اولین سالگرد شهادت سرداران رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس:
آئین رونمایی از مجموعه كتابهای شخصیت های اثرگذار محور مقاومت؛ سِرّ دلبران
مجموعه سر دلبران شامل هشت جلد کتاب درباره شخصیت مهم محور مقاومت است که عناوین آن «محبوب» ، «امام لبنانی ها» ، «چمران» ، «سید عباس» ، «شیخ راغب»، «حاج رضوان» ، «حاج قاسم» و «سید هادی» می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، آئین رونمایی از مجموعه کتابهای شخصیت های اثرگذار محور مقاومت؛ تحت عنوان «سِرّ دلبران» امروز همزمان با اولین سالروز سرداران رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان در محل فرهنگسرای انقلاب تهران به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.


مجموعه سر دلبران شامل هشت جلد کتاب درباره شخصیت مهم محور مقاومت است که عناوین آن «محبوب» ، «امام لبنانی ها» ، «چمران» ، «سید عباس» ، «شیخ راغب»، «حاج رضوان» ، «حاج قاسم» و «سید هادی» می شود.


در ابتدای این مراسم حجت الاسلام «میثم امرودی» ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی رونمایی از مجموعه کتاب های شخصیت های اثرگذار محور مقاومت در فرهنگسرای انقلاب اسلامی تاکید کرد: حاج قاسم همواره تاکید می کردند که ما (فعالان حوزه رسانه و فرهنگ) بایستی در راستای نشر و قلم زنی در راستای معرفی چهره حقیقی محور مقاومت و اشخاص برجسته این حوزه فعالیت کنیم.


آثار بسیاری در راستای محور مقاومت منتشر می شود، اما کمتر آثاری در دقت نگارش مطالب و سبک تحلیل همچون کتابهای آقای صفاتاج است و این موضوع هم دال بر اعتمادسازی ایشان در انتقال صحیح و بدون تحریف مطالب است.

 

ایشان بیش از 100 اثر مفید منتشر کرده اند که این همه نشان دهنده عمر مفید ایشان در راستای حفظ انقلاب اسلامی است. ایشان سعی کردند از مقاومت زمان پیامبر اکرم تا شهید حججی و سید عباس موسوی و حاج قاسم و سید حسن نصرالله و سید هادی نصرالله و امام موسی صدر و .... در کتاب های خودشان اشاره کنند.


بسیاری از این خاطراتی که در کتاب های ایشان ذکر شده است توسط خود ایشان از نزدیک جمع آوری و مکتوب شده است. عزیزان فرهنگسرای انقلاب به خوبی در راستای انتشار چنین آثار ارزشمندی به تلاش کرده اند.


مردم ما بویژه جوانان اطلاع کافی ندارند که در نیم قرن گذشته چه رخ داده است. طی این نیم قرن ما شاهد شکست آمریکا و سلطنت پهلوی و فروپاشی شوروی و شکست کلی غرب و پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده ایم، این ها اتفاقات بزرگی هستند. قهرمانان ما تنها آرش کمان گیرها نیستند محبوب ترین چهره ها همانند امام خمینی (ره) و شهید همت و شهید باکری بخشی از چهره های مهم ما هستند. اتفاقات بزرگی در جهان رخ داده است که ما نباید از آن غافل شویم.


وی افزود: همه ما میبینیم که جهان به سوی عدالت محوری و یکتا پرستی گام بر میدارد آینده بسیار روشن است. این روند با ظهور حضرت ولی‎عصر (ارواحنا لتراب مقدمه فداه) به طور کامل عملی خواهد شد.

 

فرهنگیان عرصه رسانه و مقاومت بایستی به این موضوع به خوبی و با قدرت به آن بپردازند. آن ها بایستی مقاومت امروزی که به عنوان یک مولفه تاثیرگذار جهانی و عدالت محوری است همانطور که هست برجسته نشان دهند. وقایعی که از قرن 14 به بعد رخ داده است بایستی نشان داده شود.

 

فروپاشی آمریکا همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند قطعی است همانطور که فروپاشی شوروی سابق طبق پیش بینی امام (ره) رخ داد. فعالان فرهنگی و عرصه رسانه بایستی به خوبی در همین راستا فعالیت کنند.

 

پس از سخنان حجت الاسلام امرودی ویدیویی از فعالان فرهنگی کشورهای خارجی که پیام هایی را در همبستگی با محور مقاومت در راستای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق ارسال کرده بودند نشان داده شد.

 

قدسنا گزارش می دهد:مشروح آئین رونمایی از مجموعه کتابهای شخصیت های اثرگذار محور مقاومت؛ سِرّ دلبران (تصاویر) 2

 

در ادامه مراسم  «آیت الله اختری» ریاست کمیته