پیام یادگار امام بمناسبت روز جهانی قدس
پیام دکتر زهرا مصطفوی یادگار حضرت امام خمینی(ره) رئیس و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس 1399

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جوامع اسلامی امسال در حالی به استقبال ماه مبارک رمضان و مراسم روزجهانی قدس می روند که ملت ها در همه کشورها گرفتار بحران کورنا هستند. بیماری خطرناکی که بسیاری از رفتارهای سیاسی، اجتماعی جوامع را متأثر کرده است.

بی تردید اقدامات حمایتی از مسئله فلسطین در دنیا  نیز از  تبعات این بحران دور نمانده است.

یکی از این اقدامات برپایی مراسم  روز جهانی قدس است  که راهبردی ماندگار از سوی امام خمینی(ره) برای احیای حمایت از آرمان آزاد سازی فلسطین و قدس و مخالفت با پدیده اشغالگری به شمار می رود و بویژه امسال در تقارن با سالروز یوم النکبه (سالروز اشغال سرزمین فلسطین) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ازسوی دیگر بدون شک رژیم خشونت طلب، جنگ آفرین و اشغالگر صهیونیستی با حمایت قدرت استعماری آمریکا به این بحران فراگیر جهانی به مثابه یک فرصت برای یکسره سازی طرح های اشغالگرانه خود در عرصه فلسطین و بر ضد جامعه تحت اشغال فلسطین، نگاه می کند و چه بسا احساس می کنند با شهادت فرمانده عالی محور مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی، ملت فلسطین تنها مانده اند.

براین اساس و در این شرایط حساس همه آزادگان جهان خاصه جوامع مسلمان نباید تحولات حوزه فلسطین را نادیده بگیرند و با حضور پررنگ به ویژه در فضای مجازی ، از مسئله فلسطین حمایت کنند و به افشای جنایات رژیم صهیونیستی اقدام نمایند.

فرصت ماه مبارک رمضان که به درستی توسط امام خمینی(ره) برای حمایت از فلسطین تدارک دیده شد، فرصتی کم نظیر در این شرایط است تا با اتحاد همه جوامع به روشنگری و رسوا سازی جنایات اسراییل پرداخته شود و اجازه ندهیم تا صهیونیستها با سوء استفاده از فضای ناشی از بحران کرونا به پیشبرد طرح اشغالگرانه خود در فلسطین بپردازند.

این وظیفه همه ازادیخواهان جهان است و ما هریک به نوبه خود باید در این مسیر فعال باشیم.

ان شاالله...

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0