آرشیو سایت قدیم

بررسی نشانه‌های فروپاشی رژیم صهیونیستی

«اولا شما 25 سال آینده را نخواهید دید و ان شاء الله و به توفیق الهی تا 25 سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت. ثانیا در همین مدت هم روحیه مبارز و حماسی و جهادی یک لحظه شما را راحت نخواهد گذاشت.»

 

این لُب کلام رهبری بود که پنج سال پیش شهریور 1394 در واکنش به صحبت های مسئولین رژیم صهیونیستی که برجام را یک فرصت 25 ساله برای کاهش تهدیدات علیه خود می دانستند، مطرح شد.

 

صهیونیستها برآن بودند که با توافق هسته ای تا 25 سال از دغدغه ایران آسوده شده اند، اما رهبر معظم انقلاب آب سردی بر تب هیجانی آنها پاشید و رویای فرو خفته شان را به کابوسی تبدیل کرد. 

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی که نگرانی از آن کاملا آشکار بود به این سخن رهبری ایران واکنش نشان داد:« این اتفاق نخواهد افتاد. اسرائیل یک کشور قوی است و قوی تر خواهد شد.»

 

 

اما نابودی اسرائیل یک وعده الهی است که در قرآن بر قطعیت آن تاکید شده است:

 

« وَقَضَیْنَا إِلَى بَنِی إسْرائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الأرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا  فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولا  ثُمَّ رَدَدْنَا لَکُمُ الْکَرَّةَ عَلَیْهِمْ وَأَمْدَدْنَاکُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَجَعَلْنَاکُمْ أَکْثَرَ نَفِیرًا  إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لأنْفُسِکُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الآخِرَةِ لِیَسُوءُوا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا» (سوره اسراء آیه چهارم تا هفتم)

«ما به بنی‌اسرائیل در کتاب [تورات] اعلام کردیم که دو بار در زمین فساد خواهید کرد، و برتری‌جویى بزرگى خواهید نمود. هنگامى که نخستین وعده فرا رسد مردانى پیکارجو را بر شما می‌فرستیم [تا شما را سخت در هم کوبند حتى براى بدست آوردن مجرمان] خانه‌ها را جستجو می‌کنند، و این وعده‌اى است قطعى. سپس شما را بر آنها چیره می‌کنیم و اموال و فرزندانتان را افزون خواهیم کرد و نفرات شما را بیشتر [از دشمن] قرار می‌دهیم. اگر نیکى کنید به خودتان نیکى می‌کنید، و اگر بدى کنید باز هم به خود بدی می‌کنید، و هنگامى که وعده دوم فرا رسد [آن‌چنان دشمن بر شما سخت خواهد گرفت که] آثار غم و اندوه در صورت‌هایتان ظاهر می‌شود و داخل مسجد [اقصى] می‌شوند، همان‌گونه که در دفعه اول وارد شدند، و آنچه را زیر سلطه خود می‌گیرند درهم می‌کوبند».

 

بر اساس این آیات الهی در قرآن کریم در قطعیت نابودی اسرائیل تردیدی نیست اما در مورد زمان آن باید شاخص هایی وجود داشته باشد. قبل از مقام معظم رهبری افراد زیادی در خصوص نابودی قریب الوقوع اسرائیل صحبت کرده بودند. شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی گفته بود نه تنها رویای اسرائیل بزرگ به پایان رسیده است بلکه اسرائیل مانند شوروی و یوگسلاوی از درون فرو خواهد پاشید.  ابرام یورگ رئیس اسبق پارلمان صهیونیستی در این ارتباط گفته است؛ اسرائیل بر اساس ستم بر فلسطینیان تاسیس شده است و بنایی که بر اساس بی رحمی و ظلم بر انسان ها ساخته شود دوامی نخواهد داشت .

 

پس از پنج سال شاخص های زیادی گواهی می دهند که نفس های اسرائیل به شمارش افتاده است ،مانند:

 

 1. جمعیت: رژیم صهیونیستی بر پایه استعمار اسکانی شکل گرفته است . جمعیت یکی از ارکان اصلی دوام و بقای این موجودیت است. پس از 72 سال جمعیت رژیم صهیونیستی بر اساس آمار منتشره از سوی این رژیم در سال 2018 حدود2/9 میلیون نفر است که 8/1 میلیون نفر آن یعنی 21% عرب تبار هستند. طبق گزارش مرکز آمار رژیم صهیونیستی حدود 2/1 میلیون نفر از شهروندان یهودی این رژیم خارج از جغرافیای فلسطین زندگی می کنند. در عین حال استقبال یهودیان برای مهاجرت به فلسطین کاهش یافته است. این موضوع برای یک رژیم پادگانی که مبتنی بر جمعیت است در حقیقت یک تهدید وجودی است. این در حالی است که رشد جمعیت فلسطینیان در جغرافیای فلسطین شتاب بیشتری نسبت به جمعیت یهودی دارد.

   
 2. ناپایداری های سیاسی: رژیم صهیونیستی بیش از دو دهه است که از ناپایداری های سیاسی در رنج است و این موضوع در دو سال اخیر بسیار گسترده تر شده است تا جائیکه پس از سه دوره انتخابات قادر به تشکیل دولت نشده و سرانجام با نوعی توافق رهبران دو ائتلاف راست وچپ یک دولت بسیار شکننده تشکیل شده است که شواهد نشان می دهد اختلافات کابینه هر روز بیشتر می شود.

   
 3. فساد سازمان یافته: فساد در عالی ترین سطح ساختار سیاسی موجب گسترش بی اعتمادی به مسئولین شده است و اعتراضات چند ماه اخیر علیه نتانیاهو حاصل بی اعتمادی به مسئولین است.شورش های فلاشه ها در همین ارتباط تعریف می شود.

   
 4. تغییر باورها: نسل اول صهیونیست ها که به فلسطین آورده شدند افرادی دارای آرمان بوده و به جنبش صهیونیسم و دولت صهیونیستی باور داشتند اما نسل فعلی جامعه صهیونیستی از ان آرمان دور شده اند. این نسل به امید رفاه و امنیت به فلسطین آمده است و لذا تاب تحمل ناامنی و مشکلات اقتصادی را ندارد و یا از فلسطین مهاجرت می کند و یا اینکه اعتراض می کند اعتراضاتی که در حال تبدیل شدن به شورش های اجتماعی است. همه گیری کرونا مشکلات اقتصادی اسرائیل را افزایش داده است و در این شرایط اعتراضات هم در ابعاد کمی و هم کیفی نیز افزایش یافته است.

   
 5. چالش توان بازدارندگی: جامعه صهیونیستی یک جامعه پادگانی است به همین دلیل یهودیان اولیه به فلسطین کوچانده شدند آموزش های نظامی دیده و با کمک استعمار انگلیس محالفت های فلسطینیان را سرکوب و بعد با به کاری گیری سیاست قتل عام سازمان یافته جامعه فلسطین را مرعوب و از خانه و کاشانه خود آواره ساخته و مهاجرین یهودی را جایگزین کردند. پس از تاسیس نیز این توان نظامی با کمک قدرت های استعماری تقویت شد و در کلیه معادلات درگیری با مبارزین فلسطینی و کشورهای عربی یکسره کننده بود. اما پس از انقلاب اسلامی و شکل گیری محور مقاومت توان نظامی اسرائیل توان بازدارنگی خود را تا حد زیادی از دست داده است و این موضوع موجب فراگیری حس ناامنی در جامعه صهیونیستی شده است که خود البته مزید بر مهاجرت معکوس یهودیان شده است.

 

 این شاخصه ها نشان می دهد که اسرائیل به پایان خود بسیار نزدیک شده است و تلاش های دونالد ترامپ و نتانیاهو برای یکسره سازی بحران فلسطین از طریق معامله قرن و نیز  آشکار سازی روابط با رژیم های عربی در واقع آخرین دست و پا زدن غریق است. کارشناسان معتقدند این تلاش ها نه تنها قادر به نجات اسرائیل از نابودی نیست بلکه هم روند نابودی اسرائیل را تسریع می کند و هم رژیم های عربی را با خود غرق خواهد کرد. بر این اساس باید تاکید کرد همانگونه که رهبری معظم انقلاب فرموده است، در ربع قرن جاری چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت و به  فرمان و فتوای تاریخی  امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، عمل خواهد شد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا