احمدرضا روح الله زاد:
هوشیار باید بود!
پس از انقلاب اسلامی جامعه ایرانی که خود را از یوغ رژیم وابسته پهلوی بیرون کشیده و عزم خویش برای نیل به استقلال همه جانبه جزم کرده بود؛ خود را در مجموعه ای از مشکلات تحمیلی یافت.

پس از انقلاب اسلامی جامعه ایرانی که خود را از یوغ رژیم وابسته پهلوی بیرون کشیده و عزم خویش برای نیل به استقلال همه جانبه جزم کرده بود؛ خود را در مجموعه ای از مشکلات تحمیلی یافت.مانند:

- بلوکه کردن دارایی های ایران

- انتقال بخش عظیمی از ثروت ملی کشوربه خارج  توسط خانواده پهلوی و وابستگان آن رژیم اعم از یهودی و بهایی و غیره که بر تمامت اقتصاد ایران عصر پهلوی چنگ انداخته بودند

- ترور مغز ها و اندیشمندان انقلاب در حوزه های مختلف توسط منافقین

- مدیریت طرح های تجزیه طلبانه ای مانند خلق عرب؛ خلق کرد و غائله ترکمن صحرا و غیره

- تلاش چند باره برای کودتا در کشور که مهمترین آن به کودتای نوژه مشهور است

- تحمیل جنگی 8 ساله که جدای از خسارات انسانی بیش از هزار میلیارد دلار خسارت مادی بر کشور تحمیل کرد تا جايیکه پس از جنگ شاهد حجم گسترده ای از تخریب زیرساخت های اقتصادی شدیم

- مدیریت تحریم ایران که هر روز بر دامنه آن در ابعاد کمی و کیفی افزوده می شد تا جائیکه اکنون آشکارا از آن با عنوان تحریم های کشنده یاد می کنند.

- مدیریت آشوب های اجتماعی مانند آنچه در سال های 1378 1388 1396 و 1397 گذشت با هدف افزایش هزینه های امنیتی کشور

- سازمان دهی تخریب در حوزه های علمی و اقتصادی کشور مانند حمله بدافزاری به نیروگاه هسته ای بوشهر و ترور دانشمندان ایرانی

- مدیریت و استمرار ناامنی در مرزهای غربی و شرقی کشور از طریق عوامل ضد انقلاب

- نفوذ در ساختارهای سیاسی؛ اقتصادی؛ رسانه ای و فرهنگی کشور با هدف قطبی سازی کشور به عنوان زمینه تولید بحران های مختلف

اما علیرغم همه این مشکلات جامعه با هدایت رهبری و ثبات قدم ملت؛ مسیر انتخابی خود به سمت استقلال را پیمود تا جائیکه اکنون ایران در حوزه های مختلف اقتصادی؛ صنعتی؛ علمی؛ نظامی دستآوردهای بزرگی دارد و این در حالی است که در چهل سال پیش هیچ دستآوردی در هیچ حوزه ای به نام ایران و ایرانی ثبت نشده بود و همه آنچه که «به سوی تمدن بزرگ» ادعا می شد؛ وابستگی تام و تمام به غرب بود.

اینکه دشمنان ایران رشد و شکوفایی ایران را برنتابند و تلاش کنند تا در این مسیر اخلال ایجاد کنند امری کاملا طبیعی است. اما اعتماد به دشمن و مهره های آن از سوی برخی از اقشار مردم اقدامی طبیعی نیست.

در حال حاضر جهان گرفتار ویروسی مرگبار به نام کرونا است و همه گیری این بیماری موجب شده تا شرایط زندگی بسیار با قبل از این بیماری تفاوت کند. هنوز جوامع نتوانسته اند خود را با شرایط جدید وفق دهند. اقتصاد جهان آسیب های جدی دیده است. بیکاری افزایش یافته است. فقر در حال همه گیری است. جامعه ایران نیز متاثر ازاین شرایط است. با توجه به تحریم های وسیعی که غرب به رهبری امریکا و رژیم صهیونیستی بر ایران تحمیل کرده و از آن تعبیر به تحریم های کشنده می کند؛ شرایط مدیریت بحران کرونا در ایران از همه کشورها باید سخت تر باشد اما جامعه ایران علیرغم همه این دشواری ها از بسیاری از کشورهای پیشرفته و ثروتمند در شرایط مطلوب تری قرار دارد.

امریکا امیدوار بود که با افزایش تحریم ها در شرایط کرونایی؛ کشور را به سمت شورش های اجتماعی و فروپاشی از درون سوق دهد اما با به میدان آمدن همه دستگاه ها و سازمان های نظام و قرار گرفتن آنها در کنار دولت و البته همکاری گسترده مردم؛ شرایط کشور به سمت ثبات بیشتر حرکت کرد.

در چنین شرایطی موضوع راهبردی نگاه به شرق و قرارداد 25 ساله با چین مطرح شد. چینی که به دلیل رشد مثبت اقتصادی در سال های اخیر در کنار رشد منفی غرب به عنوان یک قدرت بزرگ اقتصادی و یک بازیگر مهم بین المللی در نظام بین المللی آینده مطرح است واین قرابت در واقع تا حد زیادی رژیم تحریمی آمریکا علیه ایران را خنثی کرده و در ضمن موجب نفوذ چین در سطح منطقه می شود آن هم در شرایطی که تحولات؛ خبر از خروج قریب الوقوع آمریکا از منطقه می دهد. موضوعی که به شدت امریکا را نگران کرده است و بر همین اساس مجموعه ای از اقدامات تجربه شده قبلی را با کمک عوامل منطقه ای و داخلی خود علیه ایران فعال کرده است. گسیل تیم های تروریستی با هدف ایجاد بحران امنیتی؛ اقدامات خرابکارانه مانند آتش زدن جنگل ها و یا خرابکاری در حوزه های صنعتی؛ افزایش مشکوک حجم گرانی ها؛ فراخوانی به شورش های اجتماعی به بهانه مشکلات معیشتی و نیز تلاش برای تضعیف جایگاه قوه قضائیه و ایجاد تردید در ورود قاطعانه به پرونده های اقتصادی و امنیتی از طریق راه اندازی هشتگ هایی مانند «اعدام نکنید» از جمله این اقدامات است تا شرایط کشور را ناامن سازند.

البته این فراخوانی به شورش اجتماعی با اقبال مردم روبرو نشد و تنها در یکی دو شهر خاص برخی تحرکات دیده شد و شعارهای هنجارشکنانه این افراد خصوصا در بهبهان جایگاه سردمداران این فراخوانی و وابستگی آنها به غرب و رژیم صهیونیستی و برخی رژیم های وابسته منطقه کاملا آشکار کرد.

کسی منکر مشکلات معیشتی مردم نیست اما در شرایطی که دشمن در سخت ترین شرایط خود قرار گرفته است و ایران با رهبری محور مقاومت در حال تغییر مهندسی نظم منطقه ای در راستای منافع و امنیت ملی و اسلامی خود است و پایان این مسیر که به سختی و با هزینه فراوان پیموده شده آشکار شده است؛ به دام خدعه دشمن فرو افتادن نهایت بی هوشی و حماقت است. هرچند دستگاه های امنیتی کشور از هوشیاری و توان بالایی برای خنثی کردن توطئه ها برخوردار هستند و با توجه به شرایط خاصی که کشور در آن قرار دارد اجازه هیچگونه اهمال در برخورد با اقدامات ضد امنیتی ندارند اما در این میان نقش مردم در کمک به این دستگاه ها بسیار حائز اهمیت است و باید هوشیارانه اجازه ندهند شجره طیبه استقلال و شکوفایی کشور باز هم به تاخیر افتد و هزینه بازگشت از قهقراء برجامعه تحمیل شود؛ هزینه ای که بی تردید بسیار سنگین خواهد بود. 

 

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0