عنوان گروه خبري / اخبار گفت و گو .
  • تاريخ :
     ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ 
یادآوری " روز زمین " تأكید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسك جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است
رحيميان ، دبيركل اتحاديه بين المللي نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگري : يادآوري " روز زمین " تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است.

 

يادآوري " روز زمین " تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است

 

رحيميان ، دبيركل اتحاديه بين المللي نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگري :
يادآوري " روز زمین " تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است.

به گزارش روابط اتحاديه   سيد ابوالقاسم رحيميان ، "روز زمین" را روز وحدت ملت فلسطین دانست و گفت: وحدت ملت فلسطين موجب نیرومندی وقدرت مقاومت است و جنگ بازپس گیری سرزمین اشغالی هرگز بدون استرداد زمین اشغال شده ، متوقف نخواهد شد و مردم فلسطین همچنان در سنگر خود در داخل این کشور ، مقاومت می نمایند و آرمان قدس همواره مسئله محوری و اصلی خواهد بود که همه فلسطينيان و ملت های آزاده جهان را دور خود گرد می آورد.

دبیرکل اتحاديه بين المللي نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگري اظهارداشت: رژیم اشغالگر قدس علاوه بر شهرک سازی در مناطق اشغالی، بیش از نیمی از خاک کرانه باختری را برای شهرک سازی و اسکان صهیونیست ها اختصاص داده است و رژيم صهيونيستي باسوء استفاده از معاهده ننگین اسلو، کرانه باختری را به مناطق کوچک و دور افتاده از هم در مجاورت شهرک های صهیونیستی تبدیل کرده است؛ به این ترتیب وسعت زيادي از مساحت کرانه باختری در اشغال رژیم صهیونیستی قرار گرفته و فلسطینی ها اجازۀ هیچگونه فعالیتی را در این مناطق ندارند.

 رحيميان تاکید کرد: همانند سرزمین های اشغالی سال 1948، اسرائبل قصد دارد کرانه باختری را با توسعه هرچه بیشتر شهرک های صهونیستی، یهودی سازی کند ، لذا دراين شرايط هیچ راهی در برابر ملت غيورومبارز فلسطين جز راه پایداری و ادامه مبارزه و مقاومت نمانده است و برهمگان واجب است تا به هر نحو ممكن مقاومت اسلامي فلسطينيان را ياري كنند .

گفتنی است فلسطینی ها در دهم فروردین ماه ( 30 مارس ) هر سال روز زمین را گرامی می دارند. این مراسم از سال 1976 میلادی آغاز شد. در این تاریخ  مسئولان رژیم اشغالگران هزاران هکتار از اراضی خصوصی و مشاع شهروندان فلسطینی را مصادره کردند. درپی این اقدام، فلسطینی ها اعتصاب فراگیر اعلام کردند و برای اولین بار بعد از اشغال سرزمینشان در سال 1948 میلادی، مسئولان این رژیم را به چالش کشیدند. رژیم صهیونیستی به این اعتراض فلسطینیها  به صورت نظامی و با خشونت پاسخ داد، به گونه ای که نیروهای این رژیم با حمایت تانک ها و خودروهای زرهی به روستاهای فلسطینی وارد شده و شماری از شهروندان بی گناه را به شهادت رساندند.

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0