در مراسم پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی:
شكیبایی: حاج قاسم در مسیر رهایی قدس، ارتش متشكل اسلامی را تا پشت دروازه های فلسطین مستقر كرده است
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تشکیل یک ارتش اسلامی و استقرار آن در پشت مرزهای فلسطین اشغالی ماموریت خود را به پایان رسانده و تا رهایی قدس یک گام بیشتر نمانده و آن هم وظیفه محور مقاومت است.

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تشکیل یک ارتش اسلامی و استقرار آن در پشت مرزهای فلسطین اشغالی ماموریت خود را به پایان رسانده و تا رهایی قدس یک گام بیشتر نمانده و آن هم وظیفه محور مقاومت است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، مهدی شکیبایی شب گذشته در مراسم پاسداشت سردارجبهه مقاومت،مالک اشترانقلاب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد اعظم شهرستان املش استان گیلان  به تحلیل چرایی ترور سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و احتمالات پاسخ جمهوری اسلامی ایران به این جنایت پرداخت.

شکیبایی در ابتدا با اشاره به صدور بیانیه گروه طالبان بمناسبت شهادت سردار سلیمانی آن را نشانه تغییرات ایجاد شده در این گروه به دست توانمند سردار  شهید سلیمانی دانست و افزود:  گروهی که چنین بیانیه ای را در وصف سردار سلیمانی صادر کرده و از ایشان و شخصیتش تمجید کرده قرار بود تهدید بزرگ علیه جمهوری اسلامی باشد اما پس از ۲۲ سال کار حاج قاسم به این مرحله رسیده که چنین بیانیه ای صادر می کند و در آن خبر از مبارزه بزرگ با قاتل سردار یعنی آمریکایی ها می دهد.


وی در ادامه با اشاره به شرایط کشور  در آغاز فرماندهی حاج قاسم بر نیروی قدس سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۷۶ ایشان را به فرماندهی نهاد مقدس نیروی قدس سپاه منصوب کردند تا این نیرو بتواند با ایجاد تغییرات راهبردی در تاکتیک ها و ماموریتها متناسب با چالش های پیش روی کشور حرکت کند و سردار پس از ۲۲ سال می بینیم که همه چالش ها و تهدیدهای علیه انقلاب را در سطح خارجی خنثی و در بسیاری از موارد انها را همراه با انقلاب کرده است‌.

 

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به وضعیت سرحدات شرقی کشور و قدرت یابی طالبان با کمک تسلیحاتی و مالی عربستان، امارات، امریکا و رژیم صهیونیستی گفت: طالبان در ابتدا،  خطر بسیار بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران محسوب میشد که اوج این تهدیدات را با شهادت دیپلماتهای کشورمان در مزار شریف نشان داد و بعد از ان با تهدیدات مرزی تلاش کرد ایران را تحت فشار قر ار دهند. این دوران مقارن بود با آغاز ماموریت حاج قاسم و ایشان با مشکلات عدیده ای روبرو بود.

 

وی  با تشریح همین شرایط در لبنان، فلسطین، سوریه و تهدیداتی که از ناحیه مرزهای غربی توسط رژیم صهیونیستی متوجه آرمانها و گفتمان انقلاب اسلامی بود افزود: مستحضر هستید که فلسفه وجودی نهاد مقدس نیروی قدس سپاه، آزادی قدس و رهایی فلسطین بود که به دستور امام خمینی ره برای اجرایی شدن راهبردی محو کردن اسراییل از صحنه روزگار تاسیس شد و لذا محوری ترین ماموریت حاج قاسم و این نهاد متوجه رژیم غاصب صهیونیستی بود.

 

شرایط ان روزهای لبنان ، سوریه و فلسطین بسیار دشوار تر از وضعیت افغانستان  ان روزها برای این نیرو بود اما با گذشت ۲۲ سال از ان روز حاج قاسم و همکارانشان در نهاد نیروی قدس کاری کرده اند که اینک به عینه می بینیم که یک ارتش اسلامی از پاراچنار هند گرفته تا پاکستان و افغانستان ، عراق و سوریه ، لبنان و یمن و فلسطین ایجاد شده در خدمت به ارمانهای انقلاب و امت اسلامی یعنی رهایی قدس شریف و این ارتش هم اینک پشت دروازه های فلسطین تجمع کرده اند.

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: ببینید در فلسطین چه اتفاقی افتاده، در حالی که آمریکا اسراییل و ارتجاع منطقه همزمان با آغاز ماموریت حاج قاسم و با تبانی، اقدام به امضای قرار داد سازش اوسلو با بخشی از فلسطینی های سازشکار کرده بودند و به این ترتیب توانسته بودند انتفاضه اول را خاموش کنند اما در پایان ماموریت این بزرگمرد می بینید که نه تنها فلسطینی ها قرار داد اوسلو را روانه زباله دان کرده اند بلکه موازنه وحشت با دشمن صهیونیستی ایجاد کرده و امروز اگر اسراییل یک گلوله به سمت فلسطینی ها شلیک می کند دهها گلوله دریافت می کند. اگر یک موشک شلیک کند ۱۰ موشک دریافت می کند .

 

 

این توانمند سازی فلسطینی ها توسط رشادت های حاج قاسم صورت گرفته است. امروز اسراییل که سودای نیل تا فرات را داشت به دور خود حصار کشیده و مجبور شده است از غزه مقاوم فرار کند. اسراییل که روزی هر وقت منافع آمریکا به خطر می افتاد همچون پتک علیه کشورهای مخالف آمریکا در منطقه ویران میشد الان به دریوزگی افتاده و تاریخ مصرفش برای آمریکا به پایان رسیده است.

 

به همت حاج قاسم و همکارانش امروز ایران به پشت دروازه های فلسطین رسیده و یک قدم تا آزادی فلسطین که امام و رهبری تخققش را بشارت داده اند مانده است. اینها و موفقیت های همچون ایجاد نهضت هایی چون انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، نیروهای دفاع ملی سوریه، فاطمیون، زینبیون، حیدریون و شکست پروژه داعش و... همه و همه در دوران حضور حاج قاسم به وقوع پیوسته و آمریکا و رژیم صهیونیستی در واقع انتقام شکست هایشان را با ترور این بزرگمرد گرفتند که البته شهادت بر مرتبه ایشان افزود و برای همیشه در قلوب ملتها باقی ماند.

 

شکیبایی در بخش دیگری از این سخنرانی به پاسخ برای پرسش دوم یعنی کیفیت پاسخگویی ایران نسبت به جنایتی که آمریکا علیه فرزند برومند ملت ایران مرتکب شده پرداخت و گفت: ما اینک بر سر یک دوراهی بزرگ قرار گرفته ایم یا باید برابر این جنایت سکوت کنیم که عقب نشینی های بعدی را به همراه دارد یا اینکه انتقام خون حاج قاسم را همانگونه که رهبری معظم انقلاب فرمودند سخت بگیریم که عزت و شرافت ما را در پی دارد.

تحلیل گر مسائل غرب آسیا گفت: بی شک ایران پاسخ مناسب با ارزشی که حاج قاسم برای ملت ایران داد خواهد داد و هر کشور و جریان به هر میزانی که در این جنایت شریک بوده از ملت ایران پاسخ دریافت خواهد کرد.

عربستان سعودی، امارات، رژیم صهیونیستی و آمریکا منتظر پاسخ کوبنده و پشیمان کننده ملت ایران باشند که زمان آن بسیار نزدیک است.

 


وی در بخش دیگری از سخنان خود حاج قاسم سلیمانی را نماد واقعی استقامت، دلاوری، ایمان، تقوا،انسانیت،پایداری و مردم داری دانستند که نه فقط در قلوب مردم ایران بلکه در قلب هر انسان آزاده ای جا داشتند و شهادت این شهید عزیز یک جریان فکری را در دنیا بوجود آورد و تمام مردم دنیا از این حادثه متاثر گشته اند .

 

ایشان در پایان با اشاره به این نکته که راه سلیمانی همچنان ادامه خواهد داشت، پرورش یافتگان مکتب خمینی کبیر و فرزندان رهبرفرزانه انقلاب با دنباله روی از راه این سردار سرافراز اسلام می توانند رسالتی را که حاج قاسم سلیمانی و یارانش داشتند را به سر منزل مقصود برسانند وانشاء الله با هدایتهای رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای و با اقتدار سپاه قدس پرچم انقلاب ایران را بدست صاحب اصلی نظام امام زمان برسانیم  انشاءالله.


برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0