پاشایی: دفاع از فلسطین دفاع از همه ارزش های خوب انسانی است
دبیر شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: ورزشکاران ایرانی جدای از قوانین رسمی جمهوری اسلامی بر اساس همین تکلیف همگانی دفاع از مظلومین در مقابل اراده های ظالم، در این عرصه پیشتازی می کنند.

مهدی پاشایی، دبیر شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین؛ در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا)، با بیان اینکه دفاع از فلسطین را دفاع از همه ارزشهای خوب انسانی است، گفت؛ بسیاری سوال می کنند چرا جامعه ورزشی ایران خود را مکلف به حمایت از فلسطین می داند و برای این تکلیف حاضر است از بسیاری از امتیازات و فرصت ها چشم پوشی کند، مثل حاضر نشدن در برابر ورزشکاران اسرائیل؟ اما در پاسخ به این سوال باید گفت دفاع از افراد مورد ستم یک ارزش والای انسانی است و همه انسان ها برای ممانعت از شایع شدن ستمکاری و غلبه ستکاران بر جوامع وظیفه ای دارند. این وظیفه همگانی در ارتباط با جامعه ورزشی پر رنگتر است و انتظار از جامعه ورزشی حضور فعال تر در این حوزه است.


دبیر رشته رزمی موتای استان تهران افزود؛ ورزشکاران ایرانی جدای از قوانین رسمی جمهوری اسلامی که رزیم صهیونیستی را اساسا به عنوان یک کشور قانونی به رسمیت نمی شناسد و هرگونه رابطه و تعامل با آن را غیر قانونی می داند، بر اساس همین تکلیف همگانی دفاع از مظلومین در مقابل اراده های ظالم، در این عرصه پیشتازی می کنند.

 

وی افزود ، البته این مسئله تنها در میان ورزشکاران ایران منحصر نشده است، بسیاری از ورزشکاران جهان در اعتراض به جنایات و تبعیض نژادی اسرائیل، مواضع محکمی را در ارتباط با اسرائیل و یا رویارویی با نمایندگان اتخاذ کرده اند. شاید یکی از بارزترین آنها تهدید به خروج محمد صلاح بازیکن مصری باشگاه فوتبال لیورپول، در صورت جذب یک فوتبالیست اسرائیلی است.


پاشایی در پاسخ به این سوال که آیا این حمایت ها از ملت فلسطین اثر ملموسی هم به دنبال داشته است؟ گفت؛ اساسا اسرائیل بر پایه فریب افکار عمومی از طریف افسانه ها و دروغ پردازی ها ایجاد شده است و این این دروغ چنان در میان افکار عمومی جا افتاده است که جوامعه غربی چشم خود را بر همه جنایات و وحشیگری این رژیم علیه فلسطینیان و حتی محیط پیرامونی بسته اند. اما حمایت از ملت فلسطین، خصوصا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تزریق آب حیاتی به نام مقاومت در جامعه فلسطینی، بسیاری از این افسانه ها و دروغ پردازی ها را خنثی کرده است و مقاومت در سایه حمایت های مردمی و جوامع توانسته است بسیاری از مناطق اشغال شده توسط اسرائیل را آزاد کند. مانند باریکه غزه، جنوب لبنان که سالها در اشغال صهیونیست ها بودند. پاشایی افزود , آینده برای ملت فلسطین و ملل منطقه روشن است و این اسرائیل است که هیچ آینده ای ندارد.

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0