طی دیدار میان میهمانان خارجی یادواره"محمد الدوره" با یادگار امام خمینی (ره) مطرح شد؛
زهرا مصطفوی: امام خمینی با تكیه بر قلم و گام های عملی به مبارزه با طاغوت پرداختند/ وحدت و یكپارچگی عنصر حیاتی و سازنده امام در مبارزه با رژیم پهلوی
میهانان خارجی سومین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یادواره شهید محمد الدوره با هدف حمایت از مقاومت مردم فلسطین، امروز شنبه با حضور در ساختمان جمعیت دفاع از ملت فلسطین با نحوه فعالیت های این سازمان فرهنگی آشنا شدند و همچنین با زهرا مصطفوی یادگار امام خمینی (ره) دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، میهانان خارجی سومین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یادواره شهید "محمد الدوره" با هدف حمایت از مقاومت مردم فلسطین، امروز شنبه با حضور در ساختمان جمعیت دفاع از ملت فلسطین با نحوه فعالیت های این سازمان فرهنگی آشنا شدند.

 

آنان همچنین با خانم " زهرا مصطفوی" یادگار بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره) دیدار کردند و از رهنمودهای ارزنده ایشان در خصوص نحوه مبارزه و فعالیت های امام خمینی در زمان حکومت طاغوتی شاهنشاهی برخوردار شدند.

 

در ابتدای نشست (ساعت 10) دکتر "حسین رویوران" معاون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به ارائه توضیحاتی از چگونگی فعالیت این سازمان پرداخت و گفت: قضیه فلسطین در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد برهمین اساس جمعیت دفاع از ملت فلسطین موفق شده تا با همکاری صدها نهاد و موسسه فعال در زمینه فلسطین و همچنین با کمک وزارت آموزش و پروش در طی سال های گذشته اقدامات فرهنگی و سیاسی خوبی را در در راستای آگاهی مردم از موضوع فلسطین انجام دهد.

 

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیشروی سازمان تاکید کرد که جمعیت دفاع از ملت فلسطین سال هااست که با کمترین خرج و هزینه در حال فعالیت برای مردم فلسطین و پشتیبانی فرهنگی وسیاسی (در کنار خبرگزاری قدس) از آنان است. این سازمان با حمایت های مالی بسیار کم و ناچیز به کار خود در عرصه حمایت از حقوق مظلومان محور مقاومت بویژه فلسطینیان پرداخته است.

 

رویوران در پایان با دعوت از میهمانان خواست که برای فعالیت در بخش های مقاله نویسی،خبررسانی و تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی و .. که مربوط به محور مقاومت و فلسطینیان است، همکاری کنند و به طور مستمر با جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ارتباط باشند.

 

 

سپس "ابوالقاسم رحیمیان" دبیر کل اتحادیه نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری به ادامه بحث پرداخت و به طور مختصر درباره شرایط و نحوه برگزاری سومین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی و اینکه مشارکت کنندگان از بیست کشور جهان از جمله برزیل، پرو، سریلانکا،افغانستان، هند،تاجیکستان،روسیه، نیجریه، توباگو و فلسطین در این اجلاس حضور داشتند، توضیحاتی را ارائه کرد.

 

رحیمیان اشاره کرد که دو تن از فرزندان شهدای فلسطینی نیز در این اجلاس مشارکت کردند.

 

پس از اتمام سخنان رحیمیان، خانم " زهرا مصطفوی" یادگار امام خمینی (ره) با حضور در ساختمان جمعیت دفاع از ملت فلسطین و حاضران به ایراد سخنان خود پرداختند و در ابتدا با اشاره به پیروزی های اخیر محور مقاومت در منطقه ضد اشغالگران صهیونیست و گروه های تکفیری-تروریستی و همچنین رشادت اعضای این محور برای حفظ کرامت و عزت مسلمانان، اظهار خشنودی کردند.

 

 

ایشان در ادامه با محور قرار دادن انگیزه و روحیات امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران و نقش ایشان در شکل گیری انقلاب شکوهمند ایران، افزودند: امام خمینی بر مسئله حفظ حجاب و حرمت ها تاکید می ورزیدند. ایشان برای حفظ اسلام و حرمت مسلمانان حتی در کانون خانواده( بویژه میان خویشاوندان) نیز ارزش بسیار بالایی قائل بودند و پی در پی به چنینن موضوعاتی اشاره داشتند.

 

امام هیچگاه تکیه شان بر قلم و صرف نوشتن نبود بلکه معتقد بودند بایستی مبارزه درعرصه عمل نمود پیدا کند به همین ترتیب بود که ایشان در کنار تاکیداتشان برای حفظ حرمت بانوان در جامعه اسلامی با حضور من در عرصه سیاست (به عنوان شخصی که در حزب های سیاسی فعالیت دارد) مخالفتی نداشتند.ایشان به فکر اسلام و صیانت از آن بودند.

 

ایشان از همان ابتدا با علمای بزرگ در قم و تهران نشست و برخاست می کردند و در آخر همین گفتگوها بود که نتیجه گرفتند بایستی شخصاً وارد عرصه مبارزه با رژیم طاغوتی شاهنشاهی شوند و قیام کنند.امام خمینی ایجاد وحدت و یکپارچگی را عنصر حیاتی مبارزات علیه پهلوی می دانستند.

 

در بحبوحه تماس های امام با روحانیون مبارز من نیز نقش نامه رسان را ایفا می کردم وبه طور مخفیانه برای رساندن نامه ها به شخصیت های فعال در عرصه مبارزه با طاغوت فعالیت می کردم.

 

زهرا مصطفوی با اشاره به سختی و مشقت های مبارزه با رژیم ستمگر پهلوی با ذکر یکی از خاطراتشان گفتند: به طور مثال در آن زمان که ما در حال تهیه و نگارش نامه ها بودیم مجبور بودیم برای متوجه نشدن نیروهای اطلاعاتی شاه موسوم به ساواک با میخ به دیوار بکوبیم تا آنان صدای ماشین تایپ را نشوند و این کار هر روز ما بود.

 

 

علاوه براین، ایشان از طریق نامه نگاری و گفتگو با مردم زمینه آگاهی آنان را فراهم کردند و مردم را با یکدیگر همفکر کردند. هنگامی که دولت شاه ملعون حکومت نظامی اعلام کرد، هیچ شخصی حق نداشت که به خیابان ها بیاید اما امام با لحن و شیوه گفتارشان که در اعماق جان انقلابیان می نشست، تاکید کردند که همگان بایستی بیرون بریزند و حکومت نظامی را درهم شکنند و البته این اتفاق نیز به دستور امام خمینی رخ داد و مردم قیام کردند.

 

ایشان در پایان بر مسئله جمع آوری کمک و بودجه برای حمایت از فلسطنیان و محور مقاومت تاکید کردند.


برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0