آرشیو سایت قدیم

روز جهانی قدس، شمارش معكوس یك سقوط است

از ابتدای شکل گیری رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا، قطعنامه ها و معاهدات گوناگونی برای پایان دادن به منازعه ی اصطلاحا فلسطینی – اسرائیلی در دستور کار قرار گرفته است. اما هیچ کدام از این معاهدات نتوانستند ماشین جنگی رژیم صهیونیستی را از ادامه ی اشغال و پیش روی باز دارند.

 

البته این پیش رویها و ادامه روند اشغال فقط محدود به سرزمین فلسطین نبوده، یعنی این رژیم علاوه بر فلسطین، سرزمین هایی از سوریه و لبنان را نیز به اشغال خود در آورده، که تا همین امروز بخش هایی از این کشورها هنوز تحت اشغال و سیطره این رژیم باقی مانده است.

 

یعنی در حقیقت این رژیم فقط رژیم اشغالگر فلسطین نیست بلکه اشغالگر و تجاوزگر به حداقل 3 کشور بوده است. یعنی این رژیم با داشتن روحیه به شدت تهاجمی، جنگ طلبانه، بی اخلاق، اشغالگر و بی توجه به موازین و قوانین بین المللی، موجب گردیده که همسایگان نیز از گزند تهدیداتش در امان نمانند.

 

اما در برابر این آلت قتاله و ماشین جنگی بی رحم، خط مشی ها و گفتمان های گوناگونی بخت خود را آزموده اند، از گفتمان های چپ مارکسیستی گرفته تا خط مشی های ناسیونالیستی و سازشگر، اما هیچ کدام از این گفتمان ها نتوانستند این ماشین جنگی و این رژیم یاغی را متوقف کنند و آن را به عقب برانند. اما با شکل گیری و در دستور کار قرار گرفتن خط مشی «جریان مقاومت اسلامی» روند توقف و شکست این رژیم آغاز گردید.

 

در حقیقت ماشین جنگی این رژیم از زمان شکل گیری در1948 تا اشغال بیروت در 1982، بی محابا ترک تازی نموده و به جلو رانده شده، اما می توان گفت با زمین گیر شدن این ماشین جنگی در لبنان با شکل گیری مقاومت اسلامی و سپس انتفاضه اول در 1987 مرحله ی توقف و کم کم عقب نشینی این رژیم آغاز گردید.

 

که تبلور این عقب نشینی و قرار گرفتن در سراشیبی سقوط در جنگ 33 روزه سال 2006، بخوبی قابل لمس و مشاهده است. از این زمان به بعد هست که شاهد روند افول هیمنه و قدرت این رژیم در منطقه غرب آسیا هستیم و میزان تاب آوری این رژیم در برابر نیروهای مقاومت از جنگ 33 روزه به جنگ 2 روزه و نهایتا به جنگ 1 روزه رسیده است، که این خط زمانی به ویژه از سال 2006 به بعد مسیر افول قدرت و میزان توانایی مقابله این رژیم با نیروهای مقاومت در منطقه را نشان می دهد.

 

در حقیقت شکست در این جنگ ها و تزلزل سیاسی و اجتماعی داخلی این رژیم، شاخصه ی مهمی در جهت نزدیک شدن به لبه ی پرتگاه و شمارش معکوس سقوط او را نشان می دهد. بنابراین به نظر می رسد ماشین جنگی این رژیم به مرحله ی پایانی خود نزدیک شده و این غول بی رحم صهیونیستی با به شماره افتادن نفس هایش، چیزی به پایان حیات نامبارکش نمانده باشد.

 

هرچند که ممکن است بخواهد با شوک درمانی در قالب ایجاد جنگی جدید توسط خود یا توسط گزینه دیگری،خود را دوباره احیا کند.کارشناسان تجاوزات جسته و گریخته اسرائیل به سوریه و بزرگنمایی آن را در این راستا ارزیابی می کنند.

 

هرچند رژیم صهیونیستی، گزینه های دیگری مانند استفاده از جنگ های نیابتی یا دوباره کشاندن پای آمریکا به جنگی تازه در غرب آسیا را نیز دنبال می کند ولی کارشناسان معتقدند امریکا در شرایطی نیست که قادر به ورود به یک جنگ جدید در منطقه شود و کشورهای دیگر منطقه که در باتلاق هایی که به دستور امریکا ایجاد کرده اند دست و پا می زنند و نمی دانند چگونه خود را از آن بیرون کشند.

 

رژیم صهیونیستی نیز با توجه به افزایش توان بازدارندگی حلقه های محور مقاومت جرات ورود به یک جنگ تمام عیار در منطقه را ندارد. اما اگر دست به چنین دیوانگی بزند؛ سرعت افول خود را بیشتر نموده و خود را هرچه سریعتر به لبه ی پرتگاه سقوط نزدیک نماید. در واقع باید گفت روز جهانی قدس به عنوان نماد وحدت امت در راستای آرمان آزاد سازی فلسطین و شمارش معکوس سقوط رژیم صهیونیستی است بی تردید جریان مقاومت اسلامی با ادامه این خط و مشی و چنین مقاومتی فعال، می تواند به زودی زود نماز امت اسلام را در قدس شریف برپا دارند.    

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا