نشست خبری رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد
حجت‌الاسلام امرودی عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین و رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نشست خبری گفت: سه عنصری که در سازمان فرهنگی مهم است فرهنگ و هنر و رسانه‌است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست خبری رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران امروز صبح ۲ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سعید صدراییان مدیر کل روابط عمومی و بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.


صدراییان با اشاره به برگزاری کلاس‌های مجازی به جای حقیقی در سازمان فرهنگی هنری، درباره برنامه‌ها و کلاس‌های این مجموعه گفت:
در مدت زمان شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ادارات، ما با استفاده از ظرفیت درونی کارکنان سازمان فرهنگی هنری شهرداری، و کشف استعدادهای درونی آنها بیش از ۱۴۰ هزار محتوای فاخر هنری تولید کنیم، که این تولیدات شامل اعم کلیپ، فتوکلیپ، انیمیشن، تایپوگرافی، موشن گرافی، نماهنگ و... بوده است.
 


مدیر کل امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری در ادامه افزود: در اردیبهشت و خرداد ماه وارد فاز کیفی تر شدن آثار شدیم و سعی کردیم آثاری که در فضای مجازی تولید کردیم را به سبک مورد نظر خود برسانیم و این امر با استقبال زیاد مخاطبان روبرو شد.

 

صدراییان افزود: در ایام شیوع کرونا در فرهنگسرای خاوران اولین مرکز تولید ماسک را راه اندازی کردیم که به تایید بازرس نماینده سازمان بهداشت جهانی رسید؛ و در شهر تهران، در ۱۸۹ منطقه کارگاه تولید ماست با ظرفیت دو هزار چرخ خیاطی راه‌اندازی شد.


مدیر کل بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری در ادامه عنوان کرد: موضوع نشر آثار یکی از دغدغه های مهم سازمان فرهنگی هنری شهرداری است و در این زمان نیز سعی شد تا با ارتباط گیری با مراکزی که باز نشر آثار را انجام میدهند، به این امر مهم بپردازیم؛ و میتوانیم بگوییم که در زمان کرونا با استفاده از ظرفیت کارکنان، به اندازه ۵ سال تولیدات محتوایی داشتیم.

 

وی در پایان سخنانش در این نشست افزود: ما در مدت شیوع کرونا، سعی کردیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و بیشترین تولیدات ما در حوزه کتاب است که هر کدام دسته‌بندی متفاوتی دارد.

 

 

حجت‌الاسلام امرودی عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین و رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ابتدای صحبت‌هایش با تبریک ولادت حضرت معصومه و مقاومت دکتر چمران گفت: با توجه به اینکه در سازمان فرهنگی هنری تغییر مدیریتی ایجاد شد و نزدیک به ۷ ماه است که برای مدیریت به این مجموعه آمدم امروز در اولین نشست خبری سعی داشتیم رویکردهای جدید را عنوان کنیم.

 

او ادامه داد: سه عنصری که در سازمان فرهنگی مهم است و اولویت جدید ماست فرهنگ و هنر و رسانه‌است.

 

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمان فرهنگی مجموعه‌ای بسیار گسترده است که سعی داریم آن را در اختیار هنرمندان و علاقه‌مندان قرار دهیم، به عنوان مثال پردیس سینمایی ملت اولین پردیسی است که تماماً سینمایی است. همچنین از دیروز دستور اکران فیلم‌ها شروع شد. مردم می‌توانند از تمام مجموعه‌های سینمایی شهرداری استفاده کنند، تمام مسائل ضدعفونی اجتماعی هم در سینماها ایجاد شده است.

 

او در ادامه افزود: روز چهارشنبه دو فیلم سینمایی فاخر ما اکران‌اش شروع می‌شود  و خانواده‌ها با رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند به تماشا بنشینند، همچنین کلاس‌های حقیقی در کنار مجازی از اول تیرماه باز خواهند شد و علاقه‌مندان می‌توانند از کلاس‌ها استفاده کنند. با توجه به اینکه از اول اسفندماه کلاس‌ها تعطیل شده‌بودند اما سعی کردیم که با ایجاد اراده میان همکاران، هنرمندان و مربیان با جان‌مایه های خودشان خلاء را پر کردند.


امرودی گفت: جامعه ما در دوران بحرانی کرونا است و مردم احتیاج به امید دارند و باید سعی کنیم امید را در جامعه تزریق کنیم. در بخش فضای مجازی سعی داشتیم همان‌گونه که به‌صورت حقیقی توانستیم خدمات را ارائه کنیم همه امکانات را بسیج کنیم تا بدون هیچ کم‌وکاستی رویدادها و برنامه‌ها و کلاس‌ها برگزار شود.


او با اشاره به بخش‌های قراردادی جهادی سازمان فرهنگی هنری گفت: از مردم می‌خواهیم به‌صورت جهادی به فرهنگسرای جهادی کمک کنند تا بتوانیم از این راه هم به مردم کمک‌رسانی داشته باشیم.


امرودی افزود: مردم از کلنگ‌ زدن و افتتاح کردن برنامه‌ها خسته شده‌اند لذا ما رویکرد جدیدی را در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پیش گرفته‌ایم اما متاسفانه ویروس منحوس کرونا برنامه‌های ما را با مشکل روبرو کرده است.

 

وی به تولید ۱۴۰ هزار اثر هنری و فرهنگی در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند در جریان مبارزه با شیوع کرونا، تهدید را به فرصت تبدیل کردیم و چیزی شبیه به معجزه رقم خورد.

 


رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فرهنگ، هنر و رسانه را سه عنصر مهم این سازمان معرفی و عنوان کرد: فضا و تغییر فرهنگی نیاز به فضای آرام دارد لذا لازمه موفقیت این سازمان این است که تمام فرهنگ‌دوستان فضایی آرام‌بخش را فراهم کنند و از حاشیه‌های غیر هنری و فرهنگی دوری کنیم تا ثمره فعالیت‌ها را ببینیم. تا بتوانیم پیام‌های ناب فرهنگی دینی داشته باشیم.


امرودی به آغاز خدمات‌رسانی مجموعه پردیس‌های شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: سازمان فرهنگی هنری جدیدی باید شکل گیرد؛ مجموعه پردیس ملت با اضافه شدن ۹۰۰ صندلی تماما خدمات سینمایی ارائه می‌دهد که از امروز تمام پردیس‌های تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فیلم نمایش خواهند داد.

 

وی ادامه داد: روز چهارشنبه دو فیلم نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر اکران خواهد شد.


رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از آغاز کلاس‌های آموزشی این مرکز خبر داد و گفت: یک هزار و ۵۰۰ دوره در موضوعات مختلف در فرهنگسراهای سراسر تهران برگزار خواهد شد. از اول اسفند مجموعه‌های شهرداری تهران تعطیل بوده‌اند که ضرر انباشته‌ای را متوجه ما کرده است.


امرودی از برگزاری تمام کلاس‌های این سازمان در فضای مجازی برای همه مردم ایران خبر داد و گفت: تمام برنامه‌های ما در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از طریق فضای مجازی برای سراسر ایران و حتی به صورت فرا ملی از طریق بخش مجازی اعمال خواهد شد.


وی در ادامه گفت: ایجاد «فرهنگسرای منتظر» و «سازمان فرهنگی هنری جهادی» از اتفاقات جدید این سازمان است که خدمات به محرومین ارائه خواهند داد. البته این سازمان‌ها اضافه نشده‌اند بلکه ظرفیت‌های جدیدی را اضافه کرده‌ایم.


رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به برنامه‌های ایام تابستان این سازمان اشاره و عنوان کرد: تمام برنامه‌های تابستان این سازمان منوط به اخذ مجوز ستاد مبارزه با کرونا خواهد بود.


امرودی به رویکرد تولیدات آثار این سازمان اشاره کرد و گفت: سبک زندگی ایرانی اسلامی و هویت ملی رویکرد تولیدات ماست که در این زمینه سمفونی «گام دوم»، سمفونی‌های «شهید سلیمانی» و «شهیدان سلامت» را در دستور کار داریم.

 


برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0