نقد و بررسی فیلم

سریال تهران (بخش دوم)

محمدعلی پروازدوانی

فصل دوم سریال تهران با فاصله‌ی حدودا دو سال پس از فصل اول به نمایش درآمد. در این فصل که چند بازیگر جدید آمدند و چند بازیگر فصل قبل در این فصل حضور نداشتند. به لحاظ ساخت و فرم، کارگردان تلاشی در رفع نقص‌های فصل گذشته نداشته و همان راه را ادامه داده که در آینده بدان خواهیم پرداخت.

همان طور که در بخش اول توضیح داده شد، در فصل دوم تامار و میلاد به دنبال خروج از ایران هستند و افراد فراز کمالی هم به دنبال تامار هستند. موساد در تلاش است تا خلبان خود که در زندان‌های ایران است را نجات دهد که طی یک عملیات موفق به آزادی آن خلبان می‌شود و به تامار می‌گوید تا به همراه آن خلبان به تل‌آویو برود ولی اعدام خاله و خانواده‌ی خاله‌ی تامار در پی انتقام سپاه از موساد موجب می‌شود که تامار در پی انتقام از سردار محمدی که دستور اعدام خاله و خانواده‌ی آن را داده، باشد و با میلاد در ایران میماند.

تامار از طریق پسر محمدی قصد ترور بیولوژیک او را دارد که فراز با توجه به تحت تعقیب قرار دادن تامار، متوجه نزدیک بودن او برای یک اقدام خرابکاری می‌شود و خودش آلوده به سم می‌شود. از سویی دیگر موساد با استفاده از یکی جاسوسان خود به نام مرجان منتظمی که قصد حذف فراز را دارند و او از قبل در خانه‌ی فراز نفوذ کرده، با او یک معامله می‌کنند که در صورت همکاری فراز با موساد، پادزهر سم را به او بدهند و فراز قبول می‌کند و زنده می‌ماند.

بعد از آن فراز به عنوان عامل موساد همراه با نقشه موساد قصد در حذف محمدی فرمانده‌ی سپاه را دارد. تامار و میلاد که از طریق دوستی با پسر محمدی می‌خواهند پدرش را ترور کنند برنامه ریزی می‌کنند که در برنامه‌ای که محمدی و پسرش می‌خواهند با هم با خودرو کورس بگذارند، در خودروی محمدی سیستم هدایت از راه دور نصب کنند ولی در نهایت متوجه می‌شوند که پسرش در آن خودرو نشسته است و خودش سوار خودرویی دیگر شده و علی رغم مخالفت تامار می‌خواهند با استفاده از کنترل خودروی پسر محمدی او را حذف کنند اما در این کار موفق نمی‌شوند و پسر محمدی کشته می‌شود.

موساد به عوامل خود دستور می‌دهد تا تهران را ترک کنند اما تامار برنامه ریزی می‌کند تا محمدی را در مراسم ختم پسرش ترور کند اما موساد مانع آن‌ها می‌شود اما در نهایت، تامار با کمک فراز اقدام به ترور او می‌کنند و فراز هم مرجان منتظمی را از بین می‌برد.

تامار با میلاد وقتی از معرکه فرار می‌کند در حین خروج، فراز اقدام به کشتن تامار و میلاد می‌کند که میلاد کشته می‌شود و تامار زنده می‌ماند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا