جمعه, 23 آذر 1397
عنوان : رئیس انجمن موتای استان تهران: باورزشكاران صهیونیست روبرو نمی شویم چون می خواهیم دركنار مظلوم باشیم

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، در این نشست ابتدا مهدی شکیبایی قائم مقام دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به سالروز شهادت شهید حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران به ارائه تحلیلی مفصل از روند رو به رشد حرکت انقلاب اسلامی ایران از سال 1357 تا کنون پرداخت و یاد شهید حسن تهرانی مقدم را گرامی داشت.

 

شکیبایی با اشاره به دشواری های راهی که انقلاب اسلامی ایران از ابتدا تا کنون پیموده تصریح کرد: آنچه که امروز دشمن آن را بهانه ای برای تحریم اقتصادی علیه ملت ایران قرار داده توانمندیهای ملتی است که در دوران دفاع مقدس بدلیل فقدان آن از سوی همه دنیا مورد هجمه قرار گرفت.

 

 

وی این توانمندی را بنیه دفاعی کشور بویژه ظرفیت های موشکی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و افزود: در اوج دوران دفاع مقدس بویژه در دورانی که دشمن بعثی برای فرار از شکست های پی در پی در میادین نبرد رو به جنگ موشکی علیه شهرهای ایران آورده بود ملت ایران از داشتن حتی یک فروند موشک محروم بود در حالی که تمام دنیا انواع و اقسام موشکها را در اختیار رژیم بعث صدام قرار داده بود.

 

مدیرعامل خبرگزاری قدس تصریح کرد: اگر نبود رشادت های فرزندان این ملت چون شهید طهرانی مقدم و همکاریهای دولت وقت سوریه مرحوم حافظ اسذ بدون شک جنگ نابرابر رژیم بعث به نفع آنها یک طرفه به پایان می رسید. اما جوانان آن روز با اراده و ایمان وصف ناشدنی و با اقتدا به رهبری کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ابتدا به روش های پرتاپ موشک و آرام ارام با دیدن تکنولوژی موشکهایی که از طریق سوریه و لیبی به ایران آورده شد  به ساخت موشکها مبادرت کردند تا دشمن را در این جنگ نابرابر شکست دهند.

 

وی گفت: موشکهایی که آن موقع مانع از کشتار ملت  ایران توسط رژیم بعث صدام و هم پیمانان عرب و غربی اش شد امروزه بار دیگر مورد توجه دشمنان قرار گرفته و به همین بهانه می خواهند ایران را هدف تحریم قرار دهند تا بتوانند با تسلیم تهران به مطالبات خود ملت ایران را از داشتن توانمندیهای دفاعی محروم و در نهایت او را به تسلیم وادارند.

 

شکیبایی تاکید کرد: ملتی که تجربه تلخ دشمنی نظام سلطه را طی 40 سال گذشته درک کرده هرگز در برابر این فشارها عقب نشینی نخواهد کرد و بدون شک از این تحریم ها هم همچون تحریم های گذشته به سلامت عبور نموده و عزت خود را حفظ خواهد کرد.

 

وی همچنین به موضوع عادی سازی روابط دشمن صهیونیستی در این روزها آن هم از دریچه ورزش اشاره کرد و افزود: اگرچه وقتی ورزشکاران ایرانی در میادین بین المللی -به این دلیل که رژیم اشغالگر صهیونیست را به رسمیت نمی شناسند-  از رویارویی با ورزشکاران صهیونیست خودداری می کنند، رسانه های صهیونیست هیاهو می کنند که ایران سیاست را در ورزش دخالت می دهد اما می بینیم که صهیونیستها از ورزش ابزاری ساخته اند تا بتوانند از طریق آن در کشورهای عربی و اسلامی به خودشان مشروعیت بدهند.

 

در این دیدار ابراهیم جعفری رئیس انجمن موتای استان تهران نیز به ارائه توضحیاتی در خصوص انگیزه ورزشکاران ایرانی در عدم رویارویی با نمایندگان ورزشی رژیم اشغالگر قدس در میادین ورزشی پرداخت و افزود:  ورزشکاران ما این این اقدام خود افتخار می کنند، ما بخاطر اعتقادامان این کار را می کنیم و برای ان حاضریم سرمان را فدا کنیم.