عنوان گروه خبري / کتاب های فارسی .
معرفی كتاب: منبع‌شناسی امام خمینی و انقلاب اسلامی: (كارنامه منابع پیرامون امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران
کتاب حاضر نسخه اول از طرح کلان و جامع کارنامه منابع پیرامون موضوع امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران می باشد گه در صدد مستند سازی و ارائه کامل و روزآمد تالیفات ، تحقیقات و نگاشته هایی در باره بزرگترین رویداد و تحول اجتماعی و سیاسی قرن بیستم و معمار کبیر آن می باشد .
معرفي كتاب: منبع‌شناسی امام خمینی و انقلاب اسلامی: (کارنامه منابع پیرامون امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران
نویسنده: پایگاه اطلاع رسانی سراسری اسلامی (پارسا)؛ با مشارکت معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی
ناشر: پایگاه اطلاع رسانی سراسری اسلامی (پارسا)؛ با مشارکت معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی
شمارگان: 1500
چاپ: 1389
کتاب حاضر نسخه اول از طرح کلان و جامع کارنامه منابع پیرامون موضوع امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران می باشد گه در صدد مستند سازی و ارائه کامل و روزآمد تالیفات ، تحقیقات و نگاشته هایی در باره بزرگترین رویداد و تحول اجتماعی و سیاسی قرن بیستم و معمار کبیر آن می باشد . در این مرحله حدود 11000منبع مرتبط با امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی شناسایی ، ماخذشناسی و موضوع بندی شده که نیمی از منابع نیز دارای چکیده های راهنما هستند .
منابع این کتاب شناسی شامل: کتاب، مقاله( اعم از مقاله های نشریه، دایره المعارف و مجموعه مقالات) و پایان نامه می باشدو اغلب منابع با مراجعه مستقیم شناسایی شده است.
ساختار کتاب مذکور از شیوه تزاروسی( اصطلاح نامه درختی) به شیوه موضوعی تغییر یافته است.
پیش فرض این طرح، بر آن بوده است که مخاطبان این مجموعه را پژوهشگران و محققان تشکیل می دهند، از این رو با هرگونه اعمال سلیقه در دستچین کردن اطلاعات مخالف بوده اند. از این رو، " منبع شناسی امام خمینی و انقلاب اسلامی" حاوی آثاری است که مشمول ضوابط مندرج در آیین نامه انتخاب منابع این طرح بوده و در دسترس قرار داشته اند. این نگرش می تواند ضمن ایجاد فضای باز پژوهشی، امکان بیل به حقایق را برای پژوهشگران فراهم آورد.
در این کتابشناسی هر کتاب فقط یک بار معرفی شده است و تعدد مشخصات آن مانند: نوبت چاپ و سال نشر باعث معرفی مجدد آن نشده است. مگر آن که ویژگی خاصی در معرفی دوباره منبع وجود داشته باشد، مانند آن که یکگ کتاب و ترجمه اش جداگانه معرفی شوند، یا کتابی در دو چاپ مختلف دارای محقق یا شارح متفاوت باشد و یا توسط ناشران مختلف به چاپ رسیده باشد.

شیوه تنظیم اطلاعات:
تقسیم بندی بدنه منابع به صورت موضوعی است و چینش آن ابتدا بر اساس موضوع و پس از آن نام "÷دیدآورنده" و سپس "عنوان" به ترتیب الفبایی شکل گرفته است. هر واحد اطلاعاتی، با یک شماره پیاپی مشخص می شود و شامل سه قسمت اصلی است:
1. ماخذشناسی
2. نمایه موضوعی
3. چکیده
علاقمندان مي توانند جهت دسترسي به كتاب حاضر به كتابخانه تخصصي جمعيت دفاع از ملت فلسطين به آدرس: تهران، خيابان فلسطين، خيابان بزرگمهر، ‌نبش خيابان فريمان، پلاك 61 ، ‌طبقه 5 مراجعه کنند و يا با شماره تلفن 66979196 - 021 تماس بگيرند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0