جمعه, 25 آبان 1397
رو عنوان : بمناسبت روز همبستگی باکودک فلسطینی برگزار می شود
عنوان : نمایشگاه عكس «به كدامین گناه» عصر امروز در موزه هنرهای معاصر فلسطین + پوستر

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین؛ به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، «به کدامین گناه ـ همراه با ملت مظلوم فلسطین» که ساعت ۱۷ عصر روز دوشنبه (نهم مهر ماه) در موزه فلسطین گشایش می‌یابد مجموعه‌ای شامل ۱۶ عکس برگزیده از جلوه‌های حضور کودک و نوجوان فلسطینی را در متن جنگ، ویرانی، آوارگی، و در پیوند با «فرهنگ شهادت» و «آرمان مبارزه و مقاومت» به نمایش خواهد گذاشت.

 

این عکس‌ها با همکاری «جمعیت دفاع از ملت فلسطین» و از آرشیو تصویری این مرکز، انتخاب و ارائه شده و به مدت سه روز تا چهارشنبه، ۱۱ مهر ماه میزبان همه علاقمندان خواهد بود.

 

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به موزه معاصر فلسطین واقع در خیابان ولیعصر(عج) خیابان بزرگمهر نبش خیابان برادران شهید مظفر پلاک ۷۴ مراجعه کنند.

 

 

در 1 اکتبر2000 (مصادف با 9مهرماه)در اولین روزهای انتفاضه دوم, موسوم به انتفاضه الاقصی, از شبکه های تلوزیونی تصویر کودکی پخش شد که وحشت زده پشت پدر خود پنهان شده بود تا از آماج گلوله های نظامیان صهیونیست در امان بماند.این اتفاق تکان دهنده 45دقیقه ای که توسط تصویربردار شبکه دوم فرانسه ضبط واز این شبکه پخش شد، در نهایت با شهادت کودک به پایان رسید. شهادت محمد الدره به شدت عواطف و احساسات بشری را در رابطه با کودکان فلسطین برانگیخت . صحنه شهادت او که از صحنه های خاص و انگشت شماریست که توسط دوربین ضبط شده,محمد را به سمبل انتفاضه و نمادی از کودکان مظلوم فلسطینی مبدل کرد.به همین مناسبت مجلس شورای اسلامی ایران این روز را در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز همبستگی و همدری با کودکان و نوجوانان فلسطینی تصویب کرد.


DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0