آرشیو سایت قدیم

گفتگو با فعالان حوزه مقاومت

روز جهانی قدس در تاریخ کشور، منطقه و جهان به نام جاودانه امام (ره) گره خورده است؛ روزی که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کرد و از مسلمانان جهان خواست برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن متحد شوند.
مشعل روز قدس؛ روز بیعت با فلسطین همچنان افروخته است

به گزارش نوید شاهد خوزستان، امروز بیش از 40 سال از آن روز می گذرد و علی رغم اینکه وضعیت کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا عادی نیست اما همچنان تلاش می شود تا مشعل روز قدس افروخته باشد. در این راستا نوید شاهد خوزستان گفتگویی را با دبیر جمعیت دفاع از ملت فلسطین استان خوزستان، معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، قائم مقام دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و مدیرکل بنیاد شهید خوزستان انجام داده که ماحصل آن ارائه می شود.

روز قدس ابتکار ماندگار حضرت امام است

رضا داوودی دبیر جمعیت دفاع از ملت فلسطین استان خوزستان در گفتگو با نوید شاهد خوزستان به مناسبت این روز جهانی اظهار کرد: روز قدس یکی از ابتکارات والای حضرت امام (ره) یک سال پس از انقلاب اسلامی بود.

وی به اهمیت روز قدس و ضرورت گرامیداشت این روز اشاره کرد و افزود: در راستای برگزاری روز جهانی قدس همه مردم جهان در کنار یکدیگر ندای مرگ بر اسرائیل را سر می‌دهند.

داوودی با اشاره به شرایط ویژه امسال و شیوع کرونا که راهپیمایی روز قدس را تحت تاثیر خود قرار داد، بیان کرد: اگرچه این ویروس محدودیت هایی را ایجاد کرده اما فعالیت ها تعطیل نشده و به سمت فعالیت های مجازی سوق داده شده و تاثیرگزاری خود را همچنان حفظ کرده است.

وی تصریح کرد: خدا را شکر با ایثار اجتماعی که مردم از خود نشان دادند باز هم مثل همیشه قهرمان میدان بودند.


لزوم تبدیل موضوع آزاد سازی فلسطین به باور دینی


حسین رویوران، معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز در گفت وگو با نوید شاهد گفت: من تصورم بر این است که امام (ره) برای اعلام روز قدس استراتژی وسیعی داشت که بخشی از آن برای این بود که موضوع آزادسازی فلسطین به یک باور عمومی و باور دینی تبدیل شود .

وی ادامه داد: قطعا امام دنبال مقاومت مسلحانه در مقابل اسرائیل بود و پس از آن نیز این موضوع را به سپاه قدس واگذار کرد که در این راستا اکنون شاهد تحول خوبی هستیم.

رویوران با بیان اینکه تظاهرات و راهپیمایی تنها یکی از تجلیات روز قدس است، اضافه کرد: در واقع این روز روز بیعت با فلسطین است و عمل کردن به این بیعت در طول سال صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: براین اساس شرایط امروز جامعه و عدم امکان برگزاری تظاهرات تغییری در اصل موضوع ایجاد نمی کند چرا که ایمان و اعتقاد به حمایت و آزادسازی فلسطین و قدس در فرهنگ و دین ما همچنان وجود دارد.

معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه امروز تجلیات روز قدس از تظاهرات به سمت فعالیت های مجازی تغییر یافته، خاطر نشان کرد: اصل موضوع پایبندی جامعه ایرانی و همه جوامع اسلامی به قدس است که بیشتر از گذشته نمود پیدا کرده است.

وی اذعان داشت: با توجه به تجهیزاتی و امکاناتی که امروز فراهم شده فعالیت هایی که در حمایت از قدس صورت می گیرد برای ترامپ تهدیدی جدی است .

امسال صدای روز قدس در فضای مجازی به گوش جهانیان می رسد

مهدی شکیبایی قائم مقام دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز در گفت و گو با نوید شاهد خوزستان بیان کرد: امسال روز جهانی قدس در شرایطی برگزار می‌شود که دنیا با یک بیماری به نام کرونا ویروس درگیر است و این بیماری متاسفانه در همه رفتارهای سیاسی و اجتماعی کشورها نه تنها ایران تاثیر خود را به جای گذاشته است.

وی با اشاره به محدودیتی که این بیماری در برگزاری راهپیمایی روز قدس ایجاد کرده گفت: در بسیاری از شهرها و استان های کشور امسال امکان گرامیداشت این روز به صورت میدانی و برگزاری راهپیمایی عظیمی که سالهاست دنیا را متعجب کرده است، وجود ندارد.

شکیبایی خاطر نشان کرد: اما تکنولوژی های روز دنیا، شرایط بسیار جدید و مدرنی در اختیار ملت های دنیا از جمله ملت ما قرار داده که می تواند فرصت بسیار مناسبی برای بهره برداری از آنها در راستای گرامیداشت روز قدس باشد.

وی اذعان داشت: پیامی که هر ساله در مسئله فلسطین با حضور در صحنه میدانی برای ملت‌های دنیا مخابره می‌کردیم را امسال از طریق فضای مجازی به گوش جهانیان می رسانیم.

قائم مقام دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به طرح جدید ترامپ با عنوان معامله قرن خاطر نشان کرد: درون این طرح طرحی دیگر به نام الحاق کرانه باختری وجود دارد به طوری که اکنون رژیم صهیونستی در حالی که مردم فلسطین با بیماری کرونا درگیر هستند از فرصت استفاده کرده و بخش های دیگری از خاک فلسطین را اشغال می کند.

وی با بیان اینکه این موضوع مسئولیت ما را از هر زمان دیگری بیشتر می کند، ادامه داد: براین اساس نباید صحنه را خالی نگه داشت، میتوانیم در فضای مجازی اعتراض خودمان را نسبت به این توطئه رژیم صهیونستی اعلام کنیم.

شکیبایی با اشاره به ضرورت بهره گیری بهتر از فضای مجازی تاکید کرد: مردم خوزستان در شرایطی که از آن تحت عنوان وضعیت قرمز نام برده می شود باید در فضای مجازی نسبت به حمایت از مردم مظلوم فلسطین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ما خوزستان را به عنوان یکی از شعبه‌های مهم می‌دانیم، بیان داشت: این استان هم به لحاظ زبانی و هم عقیدتی با فلسطین یکی است و این انتظار می رود که مردم ما در استان خوزستان که با مشکلات بسیار هیچگاه میدان را خالی نکردند و همواره یاور امام و آرمانهای امام راحل هستند، برای تحقق آزادی قدس بیش از پیش تلاش کنند.مبارزه خستگی ناپذیر امت اسلامی با اسرائیل جنایتکار ادامه دارد

عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران خوزستان نیز در گفت و گو با نوید شاهد خوزستان گفت: روز جهانی قدس میراث گران‌بهای حضرت امام (ره) است ، ایشان در سال ۱۳۵۸ به شایستگی این روز را به نام روز قدس نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: امام راحل در خصوص روز قدس فرمودند که روز قدس روزی جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد بلکه روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

فرجیان اذعان داشت: در همین راستا نیز مقام معظم رهبری می فرمایند روز جهانی قدس روز پایداری ملتهای مسلمان و اعلام مخالفت امت اسلامی با ظلم و بی عدالتی صهیونیست ها و حامیانش است.

وی ادامه داد: انشاالله با وجود ویروس کرونا ۴۸ که به نام اسرائیل جنایتکار قرار گرفته در سال ۱۳۹۹ مبارزه خستگی ناپذیر امت اسلامی با این غده سرطانی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: کماکان خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان حمایت و همبستگی خود را با آرمانهای امام بزرگوار و شهدای والامقام انتفاضه اعلام خواهند کرد.


وی خاطر نشان کرد: انشاءالله بتوانیم رهروان خوبی برای شهدای والامقام فلسطین باشیم و یک بار دیگر همبستگی و حمایت خود رابرای مبارزه مستمر تا نابودی رژیم غاصب اسرائیل اعلام می داریم.


شایان ذکر است که داوودی دبیر جمعیت،در اقدامی نمادین چفیه فلسطینی خود را به دفتر نوید شاهد خوزستان اهدا نمود.


گفتگو از فرحناز خضوعیمشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا