در نشست اعلام نتایج سفر هیات های فلسطینی «جبهه مردمی» و «جهاد اسلامی» به ایران مطرح شد:
ماهر طاهر: معامله قرن یك طرح صهیونیستی امریكایی مرده به دنیا آمده است/داوود شهاب: معامله قرن ادامه سریال توطئه های صهیونیستی امریكایی علیه امت اسلامی است
اعضای بلندپایه دو جنبش فلسطینی «جبهه مردمی برای ازادی فلسطین» و « جنبش جهاد اسلامی فلسطین» صبح امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه نتایج سفر اخیر خود را در دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، در این نشست که با حضور داوود شهاب دبیر دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی و ماهر الطاهر عضوسیاسی جبهه خلق برای فلسطین برگزار شد. طاهر ماهر گفت: معامله قرن یک طرح صهیونیستی امریکایی است.

 

 وی افزود: آنچه به نشست اقتصادی بحرین شهرت پیدا کرده است مرده به دنیا آمد است معامله قرن یک نطفه صهیونیستی است که نتانیاهو آن را تدوین کرد و که توسط آمریکا و ترامپ اجرا می شود و کشورهای مرتجع عرب هزینه آن را پرداخت می کنند.

 

طاهر افزود: این توافق در واقع به نوعی وعده های مالی را برای گرفتن قدس و مسئله فلسطین مطرح می کند.

 

طاهر با بیان اینکه تمامی آحاد ملت فلسطین این معامله قرن را رد می کنند تاکید کرد: تمامی گروه‌های فلسطینی بدون هیچ استثنایی آن را رد می کنند. رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین و کل تشکیلات فلسطینی آن را به طور قاطع رد کرده اند. امروز ما شاهد اجماعی فلسطینی در مخالفت با آن هستیم و به این دلیل تاکید می کنیم این معامله قرن شکست خورده است.


 وی تاکید کرد: آن 50 میلیاردی که برای اجرای این معامله وعده داده اند و ما معتقد هستیم که نیرنگی بیش نیست برای ملت فلسطین ارزشی ندارد و هرگز ملت‌فلسطین آن را نخواهد پذیرفت.

 

عضوسیاسی جنبش جبهه خلق برای آزادی فلسطین افزود: اما گام بعدی بعد از این اجماع آن است که باید به سوی لغو توافق اسلو پیش برویم و تمام مشروعیت هایی که به واسطه این توافق  به رژیم صهیونیستی بخشیدیم  را پس بگیریم.

 

ما تاکید می کنیم تعامل و هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی باید به طور کامل لغو شود تا گام بعدی به سوی وحدت ملی فلسطین را برداریم و این وظیفه رهبری تشکیلات خودگردان است.

 

 

 

داوود شهاب دبیر دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی  در این نشست گفت: آنچه که تاکید می کنم این است که نباید زیاد نگران معامله قرن بود این یک حلقه از زنجیره بزرگ توطئه صهیونیستی-صلیبی علیه فلسطین و امت اسلامی است.

 

وی افزود: این هم گامی دیگر از سوی آمریکا برای تقویت حضور رژیم صهیونیستی به عنوان یه ساختار استعماری در بطن امت اسلامی است.خودکامگی های آمریکا و استعمارگران بازهم میخواهد تا اسرائیل در بطن امت اسلامی برای ایجاد اختلال در آن باقی بماند.

 

شهاب تاکید کرد: آنچه که اکنون قلب ما و همه آزادگان جهان را می فشارد حضور برخی از کشورهای اسلامی در این معامله است. به طور خلاصه باید گفت آنچه در انجام است تلاشی برای تفکیک منطقه  و ایجاد مرز بندی های جدید منطقه در جهت منافع آمریکا و امپریالیسم است.آنها در تلاش هستند تا تمامی بستر های تمدنی اسلامی و عربی  را از بین ببرند.

 

 به شکل تاریخی این منطقه به نام جهان اسلام معروف بود، جهان اسلام و جهان عرب هرگز حاضر به پذیرش اسرائیل نبوده و نیست.

 

به رسمیت شناختن و مشروعیت دادن به این ساختار غریبی به نام اسرائیل به این معناست که باید برای منطقه تعریف جدیدی را ایجاد کرد.

 

پس وظیفه و مسئولیت نه فقط فلسطینیان بلکه تمام آحاد مسلمانان این است که در مقابل این توطئه بایستند، زیرا فقط فلسطین را هدف قرار نداده بلکه کل امت اسلامی را مورد هدف قرار داده است. ایران از طریق تحریم ها و محاصره و توطئه ها تهدید می شود، ترکیه هم اقتصادش تهدید می شود، سوریه هم خاک و تمامیت ارضی و امنیتش مورد تهدید قرار می گیرد و تمام امت اسلامی به همین شکل به عنوان بسترهای تمدن اسلامی مورد هدف و تهدید قرار می گیرد.

 

تمامیت ارضی مصر نیز مورد تهدید قرار می گیرد زیرا بر اساس مفاد موجود در معامله قرن، بخش هایی از خاک مصر به نفع آنچه  قرار است به نام دولت فلسطینی تشکیل شود، گرفته شده و به آنجا داده می شود، پس از نظر جغرافیایی نیز این منطقه مورد تهدید و خطر قرار دارد.

 

یکی از برنامه های ترامپ از بین بردن و پاک کردن جایگاه قدس در وجدان و ذهن و فکر امت اسلامی است ، پس برای مقابله با این معامله و به شکست کشاندن آن ما وظیفه سنگین و مهمی داریم.

 

ما اکنون حالت تفاوت میان حق و باطل را می بینیم، امروز دیگر مساحت خاکستری ندارد یا شما با حق هستید یا با باطل

 

اجازه دهید وقت را به پرسش ها اختصاص دهیم.

 

ملت فلسطین آن قدر آگاهی دارد که می تواند دوست را از دشمن تشخیص  دهد/ مهمترین شاخص در سنجش  رابطه ملت فلسطین با کشورها و ملت های دیگر

 

شهاب در پاسخ به پرسشی درباره مواضع رژیم سعودی و شرکت آن در کنفرانس بحرین و همراهی با توطئه ها علیه ملت فلسطین تاکید کرد شاخص  و معیار اصلی که روابط ملت فلسطین با دیگر کشورها را مشخص می کند، میزان تعهد و التزامی است که آن طرف  به مسئله فلسطین نشان می دهد. من از جنبش جهاد اسلامی هستم و دکتر ماهر الطاهر از جبهه خلق هستند، شاید اختلافات فکری از لحاظ ایدئولوژیکی داشته باشیم، ولی ما زیر یک چتر و بستر مشترک قرار داریم  که این بستر  مشترک بیشتر از نکات مورد اختلاف است.

 

همچنین در بستر روابط عربی ما، شاید با کسانی اختلاف نظر داشته باشیم، اما معیار و شاخص خاص درباره این روابط میزان تعهدی است که به مسئله فلسطین و هویت ما دارند.

مثلا سخنان وزیر خارجه بحرین را شنیدید که گفته بقای اسرائیل را درک می کند، اگر می خواهید برداشت ملت فلسطین و نظرات آنها را بدانید کافی است سرچی در شبکه های ارتباط اجتماعی از جمله فیسبوک داشته باشید و نظر آنها را جویا شوید.

 

ما نظام بحرین را در موضع دشمنی با ملت فلسطین می دانیم، ما حتی درباره عربستان هم میان مردم این کشور و حکومت آن فرق قائل می شویم، امروز اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی حتی به میراث عموها و اجدادش هم پشت کرده است.

 

ملت فلسطین آن قدر آگاهی دارد که می تواند دوست را از دشمن تشخیص  دهد.

 

ماهر الطاهر در پاسخ به این سئوال که چرا عربستان به این نتیجه رسیده است که می خواهد و می تواند بر سر آرمان های فلسطین معامله کند؟ اظهار داشت از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با مشکل بزرگی روبرو بودیم و آن مشکل این بود که برخی از رژیم های عربی تمایل داشتند تا جهت قطب نما را از سمت مبارزه با اسرائیل به سوی تقابل توهم آمیز با ایران تغییر دهند،  محور  اصلی توطئه صهیونیستی غربی بر ایجاد نزاع مذهبی میان شیعیان و اهل سنت و یا درگیری عربی ایرانی با هدف تحکیم و تقویت جایگاه رژیم اسرائیل در منطقه بوده است و ما سال هاست که از این بازی بزرگ آمریکایی صهیونیستی در منطقه آگاه هستیم، ولی متاسفانه برخی رژیم های مرتجع عربی که در تصمیم گیری خود مستقل نیستند، و تصمیماتشان را آمریکا تعیین می کند،  با این توطئه و بازی همراه هستند، در حالی که ملت های عربی و ملت فلسطین به خوبی آگاهی دارند که جهت قطب نما، فقط علیه رژیم اسرائیل است و ایران حامی و دوست آنهاست.

 

توطئه های آنها هرگز به نتیجه  نخواهد رسید، اینها کسانی هستند که در گذشته صورت پنهانی و محرمانه علیه مسئله فلسطین توطئه می کردند، ولی اکنون آشکارا توطئه چینی می کنند، درباره کشور سلطان نشین عمان باید بگویم که عمان در رژیم صهیونیستی سفارت ندارد، ولی اعلام کرده که می خواهد کنسولگری خود را در رام الله در کرانه باختری افتتاح کند، شاید این پیش زمینه ای برای برقراری روابط با اسرائیل باشد، چون متاسفانه  آنها قبلا از بنیامین نتانیاهو استقبال کرده بودند.

 

 

ماهر الطاهر در پاسخ به سئوال که شاخص ها و معیارهایی که نشان می دهد معامله قرن شکست خواهد خورد، از نظر وی چیست و اینکه چه اقداماتی در سطح مردم فلسطین و منطقه باید علیه معامله قرن انجام شود، اظهار داشت : بدون شک این سئوال مهمی است، زیرا دولت آمریکا عملا اجرای معامله قرن را آغاز کرده است، انتقال سفارت آمریکا به قدس و نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان که تعداد آنها شش میلیون وپانصد هزار نفر است، دولت آمریکا در عمل اجرای معامله قرن را شروع کرده است، ما به عنوان ملت فلسطین و همه گروه ها باید عملا و در میدان با این طرح مقابله کنیم و گرنه چه دلیلی برای این همه فشار علیه ایران می تواند وجود داشته باشد، مطمئن هستیم که محور مقاومت، دستاوردهای بیشتری کسب خواهد کرد، ملت فلسطین باید در میدان از طریق انتفاضه فراگیر تلاش کند.

 

داوود شهاب هم خاطر نشان کرد اولا معامله قرن هرگز موفق نخواهد شد باید به این مسئله اطمینان داشته باشیم، اما این اطمینان خاطر نباید سبب شود که حالت نگرانی که وجود دارد از بین برود، صحیح  است که آمریکا سفارت خود را به قدس منتقل کرد، آمریکا دیوید فریدمن را که خودش یک یهودی شهرک نشین است و در یکی از شهرک های صهیونیست در مناطق 1967 زندگی می کند،به عنوان سفیر آمریکا برگزید. با این حال باید گفت که حتی انتقال  سفارت به قلب قدس هیچ تغییری در واقعیت ها و حقایق موجود ایجاد نخواهد کرد.

 

اسرائیل از یک عقده و بحران وجودی بزرگ رنج می برد و تا زمانی که ملت فلسطین، اسرائیل را به رسمیت نشناسد این  بحران وجودی ادامه خواهد یافت تعداد زیادی از کشورهای جهان اسرائیل رابه رسمیت می شناسد آیا این اطمینانی به اسرائیل می دهد، مشکل اصلی اسرائیل آن است که چگونه می توانند فلسطینان را مجبور کنند حضور و وجود آنها را به رسمیت بشناسند این پرسش مطرح می شود که آیا ملت فلسطین، اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت؟یک گروه فلسطینی، اسرائیل را به رسمیت شناخت من منظورم جنبش فتح است، حال اگر امروز بیاییم و یک نظرسنجی در داخل جنبش فتح انجام دهیم، من مطمئن هستم میانگین و نسبت کسانی که در این نظرسنجی،به رسمیت شناختن اسرائیل را تایید می کنند بیشتر از پنج درصد نخواهد بود.

 

یکی از جوانانی که عضو جنبش فتح است، چندی پیش عملیاتی را علیه اسرائیلی ها انجام داد که می توانیم آن را خطرناک ترین عملیات علیه امنیت اسرائیل طی چهار سال گذشته اعلام کنیم.

پارامتر سنجش و تحلیل ما این است که نه اکنون و نه در آینده نخواهند توانست ملت فلسطین را مجبور کنند که اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

 

درست است که برخی رژیم های عربی و به ویژه رژیم های عضو شورای همکاری خلیج فارس به سوی برقراری روابط با رژیم صهیونیستی هروله می کنند اما این نظر ملت های عربی و اسلامی نیست،

دیروز شبکه بی بی سی یک نظرسنجی منتشر کرد و نتایج  آن نشان داد که خصومت و دشمنی ملت ها با آمریکا پس از انتقال سفارت به قدس بیسار بیشتر شده است.

 

شاید کشورهایی باشند که اکنون از نظر مالی از معامله قرن حمایت می کنند، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و البته نه تمامی آنها، چون ما باید اینجا از موضع دولت کویت که مخالفت کرده و در این نشست حضور پیدا نکرد، تقدیر کنیم یا مثلا لبنان که شرکت نکرد، نقش لبنان در این مخالفت بسیار مهم است به دلیل حضور تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی در لبنان، موضع لبنان بسیار حائز اهمیت است و تا زمانی که حزب الله و سید حسن نصرالله در لبنان هستند نباید نگران بود.

 

سوریه با این معامله مخالفت کرده و مخالفت خواهد کرد سوریه نه از هم اکنون بلکه از سالیان متمادی پرچمدار مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی بوده و با وجود بهای زیادی که در این رابطه پرداخت کرده اما باز هم به این راه خود ادامه می دهد.

 

در رابطه با اردن باید بگویم که ملت اردن با این معامله مخالفت کرده و آن را اعلام کرده است، اما حتی ساختار سیاسی و رسمی این کشور هم آن را نپذیرفته، زیرا پذیرش آن بار سنگینی بر این کشور خواهد گذاشت.

با توجه به اینکه صحرای سینا به بخشی از معامله قرن تبدیل شده و با این کار تمامیت ارضی مصر هم زیر سئوال رفته به طور حتم منتظر موضع قدرتمندتر و قوی تر از مصر هم خواهیم بود سامح شکری وزیر خارجه  مصر هم چندی پیش اعلام کرد ما حاضر نیستیم در هیچ فرایند و معامله ای در منطقه از یک وجب از خاک خود چشم پوشی کنیم.

 

ابتدا درباره مردم بحرین هم موضع آنها را مورد ستایش قرار دهیم، حتی یک نظر در این رابطه را هم ارج می  دهیم در این رابطه باید از مواضع قدرتمندانه و همیشگی جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کنیم جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده  است که در حاشیه خاکستری قرار نگرفته و همواره به صورت قاطع از مواضع و حقوق ملت فلسطین حمایت کرده است.

 

حتی کسانی که به شکلی فریب توطئه قرن را خورده بودند با شنیدن سخنرانی کوشنر در نشست بحرین متوجه شدند که وی آدم دروغگو و شیادی است، اینکه او در آن سخنان با آن خودکامگی خویش حتی  پیشنهاد یا ابتکار صلح عربی را نیز که اتفاقا پیشنهاد دولت عربستان بود زیر پا گذاشت، دیگر متوجه شدند اوضاع از چه قرار است.

 

مخالفت با این توافق و پویا کردن این مخالفت امری بسیار مهم است و در اینجا نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در ادامه حاضر نگه داشتن افکار عمومی در این رابطه بسیار مهم است ما شما خبرنگاران را در کنار خود می بینیم و از شما قدردانی می کنیم.

  

 

 

 

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0