كنفرانس چرا باید از فلسطین حمایت كنیم در كشور هند برگزار شد.

دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری در کنفرانس چرا باید از فلسطین حمایت کنیم؟ گفت : حمایت از ملت فلسطین ، خصوصا حمایت از کودکان و نوجوانان مظلوم و بی دفاع فلسطین را باید در مفهوم انسانیت جستجو کرد .

به گزارش روابط عمومی اتحادیه، کنفرانس چرا باید از فلسطین حمایت کنیم ؟ در روز پنجشنبه 4 بهمن ماه با مشارکت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و انجمن دانشجویان مسلمان هندوستان و با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی، کارشناسان حوزه مقاومت اسلامی فلسطین و جمعی ازدانشجویان در شهر دهلی نو پایتخت کشور هندوستان برگزار شد .

سید ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری که جهت سخنرانی در این کنفرانس به دهلی نو سفر کرده است طی سخنانی گفت : گفتگو درباره ی  رنج های کودکان و نوجوانان فلسطینی، هیچ گاه عمق آن را نمی کاود و هر چه فریاد بزنیم که کودکان و نوجوانان فلسطینی هم ، رفاه ، آسایش ، امنیت می خواهند، فقط فریاد زده ایم. در این میان، روزانه، کودکان و نوجوانانی در اوج مظلومیت و بی گناهی و در مقابل سکوت معنا دار سازمان های بین المللی و برخی از دولت های دست نشانده ، مورد تهاجم صهیونیست ها قرار می گیرند .

ایشان گفت : اسرائیل رژیمی است که بر پایه تبعیض نژادی تاسیس شده است. صهیونیست ها موجودیت خود را مساوی با حذف ملت فلسطین می دانند. بنابراین بر اساس آپارتاید صهیونیستی ملت فلسطین حق زندگی در فلسطین را ندارد و باید یا آوارگی را بپذیرد و یا اینکه نابود شود . بر این اساس از همان ابتدای اشغالگری ، رابطه اسرائیل با ملت فلسطین، سرکوب بوده است. رژيم اشغالگر قدس با تعریف ، تدوین و اجرای برنامه های متعدد کوشیده شرایط زندگی فلسطینیان را در سرزمین فلسطین سخت و سخت تر سازد. به همین دلیل فلسطینیان در سرزمین خویش از همه حقوق مشروع و ابتدایی خود محروم شده اند. حقوقی مانند تعیین سرنوشت، حق شهروندی، حق آزادی رفت و آمد ، حق کار و درآمد زایی و بسیاری از ابتدایی ترین حقوق اجتماعی. با تصویب قانون قومیت که حق تعیین سرنوشت در فلسطین اشغالی را به یهودیان واگذار کرده، تبعیض نژادی را رسمیت بخشیده است.در این میان زندگی بر کودکان و نوجوانان سخت تر است که از بهداشت،درمان،آموزش، بازی،رفاه، آسايش،و حداقل هاي حقوق شهروندي در ابتدایی ترین شکل آن نیز برخوردارنیستند. اسرائیل عمدا شرایط زندگی بر خانواده های فلسطینی را سخت و سخت تر کرده تا ادامه زندگی کودکان و نوجوانان فلسطینی را تحدید کند. خانه ها را بمباران و ویران می کند، مادران را شهید و یا به اسارت می گیرد تا کودک و نوجوان فلسطینی از نیاز طبیعی مهر مادری محروم شود. یا کودکان  و نوجوانان را به اسارت می برد و یا آنان را هدف گلوله قرار می دهد .

و نکته مهم اینکه تمامی این جنایات در برابر چشمان سازمانهای به اصطلاح مدافع حقوق  بشر صورت می گیرد .  ولی آنها به هیچ عنوان هیچ حرکت موثری از خود نشان نمی دهند. همچنین متاسفانه این رژیم ائتلاف ها و روابط گسترده ای  با رژیم ها و نظامهای سرکوبگر و غیردموکراتیک منطقه برقرار کرده است .

وی در ادامه اظهار داشت : اکنون سوال این است که در برابر جنایات صهیونیست علیه کودکان و نوجوانان فلسطینی ، آیا نباید از آنان حمایت کرد ؟ آیا باید سکوت کرد و شاهد ادامه تجاوزگری ها بود ؟  

در خاتمه رحیمیان گفت : بنده میخواهم در این کنفرانس اعلام کنم که حمایت از ملت فلسطین ، خصوصا حمایت از کودکان و نوجوانان مظلوم و بی دفاع فلسطین را باید در مفهوم انسانیت جستجو کرد . آنان دوست دارند مانند کودکان و نوجوانان سراسر جهان در محیطی امن و با آرامش و با برخورداری از امکانات رفاهی و آموزشی ، در کنار پدر و مادر و خانواده با آرامش در کشور و سرزمین مادری خود زندگی کنند و امروز بر هر انسان آزاده ای که معنی انسانیت را درک کرده ، واجب است از این مظلومان حمایت کند .بر این اساس معتقدم سازمان های فعال در حوزه حمایت از کودکان و نوجوانان در همه کشورهای جهان باید ماموریت های خود را از جغرافیای ملی گسترش دهند و جهانی بیندیشند و بین المللی عمل کنند. معتقدم باید این سازمان ها هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی افزایش یابند و در راس خود حمایت از کودکان مظلوم فلسطین را قرار دهند و این حمایت باید مستمر و سازمان یافته باشد.

این سازمان ها باید یکدیگر را پیدا کرده و با تجمیع توان هایشان اقدامات همپوشان و مستمری را انجام داده و از دولت هایشان مصرا بخواهند که نسبت به جنایاتی که در فلسطین از سوی اشغالگران صهیونیست رخ می دهد بی تفاوت نباشند .

به امید آزادی سرزمین فلسطین از چنگال اشغالگران و تحقق رویاهای کودکان و نوجوانان فلسطینی

والسلام

دکتر حسین رویوران رئیس هیات امنای اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری :

 دلایل انسانی, قانونی و دینی ما را مکلف می کند تا از ارمان ازادسازی فلسطین حمایت کنیم-.رویوران در بعد دینی اعلام کرد که سرزمین فلسطین مقدس و مبارک است و یکی از نقطه عطف های اسلام یعنی اسرا و معراج از مبدا ان انجام گیرد .

وی اشاره کرد که پیامبر اسلام از مبدا بعثت تا وفات 15 سال از بیست و سه سال به سوی بیت المقدس یعنی دوسوم این مدت را به سوی مسجد الاقصی نماز خواند .

وی همچنین به واقعه معراج پیامبر اکرم اشاره کرد و گفت در این واقعه که نقطه عطف تاریخ اسلام شمرده می شود با عنوان فلسطین عجین شده است  و از مبدا مسجد الاقصی اغاز شده است .


برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0