دولت ایران باید بسیج جهانی علیه آپارتاید اسرائیلی را آغاز كند/بیانیه فعالان مردمی 9 استان كشور بمناسبت 9 مهر روز همبستگی با كودك فلسطینی
فعالان گروههای مردم نهاد حامی فلسطین در 9 استان اصفهان،‌ آذربایجان غربی، کرمان،‌ خوزستان، خراسان جنوبی، گیلان،‌ البرز، خراسان رضوی، تهران (شامل شهرهای تهران، قرچک، ورامین، پیشوا و شهر قدس) با صدور بیانیه مشترکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید کودک فلسطینی محمد الدره حمایت و همبستگی خود را از کودکان فلسطینی اعلام داشتند.

متن این بیانیه که بمناسبت 9 مهر روز همبستگی با کودک فلسطینی در تقویم جمهوری اسلامی ایران صادر شده و  نسخه ای از آن از سوی دفاتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان های یاد شده  به شرح زیر است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اسرائیل رژیمی است که بر پایه تبعیض نژادی تاسیس شده است. صهیونیست ها موجودیت خود را مساوی با حذف ملت فلسطین می دانند. بنابراین بر اساس دیدگاه آپارتایدی آنها ملت فلسطین حق حیات در فلسطین را ندارد و می بایست یا تن به آوارگی دهد و یا اینکه نابود شود.

 

بر این اساس از همان نخست اشغالگری رابطه اسرائیل با ملت فلسطین، سرکوب بوده است. ملت فلسطین با تعریف ، تدوین و اجرای برنامه های متعدد کوشیده شرایط زندگی فلسطینیان را در سرزمین فلسطین سخت و سخت تر سازد. به همین دلیل فلسطینیان در سرزمین آبا و اجدادی خویش از همه حقوق مشروع و بدیهی خود محروم داشته شده اند. حقوقی مانند تعیین سرنوشت، حق شهروندی، حق آزادی تردد، حق کار و درآمد زایی و بسیاری از بدیهی ترین حقوق اجتماعی. در این میان زندگی بر کودکان سخت تر است که از بهداشت و درمان و آموزش و بازی و غیره در ابتدایی ترین شکل آن نیز برخوردارنیستند.

 

اسرائیل تعمدا شرایط زندگی را بر خانواده های فلسطینی سخت و سخت تر کرده تا استمرار حیات کودکان فلسطینی را تحدید کند.  خانه ها را بمباران و ویران می کند، مادران را شهید ساخته و یا به اسارت می گیرد تا کودک فلسطینی از نیاز طبیعی مهر مادری محروم شود. یا کودکان را به اسارت می برد و یا آنان را تعمدا هدف گلوله قرار می دهد.

 

نهم مهر ماه یاد آور شهادت کودک 9 ساله ای است که درمنظر شبکه های تلویزیونی تعمدا هدف گلوله سربازان اسرائیلی قرار گرفت و به شهادت رسید در حالی که در پشت پدر پناه گرفته بود. محمد الدره کودک نه ساله فلسطین در آغوش پدر و در منظر و مرآی دور بین های تلویزیونی به شهادت رسید تا سبعیت و نژادپرستی رژیم صهیونیستی را برای جهانیان اشکار سازد تا جهانیان بخود آیند و حرکتی برای مقابله با این رژیم آپارتاید انجام دهند. 

 

جهان با مرگ محمد الدره تکان خورد اما فقط تکان خورد و اقدامی که تکلیف بود را انجام نداد و اپارتاید و تبعیض نژادی و نژاد پرستی همچنان در فلسطین جاری و ساری است. کودکان زیادی پس از شهادت شهید الدره به شهادت رسیدند مانند شهید محمد ابو خضیر که صهیونیست ها در دهانش بنزین ریختند و آتش زدند. یا شهید نوزاد دوآبشه که منزلشان را به آتش کشیدند و همراه پدر و مادر در آتش نژاد پرستی صهیونیست ها سوختند و به شهادت رسیدند.

 

دفاتر استانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین روز همبستگی با کودک فلسطینی را گرامی داشته و صراحتا از جامعه جهانی خواستار است تا نسبت به جنایات صهیونیست ها سکوت پیشه نکند و به وظیفه انسانی خود در مقابله با صهیونیست ها اقدام کند.

 

همچنین از دولت جمهوری اسلامی انتظار دارد تا از همه ظرفیت های ایران در مجامع بین المللی استفاده کرده و یک بسیج جهانی علیه آپارتاید اسرائیلی را مدیریت کند.

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0