مهدی شکیبایی
برادر عطوان! با شما درباره آینده فلسطین موافقم!

عبدالباری عطوان سردبیر فلسطینی الاصل  روزنامه الکترونیکی رای الیوم که از لندن بارگذاری می شود در تازه ترین شماره این روزنامه که سه شنبه منتشر شد در یادداشتی  به زوایای حمله موشکی مقاومت به تل اویو پرداخت و این عملیات را نه تنها تهدیدی برای فلسطینی ها ندانست بلکه آن را فرصتی کم نظیر برای آنها در آینده در رویارویی با اشغالگران صهیونیست توصیف کرد.

آقای عطوان در این یادداشت پس از تشریح وضعیت صهیونیست ها در آستانه انتخابات و اقدام مشترک مقاومت در کرانه باختری و نوار غزه علیه آنان، فلسطینی ها را حایز شرایط تاریخی با این عملیات ها توصیف کرد نوشت: مقاومت با این عملیات اعراب را وارد یک مرحله بسیار مهم در رویارویی با اشغالگران اسراییلی کرد و شادی را به کام نتانیاهو و ترامپ که در واشنگتن سرگرم پایکوبی بابت شناسایی جولان به عنوان اراضی اسراییل بودند، تلخ کرد.

سردبیر روزنامه رای الیوم در پایان این یادداشت پس از احصای دستاوردهای حمله موشکی مقاومت به تل آویو نوشت که این حمله موشکی جدا از دستاوردهای متعدد یک دستاورد دیگری هم به دنبال دارد و ان هم این است که سایر طرف های درگیر با دشمن اسراییلی را تشویق خواهد کرد در صورت حمله اسراییل به اهدافشان پایتخت اسراییل را هدف موشکی قرار دهند و در ادامه منظورش از این طرفها را نیز اسم برد.

عطوان گفت: " در اینجا ما از برادران سوری، لبنانی و ایرانی سخن می گوئیم" .

این نویسنده فلسطینی الاصل که در مقالاتش بارها از توطئه ارتجاع عرب علیه فلسطینی ها و محور مقاومت طی هشت سال اخیر رونمایی کرده در واقع با این جمله تلویحا از سوری ها، لبنانی ها و ایرانی ها خواسته است تا در این شرایط حساس از تاریخ فلسطین که ممکن است دشمن صهیونیستی دست به انتقامجویی وحشیانه بزند از فلسطینی ها و بویژه گفتمان مقاومت در فلسطین حمایت کنند و پشت او را خالی نکنند.

در باب این دعوت برادر فلسطینی مان عبدالباری ذکر و تاکید یک نکته ضروری است و آن اینکه:

برادر عطوان ! به برکت حماقت های محور  غربی - صهیونیستی و ارتجاع عربی، گستره جغرافیای مقاومت دیگر منحصر به لبنانی ها و سوری ها و ایرانی ها نیست و شما می توانید از برادران یمنی، عراقی، افغانستانی و پاکستانی و... نیز این درخواست را داشته باشی.

 

همانهایی که در کنار ملت سوریه با توطئه جهانی علیه این کشور مقابله کرده و شکستشان دادند بدون شک در کنار ملت فلسطین برای مقابله با دشمن شماره یک جهان اسلام یعنی اسراییل خواهند ایستاد... تردید نکنید...

شما از حزب الله لبنان، سپاه پاسداران ایران و نیروی دفاع ملی سوریه تلویحا نام بردید و من میخواهم از باب همراهی و همدلی به نام هایی همچون انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، زینبیون پاکستان و فاطمیون افغانستان و چندین تشکل دیگر از کشورهای اسلامی نظیر نیجریه و... اشاره کنم که با تشکیل ارتش منسجم اسلامی منتظر کوچکترین حماقت از سوی دشمن صهیونیستی علیه برادران فلسطینی مان هستند...

برادر عطوان! ساعت صفر نزدیک است خدا کند دشمنانمان همان خطایی را که درباره سوریه مرتکب شدند درباره غزه و کرانه باختری مرتکب شوند ! که اگر دست به این حماقت بزنند دستان کثیفشان همانند دستان کثیف تکفیری ها از کتفشان جدا خواهد شد .

مهدی شکیبایی قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0