شکیبایی در آستانه 71 آُمین سال اشغال فلسطین اعلام کرد:
كتاب «فلسطین؛ 1قرن مقاومت، 1قرن شقاوت» بزودی چاپ و روانه بازار می شود
جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: این کتاب شرح حال روند استعمار فلسطین توسط انگلستان از زمان صدور اعلامیه بالفور در خصوص ایجاد وطن ملی برای یهودیان در فلسطین و اشغال این کشور تاکنون توسط رژیم اشغالگر قدس است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشر قبله اول وابسته به جمعیت دفاع از ملت فلسطین اعلام کرد که بزودی کتابی تحت عنوان « فلسطین؛ 100 سال استعمار100 سال مقاومت» را چاپ و روانه بازار خواهد کرد.

مهدی شکیبایی جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اعلام این خبر گفت: این کتاب شرح حال روند استعمار فلسطین توسط انگلستان از زمان صدور اعلامیه بالفور در خصوص ایجاد وطن ملی برای یهودیان در فلسطین و اشغال این کشور تاکنون توسط رژیم اشغالگر قدس است.

به گفته شکیبایی کتاب یاد شده  علاوه بر آن اینکه شرح حال روند استعمار فلسطین و اشغال آن را طی یک قرن گذشته را توضیح می دهد با استناد به مدارک و آمار و ارقامی که از سوی نهادهای منطقه ای و بین المللی ارائه شده تلاش می کند نقش انگلستان و سایر قدرت های استعماری  را نیز در ایجاد وضعیت کنونی فلسطینی ها شرح دهد.

 جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت و گو با قدسنا تصریح کرد: کتاب یاد شده در حقیقت مجموعه مقاتلاتی است که توسط اساتید ایرانی تالیف گردیده و بخش آمار مربوط به خسارتهای مادی، جانی و معنوی ملت فلسطین ناشی از این استعمار و اشغالگری از موسسات آماری جمع آوری و ترجمه شده است. کتاب شامل یک مقدمه و شش فصل و یک نتیجه گیری است که هر فصلی به قلم یکی از اساتید این حوزه نگارش شده است.

فرایند شکل گیری اعلامیه بالفور، نقش انگلیس و قدرت های استعماری در شکل گیری و بقای اسراییل، زوایای پیدا و پنهان اعلامیه بالفور،‌حقایق تاریخی اعلامیه بالفور،‌ صدسال کشتار و هویت زدایی(آمار)،‌ادعای تاریخی صهیونیسم  در فلسطین؛ واقعیت یا افسانه از جمله فصول این کتاب است که تلاش شده است از ورای ان به یکصد سال ظلم در حق ملت مسلمان فلسطین پرداخته شود.

وی گفت: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد روز جهانی قدس قرار داریم تلاش می شود بزودی از این کتاب رونمایی و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

 

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0