عنوان گروه خبري / اخبار گفت و گو .
  • تاريخ :
     ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ 
چرا اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید
به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، اگر جامعه فلسطینی به انسجام و وحدت رویه در مقابله با رژیم صهیونیستی برسد و باور کند که مقاومت تنها راه پیروزی ملت فلسطین است، این رژیم بسیار زودتر از آنچه تصور می‌شود از صحنه روزگار محو می‌شود.

چرا اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید

روح الله زاد: ساکنان فلسطین اشغالی به دولتمردان و ارتش بی‌اعتماد هستند

به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، اگر جامعه فلسطینی به انسجام و وحدت رویه در مقابله با رژیم صهیونیستی برسد و باور کند که مقاومت تنها راه پیروزی ملت فلسطین است، این رژیم بسیار زودتر از آنچه تصور می‌شود از صحنه روزگار محو می‌شود.

«احمدرضا روح‌الله زاد»، کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اقدامات گروه‌های فلسطینی برای نابودی هرچه نزدیکتر رژیم صهیونیستی، با اشاره به قرار داشتن رژیم صهیونیستی در مسیر قهقرا و فروپاشی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با رمضان عبدالله شلح، دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین بار دیگر بر این نکته تأکید کردند که رژیم صهیونیستی عمر طولانی نخواهد داشت و بقای آن شاید به ربع قرن هم نخواهد رسید. تأکید ایشان این است که اگر جریان‌های فلسطینی بر مدار وحدت و انسجام حرکت کنند، عمر این رژیم بسیار کوتاه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در حال حاضر با مشکلات متعددی روبرو است، افزود: مردم در فلسطین اشغالی به دولتمردان، سیاسیون و ارتش بی‌اعتماد هستند. آن‌ها ارتش را در تأمین امنیت ناکارآمد می‌دانند. خصوصاً اینکه ارتش در 4 جنگ مهم از سال 2006 تاکنون نتوانسته موفقیتی کسب کند و به اهداف از پیش تعیین‌ شده خود برسد. از طرف دیگر، جبهه مقاومت تقویت شده است. لبنان زمانی لقمه چرب این رژیم بود که در سال 1982 تا بیروت پیش رفت.

کارشناس مسائل غرب آسیا با توجه به اینکه فلسطینی‌ها نیز تاکنون این‌چنین مقاومتی نداشتند، خاطرنشان کرد: غزه در سال 1967 در عرض نیم ساعت اشغال شد؛ اما رژیم صهیونیستی در سال 2008 نتوانست در عرض 22 روز آن را مجدداً اشغال کند. این رژیم در سال 2012 پس از 8 روز و در سال 2014 طی 51 روز موفق به اشغال آن نشد. به‌ علاوه مقاومت فلسطین از یک حالت تدافعی به حالت تهاجمی رشد کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید به مجموع مشکلات مذکور رژیم صهیونیستی چند نکته دیگر را نیز اضافه کرد، بیان داشت: عقب‌نشینی‌های این رژیم در عرصه‌های مختلف، افکار عمومی ضد صهیونیستی غرب و تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی به‌ عنوان یک راهبرد بسیار جدی در افکار عمومی در سطح بین‌الملل از این جمله است. در حوزه دیپلماسی هم در بعضی کشورها که حامیان سنتی رژیم صهیونیستی هستند، در طیف لابی‌های صهیونیستی شکاف دیده می‌شود. این کشورها، منافع ملی خود را بر منافع اسرائیل مقدم می‌دانند و معتقدند که تندروی رهبران اسرائیل باعث به خطر افتادن منافع آن‌ها و ناامنی در گستره منطقه و جهان شده است.

روح‌الله زاد با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در حال از دست دادن عقبه حمایتی خود است، اشاره داشت: شکاف جدی در این‌ باره وجود دارد. مجموعه این موارد نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در مسیر قهقرا و فروپاشی قرار گرفته است و برای شتاب در این سیر قهقرایی، مقاومت باید اتحاد و انسجام داشته باشد. بخشی از جامعه فلسطینی به رهبری محمود عباس و جریان فتح و ساف به دلیل همپیمانی با رژیم صهیونیستی اساساً باوری به مقاومت ندارند. آن‌ها با همکاری با اسرائیل، برخی کشورهای منطقه و غرب نوعی نفاق، جدایی و شکاف بین جامعه فلسطین را دنبال می‌کنند.

وی با توجه به اینکه بخشی از فلسطین که مقاومت را برگزیده است، کما فی السابق در حوزه مقاومت است، تأکید داشت: اگر این جامعه به انسجام و وحدت رویه در مقابله با رژیم صهیونیستی برسد و باور کند که مقاومت تنها راه پیروزی ملت فلسطین است، این رژیم بسیار زودتر از آنچه تصور می‌شود از صحنه روزگار محو می‌شود. حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) نیز تأکید کردند، فلسطین تنها با مسلسل‌های متکی بر ایمان جوانان فلسطینی آزاد خواهد شد. عملیات شهادت‌طلبانه اخیر یک جوان فلسطینی نشان می‌دهد که جامعه فلسطینی، حتی در کرانه باختری آماده‌اند که علیه رژیم صهیونیستی بسیج شوند و وارد عمل شوند.

دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به تنها عامل کندی حرکت فلسطینی‌ها گفت: جریان سازش، نفاق و همپیمانی با رژیم اسرائیل در داخل فلسطین عامل این موضوع است که محمود عباس رهبری آن را بر عهده گرفته است. انتفاضه اخیر که یک سال و نیم از آن گذشته است، نشان می‌دهد که کرانه باختری آمادگی لازم برای مسلح شدن علیه رژیم صهیونیستی را دارد و جامعه فلسطینی می‌تواند یک جامعه مسلح و مقاومتی در برابر رژیم صهیونیستی باشد.
برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0