چهارشنبه, 1 اسفند 1397
رو عنوان : در دومین نشست نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» مطرح شد؛
عنوان : مرگ‌های مشكوك مخالفان صهیونیسم در دهه‌های اخیر+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،دومین جلسه از سلسله جلسات نقد و بررسی کتاب به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین و با حضور اصحاب رسانه و جمعی از فعالان و کارشناسان حوزه فلسطین و مقاومت اسلامی برگزار شد. در این نشست  کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» نوشته «علیرضا سلطانشاهی» توسط اتساد شمس الدین رحمانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. 

 

در ابتدای این نشست علیرضا سلطانشاهی گفت: در نخستین جلسه در قلمرو کتاب به معرفی کتب منتشر شده درباره فلسطین و صهیونیسم پرداختی و طیف کتابها در این زمینه را بررسی کردیم. حالا در دومین جلسه به نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» خواهیم پرداخت و این نخستین کتابی است که در این جلسات مورد بررسی قرار می گیرد.
 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما بحث نقد را از خودمان شروع کرده ایم، گفت: در مرحله بعد سراغ کتاب های جمعیت دفاع از ملت فلسطین خواهیم رفت و یکی از این کتب را مورد نقد قرار می دهیم.
 

وی در ادامه سخنان خود به ارائه توضیحاتی درباره شخصیت مرحوم «امیرتوکل کامبوزیا» گفت: ایشان شخصیتی بسیار قوی در زمینه مبارزه با یهود بودند که در دوره ای که کمتر این مسائل مطرح بود به مبارزه با تفکرات توسعه طلبانه یهود می پرداخت. این فرد در سال در 24 مهرماه 1353 در مرگ مشکوکی از دنیا می رود که من اعتقاد دارم ایشان را شهید کردند. دو کتاب درباره مرحوم کامبوزیا منتشر شده است که اولی «کامبوزیا؛ ستاره کویر» نوشته «محمود رفعت» است و دومی کتاب«امیر توکل کامبوزیا به روایت اسناد ساواک» است. از مهمترین شاگردان مرحوم کامبوزیا، استاد شمس الدین رحمانی است که می توانند بهتر درباره شخصیت ایشان صحبت کنند.


در نشست نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» مطرح شد؛
گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم کامبوزیا در سالگرد درگذشت ایشان بررسی مرگ‌های مشکوک مخالفان صهیونیسم در دهه‌های اخیر 2

 

 

در ادامه این نشست  استاد شمس الدین رحمانی محقق حوزه فلسطین و صهیونیسم گفت: سال ۱۳۴۹ در زهدان خدمت مرحوم امیر توکل کامبوزیا رسیدم، در وسط کویر ایشان یک مزرعه ای احداث کرده بود. من را در اتاق کاه گلی اش دعوت کرد در آنجا به اندازه ای کتاب بود جایی برای نشستن هم وجود نداشت.

 

وی ادامه داد: کامبوزیا در عشق آباد درس خوانده و به زبان های فرانسه، عربی و انگلیسی و همچنین گویش های کردی و بلوچی مسلط بود. ایشان همچنین بسیار مقید رعایت مسائل اسلام بود. مرحود کامبوزیا سال ۱۳۴۹ حدود دو هفته ای دستگیر شد و سپس با فشار فرانسوی ها آزاد شد. ایشان حدود ۱۵ هزار جلد کتاب داشت. همچنین بسیاری از بزرگان از جمله حضرت آیت الله خامنه ای و جلال آل احمد و ...گفتگو کرده بودند.

 

در نشست نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» مطرح شد؛
گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم کامبوزیا در سالگرد درگذشت ایشان بررسی مرگ‌های مشکوک مخالفان صهیونیسم در دهه‌های اخیر 3
 

محقق حوزه فلسطین و صهیونیسم در ادامه افزود: مرحوم کامبوزیا علت تمام مشکلات و تمامیت خواهی ها (شر) را از یهودیت و خیرهای عالم را از اسلام می دانست.

 

استاد شمس الدین رحمانی در ادامه تاکید کرد: بسیاری از مرگ های افراد ضد یهود تاریخ از جمله جلال آل احمد، سید احمد خمینی، جمال عبدالناصر، آیت الله طالقانی مشکوک بوده است. یهودی ها سعی داشته اند افرادی از این دست را به سمت خودشان بکشانند اما زمانی که نتوانسته اند در جذب آنها موفق باشند اقدام به ترور آنها کرده اند. همچنین یکی از اتهامات سرهنگ رضوانی (رئیس ساواک زاهدان) مرگ مشکوک مرحوم کامبوزیا بوده است.

 

کارشناس و محقق فلسطین و صهیونیسم گفت: هیچ کتابی مثل قرآن روحیه یهودی‌ستیزی را ترویج نکرده است. اما این به معنای دشمنی با یهودیان مومن نیست؛ چراکه قرآن همواره با عمل یهودیان مقابله کرده نه اندیشه آن‌ها.

 

 رحمانی اظهار داشت: ارتباط مطلب با دانشگاه قابل تقدیر است متاسفانه فضای دانشگاهی به‌خصوص از ناحیه اساتید موانعی وجود دارد و سعی می‌شود درباره موضوعات دیگری کار شود. در مورد این کتاب باید گفت نام کتاب و جامعه هدف آن به درستی انتخاب شده است. مخاطب کتاب فقط قشر مذهبی نیست و همه دانشگاهیان را مد نظر قرار داده است.


 

وی در ادامه افزود: هیچ کتابی مثل قرآن روحیه یهودی‌ستیزی را ترویج نکرده است. اما این به معنای دشمنی با یهودیان مومن نیست. قرآن همواره با عمل یهودیان مقابله کرده نه اندیشه آن‌ها.

 

در نشست نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» مطرح شد؛گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم کامبوزیا در سالگرد درگذشت ایشان بررسی مرگ‌های مشکوک مخالفان صهیونیسم در دهه‌های اخیر 4

 

رحمانی در مورد نقدهایی که به کتاب وارد است توضیح داد: ادیان مسیحی و یهودی که ما می‌شناسیم به دلیل تحریف فراوان نباید جزء ادیان توحیدی به حساب آورد. مثلا یهودیان اعتقادی به معاد ندارند. اسلام ناب محمدی دشمنی صلح ناپذیری با یهودیانی (صهیونیزم) دارد که با اسلام مسئله دارد. در تاریخ اسلام می‌بینیم که در همه جنگ‌هایی که سپاه اسلام با یهودیان داشتند، حضرت علی (ع) در رأس آن قرار داشت. بعد از شهادت امام علی (ع) و روی کار آمدن بنی‌امیه و بنی‌عباس خبری از یهودیان و معارضه با آنها وجود ندارد.

 

کارشناس و محقق فلسطین و صهیونیسم در ادامه بیان داشت: همه اداعاهای یهودیان درباره کشتار آنها کذب است و با وجود اسناد فراوان در رد هولوکاست آنها را ارائه نمی‌کنند و برای اثبات حرف‌های‌شان به عکس‌های بی‌موردی است که اصلا سندیت ندارند. جدای از مسائل دینی اختلاف یهودیان با ایرانیان ریشه‌ای و تاریخی است.

 

وی در ادامه گفت: کار تبلیغاتی صهیونیزم بسیار زیاد است و ریشه‌ای و عمیق کار می‌کنند تا جعلی بودن خود را اثبات کنند. در مورد جنگ جهانی نیز یهودیان صهیونیزم دروغ‌پردازی کرده‌اند و با همه حمله‌هایی که به هیتلر می‌کنند از ددمنشی امثال چرچیل حرفی نمی‌زنند. کمترین آماری که از کشتار در جنگ جهانی دوم گفته شده 60 میلیون نفر است و بهودیان مدعی هستند که پنج میلیون نفر یهودی در کوره‌های آدم‌سوزی به قتل رسیدند.

 

وی در ادامه توضیح داد: یهودیان هیچ‌گاه از بقیه قربانیان جنگ حرفی نمی‌زنند. چرا اجازه طرح سوال‌های این چنینی داده نمی‌شود و مدام بر ادعایی حرف می‌زنند که سندیتی هم ندارد. متاسفانه برخی در ایران با پز روشنفکری همه کسانی را که علیه یهودیان صهیونیزم فعالیت کند آنها را به یهودی ستیزی و فاشیزم متهم می‌کنند. حیمی در پایان گفت: باید با فکر باز پر این مسیر حرکت کرد و حقایق را آشکار و مرتب درباره آنها حرف زد. ما باید روشنگری کنیم و درباره شبهات توضیح بدهیم.

 

در نشست نقد کتاب «یهودی ستیزی واقعیت یا دستاویز سیاسی» مطرح شد؛
گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم کامبوزیا در سالگرد درگذشت ایشان بررسی مرگ‌های مشکوک مخالفان صهیونیسم در دهه‌های اخیر 5

 

سلسله نشست های « در قلمرو کتاب» با هدف معرفی آثار جدید حوزه فلسطین و صهیونیسم، رونمایی از آثار برجسته ، نقد و ارزیابی کتاب ، تجلیل از نویسندگان، معرفی و تقدیر از ناشران فعال این حوزه قرار است در آخرین سه شنبه های هر ماه،(در تاریخ های 22آبان، 20آذر، 25دی، 23بهمن، 22اسفند) در محل سالن کنفرانس جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار خواهد شد.حضور علاقمندان، نویسندگان، فعالان و اصحاب فکر و اندیشه در حوزه مطالعات فلسطین و صهیونیسم و اصحاب رسانه در این نشست ها بلامانع خواهد بود. علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر با روابط عمومی جمعیت به شماره 66488150 تماس حاصل فرمایند.
DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0