صبح امروز در مراسمی نمادین؛
«زنگ همبستگی با كودكان فلسطینی» در تهران به صدا درآمد/ شكیبایی: بی تردید انقلاب اسلامی ایران نقشی محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام داشته است+ تصاویر
«زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی» امروز نهم مهرماه همزمان با روز «همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» در دبیرستان قدس تهران به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع ازملت فلسطین، نهم مهر ماه 1379 (برابر با اول اکتبر سال 2000 ) در نخستین روزهای انتفاضه دوم (انتفاضه الاقصی)، تصویر کودکی از شبکه های تلویزیونی پخش شد که وحشت زده پشت پدر خود پنهان شده بود تا از آماج گلوله های نظامیان صهیونیست در امان بماند. این اتفاق تکان دهنده 45 دقیقه ای که توسط تصویربردار شبکه دوم تلویزیون فرانسه ضبط و از این شبکه پخش شد، با شهادت این کودک به پایان رسید. شهادتی که محمد الدره را به نماد مقاومت و روز کودکان بی گناه فلسطینی تبدیل کرد.

 

به همین مناسبت مجلس شورای اسلامی ایران این روز را در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی تصویب کرد.

 

حمایت گسترده و بی دریغ و همه جانبه ی جمهوری اسلامی ایران - براساس آرمان های امام خمینی (قدس سره) - از مردم فلسطین و قیامشان، مهم ترین عامل ادامه این قیام در برابر تجاوزات اشغالگران قدس و هم چنین عامل بازدارنده از روی آوردن اغلب کشورهای عربی و اسلامی به امریکا و اسراییل و افتادن آنان در آغوش توطئه های پلید و دسیسه های شیطانی آنان و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین است. روز نهم مهر ماه در تقویم کشور به نام روز همدردی با نوجوانان و جوانان فلسطینی نامگذاری شده که نمادی از دادخواهی دانش آموزان ایرانی از مستکبران جهان و همچنین اعلام همدردی و همبستگی بین دانش آموزان ایرانی و کودکان و نوجوانان مبارز فلسطینی میباشد.اهداف ایران اسلامی از قیام و انتفاضه - که تنها راه خروج اسراییل از سرزمین های اشغالی است - می تواند در 3 محور زیر خلاصه شود: الف: تعمیم تعلق مساله ی فلسطین به تمام ملل و مسلمانان; ب: جلوگیری از ضعیف ترشدن جبهه و موقعیت مسلمانان در قبال دشمنان اسلام که در راس آن امریکا و اسراییل است; ج: وادار نمودن جهان عرب و کشورهای اسلامی جهت مقابله و ستیز با دسیسه های استکبار جهانی و حمایت و پشتیبانی از مقاومت اسلامی در فلسطین .

 

در همین راستا امروز در مراسمی نمادین به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین با همکاری خبرگزاری قدس و با حضور فعالان حوزه فلسطین و اصحاب رسانه، زنگ همبستگی با کودک فلسطینی همزمان با این روز به صدا در آمد.

 

این مراسم امروز از ساعت 9 صبح در  دبیرستان پسرانه قدس (منطقه 11) تهران با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

«مهدی شکیبایی» مدیرعامل خبرگزاری قدس در سخنانی در این مراسم تاکید کرد: در تقویم جمهوری اسلامی ایران امروز؛ روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی است. این روز به خاطر اتفاقی است که در سال 1380 طی یک حادثه نوجوان فلسطینی محمد الدره که 11 سال داشت مورد آماج گلوله های صهیونیستها قرار گرفت و با اینکه پدر را سپر جان خود کرده بود با برخورد تک گلوله ای که به سر او اصابت کرد به شهادت رسید و این اتفاق باعث شد تا رسانه های غربی تمامی حواشی این حادثه را در جهان منعکس کنند.

 

وی تاکید کرد: اگرچه تا قبل از سال 1380 اتفاقاتی بس ناگوارتر نیز رخ داده بوده است اما به واسطه اینکه تلویزیون های غربی این جنایات را بایکوت می کردند کسی از این جنایات با خبر نمی شد و به هر حال این طبیعی است که هر رسانه ای به خاطر عقبه فکری خود همانطور که بخواهد در خصوص فلسطین صحبت می کند و این مساله باعث شده بود تا رسانه ها تا حادثه شهادت محمدالدره درباره جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کنند. در آن تاریخ به پیشنهاد جمعیت دفاع از ملت فلسطین این روز با نام همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی نامگذاری شد.

 

مهدی شکیبایی در بخشی دیگر صحبت های خود با زبانی ساده تر کلیات جریان شکل گیری رژیم صهیونیستی را برای نوجوانان ایران زمین بازگو کرد و گفت: اصل ماجرای فلسطین آن است که 100 سال پیش یک عده از یهودیان  زرسالار و پولدار در اروپا زندگی می کردند ، تصمیم به تشکیل محلی به عنوان کشور برای خود گرفتند که از این رو تجاوز خود را به محل زندگی فلسطینی ها بیشتر کردند. یهودیان اصیل بر این باورند که باید پراکنده باشند تا منجی آنها به کمک آنها بیاید تا نجاتشان دهد اما این یهودیان پولدار و زرسالار سعی کردند تا با کمک انگلیس در سالیان بین جنگ جهانی اول و دوم بعد از فروپاشی عثمانی کشور فلسطین را متعلق به خود کنند.
 

وی افزود: در این بین و پس از سالیان دراز استعمار، بی تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استکبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است و اساسا جمهوری اسلامی بعث شد تا مسئله فراموش شده فلسطین بار دیگر احیا شود و به مسئله اصلی جهان مبدل شود.

 

در ادامه تصاویر این مراسم را مشاهده می کنید:

 

از دقایقی پیش؛مراسم نمادین زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی در تهران آغاز شد+ تصاویر 4

از دقایقی پیش؛مراسم نمادین زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی در تهران آغاز شد+ تصاویر 2

از دقایقی پیش؛مراسم نمادین زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی در تهران آغاز شد+ تصاویر 3

 

صبح امروز؛«زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی» در تهران به صدا درآمد+ تصاویر 2

صبح امروز؛«زنگ همبستگی با کودکان فلسطینی» در تهران به صدا درآمد+ تصاویر 3

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0