اخبار جمعیتخبر یک

یازدهمین همایش «غزه نماد مقاومت» برگزار شد، خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود// موازنه قدرت به سود مقاومت تغییر کرده است// توطئه های اسرائیل و آمریکا در منطقه شکست خورده است

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،در یازدهمین همایش «غزه نماد مقاومت» که صبح روز (سه شنبه 27 دی ماه ) به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین با مشارکت دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی و  با حضور شخصیت های سیاسی، نظامی،فرهنگی،جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،‌سفرا و فعالان حوزه فلسطین و مقاومت در سالن حوزه هنری تهران برگزار شد، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و همچنین نماینده جهاد اسلامی فلسطین سخنرانی کردند. در این همایش کتاب فقه مقاومت با حضور خانواده شهدا رونمایی شد. در این همایش همچنین شاعری در وصف مقاومت شعرخوانی کرد. همچنین در این همایش پیام تصویری مشیر المصری از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به شرکت کنندگان در این همایش پخش شد.

مشروح صحبتهای سخنرانان این همایش به شرح زیر است:

سردار فدوی:

خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود// آنچه می‌خواستند در ایران به وجود آورند در تل آویو و حیفا به وجود آمد

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنان خود در این همایش گفت: شروع نهضت اسلامی با سخن امام (ره) در ارتباط با موضوع فلسطین همزمان است، این موضوع اصلی از آن زمان تا الان موضوع اول انقلاب اسلامی است. تا وقتی امام زنده بودند موضوع فلسطین مسئله اول ایشان بود و قریب ۳۴ سال است امام حاضر انقلاب مقام معظم رهبری موضوع اول را فلسطین می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد:  خبیثان عالم در ۱۰ سال اول ما را درگیر جنگی کردند که به میزان لازم فرصت را از ما گرفت که به موضوع فلسطین بپردازیم، اما در مدت امامت رهبری به این مسئله پرداختیم و آن را به صورت اعلامی هم فریاد زدیم. هم رهبر انقلاب و هم سپاه پاسداران پای کار بودند تا خواسته امام در زمینه حمایت از فلسطین (ره) را برآورده کنند. آنچنان که مقام معظم رهبری فرمودند یکی از کارهای بزرگ حاج قاسم سلیمانی این بود که دست فلسطینی‌ها را پر کرد.

 سردار فدوی افزود: ما مفتخریم به وعده هایی که خدا در قرآن داده است و سخت به دنبال انجام شرط هایی هستیم که خدا در قرآن فرموده برای این که وعده های خدا  حق است.

 وی تصریح کرد: رشید بودن و قوی بودن مردم فلسطین اعتقادی است که باید از بالقوه به بالفعل تبدیل می ‌شد که این اقدام صورت گرفت و اکنون مردم فلسطین مردم مسلمان رشیدی هستند که خود منشأ امورات و تغییرات خواهند بود.

 جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: امام (ره) فرمود که کرانه باختری باید به پا خیزد، امروز دوسوم ارتش رژیم صهیونستیی در کرانه باختری زمین‌گیر شده است.  در آنجا صرفا گروه های تاریخی فلسطین نیستند که عمل می کنند. تک تک فلسطینی ها احساس تکلیف کرده و عمل می کنند. خدا را شکر اسبابی وجود دارد و خبیثان نمی‌توانند کاری کنند که اخبار منتشر نشود.

وی افزود: در رسانه‌ها دیدیم که جوانان فلسطینی چگونه با توسل به خدا علیه رژیم صهیونیستی اقدام می ‌کنند و پیروز می‌شوند. قطعا این رژیم جعلی صهیونیست که هیچ ربطی به دین حضرت موسی ندارد از بین می رود. زمان آن را مردم مسلمان و در راس همه مسلمانان فلسطین، تعیین خواهند کرد. باید مترصد این باشیم که بیشترین سهم در از بین رفتن داشته باشیم زیرا به میزانی که سهم داشته باشیم خدا عنایت می کند.

 سردار فدوی اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مفتخر است برای موضوع اصلی اسلام که امامین قریب ۶۰ سال آنرا اعلام کرده‌اند، همه جانبه پای کار بوده و خواهد بود. توانمندی های انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به میزانی است که تکلیف را قرآن مشخص کرده و این تکلیف به عنایت حضرت امام روی سینه پاسداران با آرم سپاه آمده است.

 جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: اطمینان می‌دهم که ما حتی ۲۴ ساعت را برای افزایش توان و قوه خود از دست نداده‌ایم و در روندی مستمر، با شتاب پیش می‌رویم.

 وی تصریح کرد: آنچه دشمنان ما از ما می‌دانند اندک است نسبت به آنچه نمی دانند و زمانی به درستی خواهند فهمید که قوه و توان خود را علیه آنها به کار بگیریم.

 سردار فدوی خاطرنشان کرد: هرآنچه در ایران در راستای ایجاد پیشرفت و توانمندی صورت می‌گیرد مربوط به کل جهان اسلام است و هرکسی اراده کند در برابر مستکبرین و کودک‌کشان بایستد از این توانمندی برخوردار است‌.

 جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود، صهیونیست‌ها به رهبری ایالات متحده اقداماتی انجام می‌دهند اما به زودی شیطان بزرگ هم از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه دشمنان به بهانه کرونا چشم‌های جوانان را به فضای مجازی معطوف کردند، اظهار کرد: آنچه می خواستند در ایران به وجود آورند در تل آویو و حیفا به وجود آمد. چه باک داریم که در جبهه حق باشیم و از مظلومان دنیا دفاع کنیم. دستور اسلام است و در قانون جمهوری اسلامی با صراحت تاکید شده است.اعتقادی و عملی براساس قوانین جمهوری اسلامی باید این کار را کنیم.

 سردار فدوی ادامه داد: در ۱۲۰ روز در ایران چه کسانی خودشان را لو دادند. در دنیای اسلامی هم همین طور است باید مواظب بود. فلسطین و مردم فلسطین بیدارند به طور کامل به بصیرت رسیده اند خودکار شده اند و می فهمند تکلیف شان چیست. در ماه گذشته در کرانه باختری با این موضوع مواجه هستیم.

وی یاد آور شد: در این ایام آماده می شویم که امسال چهل و پنجمین جشن پیروزی انقلاب را در ۲۲ بهمن جشن بگیریم. امسال به خاطر خباثت هایی که کردند مردم ۲۲ بهمنی رقم می زنند که بی نظیر باشد، ۴۴ سال تمام شد در پس تصرف لانه جاسوسی آمریکا در ایران، امام(ره) در جمع دانشجویان گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. اکنون ۴۴ سال می گذرد که آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند اگر یک انقلاب بدست آورده بود گوش دنیا را کر کرده بود.

 سردار فدوی بیان کرد: در اصل دوم قانون اساسی تاکید شده که از مظلومین دفاع می‌کنیم و زیربار ظلم نمی‌رویم.یعنی ما به صورت اعتقادی و عملی باید این کار را انجام دهیم.

وی یاداور شد: فلسطینیان در جنگ ۲۲ روزه در غزه ثابت کردند که می‌توانند مقاومت کنند. در جنگ ۳۳ روزه همه عالم از آمریکا گرفته تا برخی کشورهای ضعیف حوزه خلیج فارس علیه لبنان حضور داشتند؛ اما نتوانستند پیروز شوند که این موضوع مصداق آیه قران است مبنی بر اینکه حزب خدا پیروز خواهد شد.

سردار فدوی با بیان اینکه مردم فلسطین بیدار هستند و در ماه‌های گذشته در کرانه باختری با این واقعیت مواجه بوده‌ایم، گفت: ما خودمان در این ۴۴ سال دیدیم قطعا در هر جای دنیای اسلام در فلسطین این پیروزی باید بدست آید. خدا را شکر این یعنی اینکه راه درستی است و با سرعت باید ادامه داد تا پیروی حاصل شود. پیروزی انقلاب خیلی مهم بود، اما وعده خدا حق است. مسئله فلسطین هم به پیروزی نهایی باید ختم شود و ان شاءالله در فلسطین هم اتفاق می‌افتد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان:

اکنون موازنه قدرت به سود مقاومت تغییر کرده است// وعده امام و بشارت رهبر انقلاب مبنی بر نابودی اسرائیل در آینده نزدیک محقق خواهد شد