در نشست «نقش شعر و ادب در مقاومت» عنوان شد؛ مقاومت، فرهنگ، تمدن و همه چیز ماست
نشست نقش شعر و ادب در مقاومت با حضور شعرا و ادبای عرب در خبرگزاری قدس و با همکاری جمعیت دفاع از ملت فلسطین، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،نشست نقش شعر و ادب در مقاومت با حضور شعرا و ادبای عرب در خبرگزاری قدس و با همکاری جمعیت دفاع از ملت فلسطین، برگزار شد.


در این نشست «بدیع صقور» شاعر و ادیب سوری و عضو  اتحادیه نویسندگان عرب، «سمیر المطرود» شاعر و نویسنده سوری و عضو اتحادیه نویسندگان عرب به همراه «اسماعیل طه» نویسنده سوری حضور داشتند.


در ابتدای این نشست بدیع صقور تاکید ضمن تقدیم سلام ملت سوریه به ایرانی ها تاکید کرد: سوریه همچنان بدون هیچ چشم‎‌داشتی از ملت فلسطین و قضیه به حق آنان حمایت می کند.


وی در ادامه تاکید کرد: مقاومت، فرهنگ، تمدن و گذشته ، حال و آینده ماست و اگر بخواهیم با کرامت و عزت باقی بمانیم باید بر مقاومت پایبند بمانیم.

 

در نشست «نقش شعر و ادب در مقاومت» عنوان شد؛بدیع صقور: مقاومت، فرهنگ، تمدن و همه چیز ماست عدنان المطرود: موفقیت هنرمندان در نزدیک شدن به عقاید ملت خودشان است اسماعیل طه: هرگز نباید مقهور خط تحمیلی رسانه های غربی شویم 3


در ادامه این نشست، «سمیر عدنان المطرود» گفت: بسیار خوشبختم که در کنار شما حضور دارم و سعادتمندم که در کنار شما برادران ایرانی ام دوران درخشان مقاومت را تجربه می کنیم.


المطرود با اشاره به جایگاه اساسی شعر و ادب در مقاومت تاکید کرد: موفقیت شاعر و ادیب زمانی رقم می خورد که وی به مسائل سرنوشت ساز و مهم ملت خود نزدیک شود و درباره آنها بسراید و بنویسد. البته در جنگ سوریه طی هفت سال و نیم گذشته صدها هزار شهید داده ایم و هر شاعری که بخواهد درباره این رویداد شعر بسراید، نمی تواند از قالب های کلیشه ای استفاده کند، بلکه باید از احساسات خود کمک بگیرد و با توجه به حجم درد و رنجی که ملت سوریه به آن دچار شده اند، شعر خود را بسراید.

 

در نشست «نقش شعر و ادب در مقاومت» عنوان شد؛بدیع صقور: مقاومت، فرهنگ، تمدن و همه چیز ماست عدنان المطرود: موفقیت هنرمندان در نزدیک شدن به عقاید ملت خودشان است اسماعیل طه: هرگز نباید مقهور خط تحمیلی رسانه های غربی شویم 4


وی در پایان تاکید کرد: توجه داشته باشید که در تحولات سوریه و عراق، داعش براساس تکنیکی عمل می کرد که اسرائیل از همان تکنیک در جنایات کفرقاسم و دیر یاسین استفاده کرد، آنها براساس این نکته عمل می کردند، که یک نفر را بُکُش، بگو 10 کشته ای ، 100 نفر باخبر می شوند و 1000 نفر فرار می کنند.


در پایان این نشست «اسماعیل طه» ضمن تاکید بر لزوم هوشیاری در اقدامات رسانه ای و فکری و ادبی در زمینه مقاومت تاکید کرد: هرگز نباید مقهور خط تحمیلی غربی ها در رسانه های آنها شویم، اینکه آنها می گویند آمریکا بر همه تحولات منطقه سیطره دارد، ناشی از پذیرش تفکر غربی است و ما باید در رسانه های مقاومت ومنطقه برخلاف این خط فکری تحمیلی عمل کنیم.


در پایان این نشست هیات سوری از خبرگزاری قدس نیز بازدید داشتند و با اعضای تحریریه آن آشنا شدند.

 

در نشست «نقش شعر و ادب در مقاومت» عنوان شد؛بدیع صقور: مقاومت، فرهنگ، تمدن و همه چیز ماست عدنان المطرود: موفقیت هنرمندان در نزدیک شدن به عقاید ملت خودشان است اسماعیل طه: هرگز نباید مقهور خط تحمیلی رسانه های غربی شویم 2
برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0