در دیدار اعضای اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری:
آیت‌الله علوی‌گرگانی: كمك ملت ایران به ملت فلسطین ادامه دار خواهد بود/ ظلم اسرائیل به فلسطینی ها ظلم به خودشان است و عذاب ظالمان بزرگتر خواهد بود
مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز مردم مظلوم فلسطین زیر بار ظلم هستند و از حق و حقوق‌شان جلوگیری می‌شود، اگر ملت‌های اسلامی در سراسر دنیا دست به دست هم دهند اسرائیل نمی‌تواند کاری کند و سبب نابوی این رژیم ظالم می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، به نقل از روابط عمومی اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری؛ آیت‌الله علوی گرگانی روز گذشته در دیدار با اعضای هیات امناء اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: هیچ انسانی نیست در دنیا که ظلم و فشار ببیند و صبر کند و خداوند عزت او را بالا نبرد. بلکه اگر صبر کند خداوند حتما او را عزت می بخشد. ملت ایران صدای ملت مظلوم فلسطین را به جهان می‌رساند و کمک‌های آنان ادامه دار خواهد بود.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خداوند ظلم را در جامعه قبیح دانسته است، بیان کرد: بسیاری در جهان قباحت در موارد زیادی نسبی می دانند اما کل جامعه بشریت زورگویی را قبیح و حرام می‌داند. تمام اقوام حرکت ظالمانه را زشت می‌دانند.

 

ایشان در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به قرآن کریم که خطاب به انسان ها می‌فرماید؛ هر کار خلافی کنید به خودتان کردید، افزودند: امروز مردم مظلوم فلسطین زیر بار ظلم هستند و از حق و حقوقشان جلوگیری می‌شود و این ظلمی است که ظالمان به خود می کنند زیرا می فرماید عذاب و سختی ظالمان بسیار یزرگتر و سخت تر است.

 

وی با تاکید بر اهمیت وحدت ملت‌های مسلمان خاطرنشان کرد: اگر ملت‌های اسلامی در سراسر دنیا دست به دست هم دهند اسرائیل نمی‌تواند کاری کند و سبب نابوی این رژیم ظالم می شود.اگر مسلمانان از هم جدا باشند و به هم کمک نکنند دشمن قدرتمند می‌شود، وحدت ملت‌های اسلامی سبب می‌شوددشمن ضعیف شده و این ظلم از بین برود. مساعدت و کمک ملت ایران به مردم فلسطین به ملت فلسطین امید و قدرت می بخشد.  بحمدالله نظام اسلامی، رهبری نظام و مراجع تقلید و ملت ایران همواره از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنند. در واقع این دم همدمی ایران با مظلومان فلسطین می تواند صدایی باشد که ملت‌های دنیا بدانند کدام ملت مظلوم و کدام ملت ظالم است.

 

در این دیدار حسین رویوران، رئیس هیات امناء اتحادیه نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ضمن تشکر از پیام حضرت آیت االه علوی گرگانی به دومین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی که در 12 مهر 1397 در تهران برگزار شد، گزارشی از برگزاری این اجلاس و برنامه های آتی دبیرخانه این اتحادیه را ارائه کرد.

 

 

 

اعضای هیات امنای اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری همچنین در سفر به قم با آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز دیدار کردند.

 

 جهت گیری های اخیر سازمان ملل متحد نشان می دهد که رویکرد جهانی در حال جهت گیری به نفع فلسطین است

 

به گزارش قدسنا در این دیدار دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: حمایت از فلسطین، جدای از ابعاد سیاسی، امنیتی و منافع ملی و غیره، یک وظیفه شرعی است«کلکم راع کلکم مسئول» همین معنا است. اساسا هرکس شهادتین بگوید در واقع 2 میثاق با خدا بسته است؛  میثاق اول اینکه خدا را عبادت کند و میثاق دوم نصرت است. یعنی دین خدا و جامعه بشری را در مقابل ظلم ظالمان نصرت رساند. اساسا دوام و قوام جوامع بشری و دین الهی همین نصرت است که یکی از دو میثاق الهی است.

 

رئیس پیشین مرکز اسلامی لندن در دیدار روز یکشنبه 18 آذرماه  اعضاء هیات امناء اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با وی در قم، با اشاره به گزارش فعالیت های اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری کارهایی که اتحادیه نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری انجام می دهد در واقع یک وظیفه شرعی در چارچوب میثاق الهی است زیرا پشتیبانی از فلسطین یک اولویت شرعی است.

 

آیت الله اراکی افزود: جوانان همواره به عنوان یک ظرفیت مهم مطرح بوده اند. باید تلاش کرد تا جوانان جهان بدون توجه به دین و مذهب و نژاد و غیره به عرصه حمایت از فلسطین ورود فعالی داشته باشند. فضای جهانی در سال های اخیر تغییرات خوبی داشته است. اتفاق های اخیر در سازمان ملل متحد  و عدم همراهی کشورها با امریکا و اسرائیل و نیز حمایت از فلسطین در سازمان ملل، یک اتفاق خیلی خوب است و نشان می دهد که رویکرد جهانی در حال جهت گیری به نفع فلسطین است. همین سازمان مللی که اساسا اسرائیل را در سرزمین فلسطین رسمیت بخشید. به عبارت دیگر معنای این تحولات در سازمان ملل آن است که در سراسر جهان مسئله فلسطین دارای طرفداران زیادی شده است.

 

وی جوانان را دارای ویژگی های چون عاطفه و احساس قوی و پاک دانسته که هنوز گرفتار دنیا نشده اند و البته فعال و پویا نیز هستند گفت؛ باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد و پیشنهاد مشخص من هم آن است که تشکل های فعال در حوزه فلسطین تلاش کنند ظرفیت ها و توان هایشان را تجمیع کرده و یک مجمع جهانی جوانان حامی فلسطین را شکل دهند.

 

آیت الله اراکی با اشاره به گسترش فعالیت های پشتیبانی از فلسطین از ضرورت شناسایی و ارتباط گیری اقشار مختلفی که در سطح جهانی در حوزه حمایت از فلسطین  ورود دارند، تاکید کردند. سال ها است در سطح جهانی افرادی از قشرهای مختلف پیدا می شوند که به دلیل ظلمی که از سوی اسرائیل به فلسطینیان می شود، در مخالفت با اسرائیل  و در حمایت از فلسطینیان کنش هایی داشته اند. جوانانی در عرصه هنر، ورزش و یا هر عرصه دیگر به دلیل ظلم اسرائیل و یا برای حمایت از فلسطین موضعگیری علیه اسرائیل دارند مثلا با ورزشکاران اسرائیلی مسابقه نمی دهند و یا این رژیم را تحریم می کنند، اینها یک ارزش هستند و اقدامشان نیز ارزشمند است. وی با توجه به ایات قران تاکید کردند کار در حوزه فلسطین باید برخاسته از دل باشد و یک حرکت منبعث از دل وقتی رخ داد در طول مسیر ظرفیت های زیادی را بسمت خود جلب خواهد کرد.

 

در ابتدای این نشست حسین رویوران رئیس هیئت امناء اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های چندین ساله این اتحادیه گفتند؛ جوانان یک ظرفیت بسیار مهم هستند همانطور که امروز نخبگان جهان برای تصمیم گیری در امور مهم جهانی دعوت می شوند، جوانان به عنوان نخبگان آینده باید مورد توجه قرار گیرند و با توجه به ویژگی های خاص جوانان و خصوصا کنشگر بودن آنها این توجه باید بیشتر و خاص تر نیز باشد.

 

رویوران با توجه به جایگاه سازمان های مردم نهاد در سطح جهانی افزود؛ امروز برای سازمان های مردم نهاد در سطح بین المللی نقش و جایگاه ویژه ای قایل شده اند مثلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد سازمان های مردم نهاد یکی از ارکان تصمیم گیری در ارتباط با پرونده حقوق بشر کشورها محسوب می شود و کشورهای جهان سرمایه گذاری سنگینی در ارتباط با ایجاد این نوع سازمان ها در عرصه های مختلف کرده اند. حتی صهیونیست ها با هدف خنثی سازی گزارشهای حقوق بشری علیه خود؛ اقدام به ایجاد سازمان های مردم نهاد زیادی در کشورهای مختلف جهان کرده است. هر چند در سطوح رسمی ایران هنوز به این ظرفیت مهم بهاء لازم داده نشده است و اندک سازمان های مردمی فعال در حوزه فلسطین در ایران هم با سختی های زیادی روبرو هستند.

 

اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی بمناسبت 9 مهر مصادف با شهادت محمد الدره کودک نوجوان فلسطینی توسط اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری برگزار می شود. نخستین دوره این اجلاس سال گذشته با پیام حضرت ایت الله علوی گرگانی در سالن سوره مهر حوزه هنری و با حضور علاقمندان به آرمان فلسطین برگزار شد و پس از برگزاری اعضای اتحادیه نوجوانان و جوانان اشغالگری به محضر ایت الله گرگانی رسیدند و گزارشی از بازتاب های برگزاری این اجلاس ارائه کردند.

 

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0