به میزبانی جمعیت دفاع از ملت فاسطین برگزار شد:
دوره مربیگری هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران
دوره مربیگری هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران به میزبانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دوره مربیگری هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران با جمعی از ورزشکاران به میزبانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

 

مهدی پاشایی دبیر شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: به یاری خداوند متعال  دوره مربیگری هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران با حضور بیش از چهل نفر جوان مشتاق و علاقه مند به این عرصه راس ساعت یازده با سخنرانی دکتر رویوران معاونت سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین آغاز شد و این نوید را میدهم که میزبانی دوره های داوری و مربیگری را انجام دهیم برای داشتن جامعه سلامت و پروش استعدادهای بی نظیری که ما در سطح استان تهران و کشور داریم در بعد فرهنگی نیز بعنوان مسؤل کمیته فرهنگی هیات انجمنهای ورزشی استان تهران هرکلاسی که باید برای رییس محترم هیات شهرستانها و مربیان و داوران عزیز برگزار شود را با ریاست محترم هیات استان تهران برنامه ریزی خواهم کرد مهمان ویژه دوره مذکور جناب آقای اصغری ریاست محترم هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران بودند جادارد از سرکار خانم مراد خانی و ناظر محترم فدراسیون انجمنهای ورزشهای رزمی ایران کمال تشکر و قدردانی را بنمایم.

 

 

رویوران: هیچ مظلومیتی در دنیا مانند مظلومیت جامعه فلسطین نیست.


حسین رویوران رئیس کمیسیون سیاسی و امور بین الملل که در جمع شرکت کنندگان دوره مربیگیری هیآت انجمن های ورزش های رزمی استان تهران سخنرانی می کرد؛ گفت:  اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها بر اساس یک ادعای دروغین انجام گرفته است. صهیونیست ها مدعی هستند که یهودیان در برهه زمانی در 3 هزار سال پیش از فلسطین پس از دوره سکونت کوتاه در آن؛عبور کرده است و این موضوع را مبنایی برای حق مالکیت بر ان قرار داده است. ادعایی که در جهان امروز اساسا قابل قبول نیست.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ مظلومیتی در دنیا مانند مظلومیت جامعه فلسطین نیست. انسان با سفر به کشورهای همجوار فلسطین می تواند حجم مظلومیت ملت فلسطین را مشاهده کند که در اردوگاه های آوارگان بیش از 72 سال است که در شرایط بسیار سخت آوارگی زندگی می کنند.


ای کارشناس ارشد غرب اسیا وجه دیگر بحران فلسطین را جریان صهیونیسم دانست و افزود؛ تفکر صهیونیسم دارای یک نگاه نژاد پرستانه است نگاهی که تنها یهودیان را انسان می داند و معتقد است نژادهای دیگر حیوان انسان نما هستند که برای خدمت به این نژلد برتر خلق شده اند! اشغال فلسطین و آواره سازی ملت آن بر پایه همین نگاه نژاد پرستانه انجام گرفته است.


رویوران افزود؛ حدود دو سال پیش قانونی در پارلملن صهیونیستی تصویب شد که به قانون قومیت معروف است. بر اساس این قانون حدود 8/1 میلیون فلسطینی که در مناطق اشغالی فلسطین زندگی می کنند و شهروند اسرائیل محسوب می شونداز هر هونه حقی در سرزمین مادری خود محروم شده اند. به عبارت دیگر صهیونیست ها نژادپرستی را قانونمند کرده اند.

 


بنابراین چنین تفکری که انسان های دیگر را فاقد حقوق انسانی می داند و آنها را در ردیف حیوانات به شمار می آورد باید مبارزه کرد زیرا گسترش چنین تفکری برای جامعه بشر یک خطر بسیار حدی است.


انسان نسبت به انسان دیگر مسئولیت دارد. این مسئولیت خواه بر اساس باورهای دینی باشد مانندتاکید قرآن که مومنین را برادر هم دانسته است و خواه بر اساس معیارهای انسانی . حضرت علی علیه السلام می فرماید ؛ انسان ها در بر اساس نگرش دینی با هم برادر هستند و یا در خلق با هم برادر هستند . بنابراین انسان ها نسبت به هم مسئولیت دارند و بر اساس همسن مسئولیت هاست که نمی تواند و نباید در مقابل ظلمی که در فلسطین رخ داده است ساکت باشد.


استاد اصغری رئیس هیات انجمنهای ورزشهای رزمی استان تهران نیز مبارزه با ظلم را مختص ایران و یا کشورهای اسلامی و یا صرف باور های دینی  ندانست و تاکید کرد که این مبارزه ای است که در طول تاریخ همه جوامع با هر تفکری جریان داشته است. اما کشوهای اسلامی و جمهوری اسلامی باید در موضوع حمایت از فلسطین پیشتاز باشند.


پاشایی دبیر شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در مصاحبه با خبرنگار قدسنا گفت: این دوره با همکاری شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در روز یکشنبه مورخ 22 تیر همزمان با سالروز آغاز جنگ 33 روزه لبنان در سالن اجتماعات شیخ مصطفی راهنما ی جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد و چهل نفر از جوانان مشتاق در این دوره شرکت داشتند.

 


برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0