احمدرضا روح الله زاد:
فرهنگ شهادت‌طلبی از عاشورا تا ظهور
دلایلی که سقوط محور صهیونیستی- یزیدی منطقه را اثبات می کند؟/ پیام امام شهید در کربلا چه بود؟

امروز اربعین حسینی است. تاکید بر گرامی داشت این روز از سوی ائمه معصوم علیم السلام در بطن خود حاوی پیام های بسیار مهمی است اما یک پیام این روز که پیوند ناگسستنی با پیام روز عاشورا دارد، مبارزه برای عزت امت است که شعار «هیهات منا الذله» امام حسین علیه السلام در روز عاشورا تجلی یافته است. در واقع «هل من ناصرا ینصرنی» امام شهید در کربلا یک دعوت فرا دینی و فرا نسلی و فرا تاریخی برای کمک به جوامع انسانی در راه نیل به عزت است.


بی تردید همیشه تاریخ بوده اند و هستند جریانی که از تبار قابیل و از تبار بوسفیان و تبار یزید اند. جریانی که در پی ذلت بشریت هستند. تشکیل رژیم صهیونیستی نیز بر ذلیل کردن ملت ها تعریف شده است یعنی برتری جریان سیاسی – اقتصادی صهیونیسم بر کل جوامع بشری و اشغال فلسطین و ایجاد رژیم صهیونیستی گام نخست این هدف است. موجودیتی که بر خونریزی و ستم تاسیس شده است و در ماموریت و کارکردش استمرار این رفتار جنایتکارانه تعریف شده است. چه بسیار خون هایی که از فلسطینیان و دیگر جوامع منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط صهیونیست ها بر زمین ریخته شده است. اما این وعده الهی است که برای خون های به ناحق ریخته شده خون خواهانی خواهند بود «وَلَا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ ۗ وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا فَلَا یُسْرِفْ فِی الْقَتْلِ ۖ إِنَّهُ کَانَ مَنْصُورًا». 


خون به ناحق ریخته شده ملت فلسطین،خصوصا کودکان معصوم فلسطینی مانند محمد الدُّرَّهَ،کودکی که به نمادی از مظلومیت کودکان فلسطینی و البته باید گفت نماد مظلومیت همه ملت رنجدیده، خون داده، آواره از وطن، تحت ستم اشغال و رشید و مقاوم فلسطین تبدیل شده است، اجازه استمرار رژیم صهیونیستی را نخواهد داد. رژیمی که بنیادش بر جنایت استوار است. اشغال یک سرزمین و اخراج آنها از وطن و خانه و کاشانه یک جنایت است. روش اشغال سرزمین فلسطین هم جنایتی بزرگتر است یعنی قتل عامِ سازمان یافته یک ملت با هدف ارعاب و حذف آن از جغرافیای فلسطین که جنایتی ثبت شده در تاریخ است. همه می دانیم که صهیونیست ها به همین نیز بسنده نکردند و آوارگان فلسطین را در اردوگاه ها هم تحمل نکرده اند. جنایت عظیم اردوگاه های آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا در لبنان که در26 شهریور سال 1361 طی مدت سه روز بیش از 3500 زن و کودک و کهنسال بی دفاع را با سَبُعیَّتی کم نظیر در تاریخ کشتار کردند، قتل عامی سازمان یافته است که نمی توان؛ و نه تنها نباید آن را فراموش کرد، بلکه پیوسته باید این جنایت را به انحاء گوناگون یادآوری کرد.


امام خمینی (رحمة الله علیه) اسرائیل را «غده سرطانی»خواندند و فتوا دادند« اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود». شاید برای بسیاری از جوانان امروز این سوال مطرح باشد که چرا اسرائیل باید نابود شود؟ جواب را باید در عملکرد و کارکرد های این رژیم دید. اشغال، تحمیل جنگ های مکرر که از 1327 (1948) تاکنون 12 جنگ تمام عیار بر منطقه تحمیل کرده است و البته تجاوزهای مکررش به محیط پیرامونی، از حساب خارج است. ترور نخبگان اسلامی مانند ترور دانشمندان هسته ای ایران با هدف تحمیل فقر و وابستگی علمی بر جوامع منطقه، قتل عام های متعدد مانند صبرا و شتیلا، کفر قاسم، دیر یاسین. کشتن هدفمند کودکان فلسطینی مانند محمد الدُّرّهَ، محمد ابوخُضَیر، محمد دوآبَشه. «اینها جنایاتی است که به هر انسان عاقلی هشدار می دهد که این رژیم خطرناک است و یک تهدید همیشگی برای جوامع انسانی است. لذا نابودی اسرائیل باید اولویت همه جوامع انسانی و در گام اول جوامع مسلمان باشد.»


به لطف الهی این غده سرطانی در سراشیبی نابودی قرار گرفته و شاخصه های میدانی تاکید دارند که اسرائیل به پایان خود بسیار نزدیک شده است. امروز محور مقاومت به رهبری ایران قدرتمندترین نیرو و توان در سطح منطقه محسوب می شود. این قدرت روز افزون چالش های روز افزونی را نیز برای رژیم صهیونیستی ای