اخبار جمعیتخبر یک

نشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد

نشست هماهنگی موسسات و سازمان های مردم نهاد با هدف تجمیع قوا و هم افزایی فعالیت‎‌ها در روز جهانی قدس در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،نشست هماهنگی موسسات و سازمان های مردم نهاد با هدف تجمیع قوا و هم افزایی فعالیت‎‌ها در  روز جهانی قدس در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین امرودی  عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: در آستانه روز قدس که از بهترین و جهانی ترین یادگارهای امام راحل (ه) است، جمعیت دفاع از ملت فلسطین با فعالان قدس و فلسطین دور هم جمع شده اند تا فعالیت های خود را در این زمینه هماهنگی کرده و هم افزایی کنند.

وی افزود: امسال با توجه به وضعیت کرونایی کارهای میدانی کمتر شده و برنامه ها اکثرا در فضای مجازی ارائه خواهد شد، ما هم از شما می خواهیم که برنامه های خودتان را ارائه دهید تا به بهترین وجه ان شاء الله آنها را اجرا کنیم.

وی تاکید کرد: روز قدس روزی است که بیرق مقاومت و فلسطین در سرتاسر جهان برافراشته می شود و از سوی آزادگان جهان در سطح دنیا بزرگ داشته می شود، این روز باعث شده تا قضیه قدس و فلسطین زنده نگاه داشته شود.

وی با اشاره به اینکه مساله قدس از سال 1339 از سوی امام خمینی مطرح شد، افزود:  مقاومت وجه تمایز و شاخصه اسلام انقلابی و اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی است. مقاومت در همه جا معنا پیدا می کند و نمی توان آن را منحصر به یک بخش خاص کرد.

حجت الاسلام امرودی در ادامه به خاطره ای از  دیدار خالد مشعل با دکتر زهرا مصطفوی یادگار امام و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین اشاره کرد و گفت: خالد مشعل در این ملاقات گفت که زمانی تنها در دست ما شاخه زیتون (نماد صلح) بود اما موفقیت های ما از زمانی بدست آمد که فرهنگ انقلابی عاشورا و امام حسین (ع) وارد عرصه مبارزاتی ما شد.

 

با حضور نمایندگان آنها در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین؛نشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 2

وی افزود:روز قدس در حقیقت دفاع از سرزمینی است که هم شرف دارد هم هویت دارد و مردمی دارد که سالهای سال ایستادند تا رژیم صهیونیستی نتواند سرزمین آنها را اشغال کند.

عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین در پایان با اشاره مجاهدت های فراوان سردار سلیمانی و البته فعالیت های ناگفته و مغفول مانده از ایشان در عرصه دیپلماسی، تاکید کرد: امنیت امروز ما مدیون میدان داری هایی شهداست، امیدوارم روزی در کنار هم در قدس و مسجدالاقصی نماز بخوانیم.

در ادامه این نشست احمد سروش نژاد مدیر اجرایی اتحادیه بین المللی سازمان های مردم نهاد حامی آزادی مردم فلسطین تاکید کرد:  ما در روز جهانی قدس امسال با توجه به شرایط کرونایی دو برنامه داریم، نخست تهیه یک سرود سه زبانه حماسی و  دومین برنامه وبیناری درباره روز قدس با حضور اعضای اتحادیه در سوئیس، افریقای جنوبی،  اندونزی، لبنان و دیگر کشورها است.

در ادامه این نشست دکتر حسین اکبری رئیس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد:  خوشبختانه هر ساله در روز جهانی قدس تلاش های گسترده ای در حوزه مقاومت و جهان اسلام انجام می شود و  آخرین آمار ما در سال گذشته این بود که بزرگداشت این روز به طور همزمان در 100 کشور دنیا برگزار شد.

وی افزود: این دومین سال کرونایی است که با ابداعات  و ابتکارات خوبی در نظر داریم روز جهانی قدس را برگزار کنیم ، همین چند روز پیش  نیز مقدمات برگزاری آن واکنش رژیم صهیونیستی را بر انگیخته است. امسال نیز شاهد انسجام خوب میان کشورهای برگزار کننده هستیم و شعار و هشتگ یکسان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با عنوان «قدس نزدیکیم» طراحی شده و به طور هماهنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دکتر اکبری تاکید کرد: این یک صدا بودن در عرصه بین المللی و جهان اسلام بزرگترین تهدید علیه رژیم صهیونیستی است که فکر می کند با عادی سازی و اقدامات دیگر توانسته قدرت برای خودش ایجاد نماید.

وی افزود: البته امسال روز قدس متفاوت از سالهای دیگر است و بدلیل اقدامات افراطی ترامپ، همه سیاستهای غیر علنی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها (انتقال سفارت، معامله قرن، پایتختی قدس، اشغال جولان و…) افشا شده است.  در همین راستا مردم فلسطین اراده قویتری پیدا کرده اند و مقاومت هم قویتر وارد میدان شده است. حتی کشورهای منطقه نظیر اردن و … در این باره موضع گیری کردند.

رئیس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: اتفاق دیگر تحولات میدانی بود که شاهد هستیم که عربستان سعودی در حال عدول از سیاست های قبلی خود است که بر خلاف خواست آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد. اتفاقی که در میدان افتاده تعیین کننده است، امروز مردم فلسطین و مقاومت فلسطین به تنهایی توان شکست رژیم صهیونیستی را دارند و نیازی به حمایت سازمان ملل و بقیه ندارد.

 

با حضور نمایندگان آنها در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین؛نشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 3

وی افزود: آخرین اتفاقی که رخ داد ونقطه عطف تاریخی بود انفجار درون مرکز تسلیحاتی رژیم صهیونیستی و موشک دیمونا بود، در واقع یک موشک سرگردان به اندازه ای رژیم صهیونیستی را سرگردان کرد که هنوز هم پیامدهای آن ادامه دارد. این رخداد مهم باعث شد کشورهای منطقه به این فکر بیافتند که رژیم صهیونیستی که نمی تواند از خود دفاع کند چگونه از ما دفاع خواهد کرد ؟ این رخدادها تاثیری منفی بر بحث عادی سازی روابط گذاشته و برخی کشورها را به فکر بازگشت به آغوش جهان اسلام انداخته است.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هم اکنون در یک ساختمان شیشه ای زندگی می کند  که نمی تواند حتی به سوی دیگران سنگ پرتاب کند. از طرفی دیپلماسی نشان داد که در بحث فلسطین در هفتاد سال هیچ نتیجه ای نداشته است. یک طرح و قطعنامه سازمان ملل در این هفت دهه حتی به صورت آزمایشی  اجرا نشده است.

اکبری افزود: غرب با در دست داشتن فلسطین توانسته جهان اسلام را تضعیف کند و تا زمانی که این مساله حل نشود مشکل اصلی پابرجاست. البته این تحولات میدانی و توانمندی مقاومت باعث شده که شعار امسال قدس نزدیکیم بیشتر به واقعیت نزدیک شود.

 

در ادامه این نشست ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل  اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری،  کلیپ با قدس تا رهایی، وبینار قدس نزدیک تر است،  نمایشگاه عکس و پوستر و برنامه قصه ناتمام برای نوجوانان را از جمله برنامه های این اتحادیه در روز جهانی قدس اعلا م کرد.

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 2

 

در ادامه حجت السلام و المسلمین محمودی نماینده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت:  برنامه های امسال منطبق با شرایط کرونایی است، در حوزه کارهای مراسمی فرصت بسیار خوبی در شبهای احیا از تریبون شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان درباره حمایت از فلسطین و قدس وجود دارد که حتما به آن پرداخته می شود.

 

وی اعزام گروههای سرود با استفاده از خودروهای مجهز به سیستم های صوتی در سراسر خیابانها و معابر نقاط مختلف کشور، فضاسازی شهری، برگزاری نشستی با انعکاس رسانه ای با حضور رهبران حماس و جهاد اسلامی و به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی در میدان فلسطین را از جمله دیگر برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد.

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 3

 

در ادامه این نشست ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: روز قدس روز جشن  نیست بلکه یک راهبرد و خط مقاومتی در کل جهان است که پس از 40 سال ثمره های خود را داده و در سطح جهان اسلام نتایج متعددی داشته است. همین روز جهانی قدس ملت های مستضعف را به ملتی پیشرو  در سطح جهان تبدیل کرده است.

وی افزود: در واقع ما تنها با رژیم صهیونیستی مواجه نیستیم و با استکبار جهانی مواجه هستیم، هم اکنون در سایه تزویر و جعلی که وجود دارد ما با آمریکا و اروپا و استکبار جهانی روبرو هستیم.

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 4

ابوشریف تاکید کرد: مردم فلسطین همچنان قدرت خود را برای مواجهه حفظ کرده اند. روز جهانی قدس روز نشان دادن مسیر درست در مساله فلسطین است. در همین راستا بود که جنبش جهاد اسلامی با مشارکت در انتخابات مخالفت کرد و روز گذشته دبیرکل جهاد اسلامی بیانیه ای داد که به جای پرداختن به اختلافات در مورد انتخابات باید به مواجهه با دشمن صهیونیستی بپردازیم.

وی تاکید کرد: جنبش جهاد اسلامی فلسطین بخشی از مقاومت است که با امکانات اندکی که دارد توانسته موازنه قوا در برابر رژیم صهیونیستی ایجاد کند. همچنین ما در جنبش جهاد اسلامی برای مشارکت در طرح آزادی قدس شریف آمادگی داریم و در پی اقدامات عملی برای آزادی فلسطین از چنگ اشغالگران هستیم.

در ادامه این نشست خانم افتخاری دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام به طور مختصر به برخی برنامه های این اتحادیه در روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: در روز جهانی قدس نشست مجازی کمیته خاص بانوان حامی فلسطین در اتحادیه جهانی زنان مسلمان تشکیل خواهد شد وی  همچنین از انجام هماهنگی ها برای اجرای پویشی درباره اینکه «فاصله شما تا فلسطین چقدر است؟» خبر داد.

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 2

در ادامه این نشست وحید مردانه نماینده موسسه مطالعاتی ندا  گفت: موسسه ندا در راستای اهداف تبینی خود درباره رژیم صهیونیستی ، برنامه های  مستند و تولیدی در حوزه رژیم صهیونیستی را در دستور کار خود قرار داده است. یک مستند تبیینی هشت قسمتی با عنوان فصل آخر (چالش های داخلی اسرائیل و مباحثی درباره فروپاشی رژیم صهیونیستی) با همکاری فعالیت جمعیت دفاع از ملت فلسطین  ساخته ایم که از امروز ساعت 18 از شبکه مستند پخش می شود و پخش آن تا روز قدس ادامه خواهد داشت. همچنین تلاش داریم بیشتر در موضوع شناخت و بحث تبیینی در موضوع فلسطین فعالیت داشته باشیم.

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 3

 

در ادامه این نشست محمدرضا زنگنه نماینده حوزه هنری تاکید کرد:  حوزه هنری امسال با وجود اینکه فعالیت های میدانی میسر نشده، بیشتر فعالیت های خود را معطوف به فضای مجازی کرده است. ما یک مسابقه بین المللی با عنوان فلسطین تنها نیست  در بخش های پوستر کاریکاتور و کارتون برگزار کردیم که  2500 اثر از هنرمندان 66 کشور جهان بدست ما رسیده است که منتخبان به نمایش درآمده است. همچنین در هماهنگی با سازمان زیباسازی و مترو تهران در حال نصب آثار منتخب هستیم.

 

وی افزود: همچنین قرار است سازمان تبلیغات اسلامی 200 نمایشگاه از این آثار را در مساجد و اماکن دیگر برگزار کند. البته  اختتامیه این مسابقه بین المللی در روز قدس به طور زنده پخش خواهد شد. ما همچنین در استان ها اقداماتی داشته ایم که  در فضای مجازی شعر خوانی، آثار تجسمی و …ارائه خواهد شد. همچنین حوزه هنری 5 تله تئاتر  در حال تولید  در موضوع فلسطین و روز جهانی قدس دارد که از شبکه های تلویزیونی پخش خواهند شد.

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 2

 

در ادامه این نشست مهدی شکیبایی جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: در ابتدا دعا و سلام سرکار خانم مصطفوی که مدتی است کسالت دارند را خدمت شما می رسانم و به شما خیرمقدم می گویم. امیدوارم گامی که برداشته شده باقیات صالحاتی برای همه ثبت شود و برای برادران فلسطینی نیز اطلاع رسانی شود.

 

وی افزود: این روز قدس اولین روز قدس در قرن جدید شمسی است ، دومین روز قدس در فراق سردار سلیمانی است و سی دومین روز قدس در فراق امام است، این ها به این معناست که باید تاکید شود که روز جهانی قدس با وجود همه موانع و سختی ها هر ساله برگزار شده است. با برگزاری این جلسه عملا وارد هفته قدس شده ایم که قرار است از امروز نیز مستند فروپاشی از شبکه مستند پخش شود.

 

شکیبایی در ادامه با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های جمعیت دفاع از ملت فلسطین با مشارکت سازمان های 13 گانه که در ایران فعالیت دارند و نمایندگان آنها که در این نشست حضور دارند، افزود:  ناچار از فضای میدانی به فضای مجازی رفته ایم، البته این فضا نیز فرصت هایی را داشته و فرصت هایی را هم گرفته است. فعالیت های ما به عنوان یک جمعیت مردم نهاد روی فضای مجازی در قالب تبیینی قرار گرفته و شامل مسائل زیر می شود:

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 3

 

–           ساخت کلیپ مستند فتوکلیپ موشن گرافی در موضوعات مهم فلسطین و  پاسخ به شبهات

–           قدس از منظر روایات شیعی

–           نمایشگاه مجازی معرفی گروههای خارجی حامی فلسطین (5000 موسسه در زمینه فلسطین در دنیا فعالیت می کنند)

–           نشست های مجازی، مناظره مجازی

–           قصه گویی مجازی

–           مجموعه برنامه هایی از  شبکه افق، خبر و رادیو با موضوع فلسطین که پخش خواهد شد

–           تهیه 10 بسته توئیتری در زمینه فلسطین

–           بازتاب ابراز محبت فلسطینی ها به مردم ایران در قالب کلیپ

–           گلکاری نمادهای فلسطینی در سطح شهرها

–           ساخت مستند تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی

–           نامه ای سرگشاده  در روز قدس از سوی سرکار خانم مصطفوی یادگار امام به رهبران مقاومت

–           ارسال پیام از مساجد غزه به مساجد هم نام در تهران

 

همه این برنامه ها با هشتگ ستاد عالی فلسطین القدس اقرب (قدس نزدیکیم) برگزار می شود.

 

 

در ادامه این نشست آیت الله محمد حسن اختری مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری، بر ضرورت انجام اقداماتی برای همصدایی با جمعیت ها و گروه های حامی فلسطین در کشورهای مختلف در روز جهانی قدس تاکید کرد.

 

آیت الله محمد حسن اختری امروز در این نشست که با حضور سازمان ها و فعالان حامی فلسطین و قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد، اظهارداشت: حرکت دفاعی و پشتیبانی مردم کشورمان از مردم فلسطین به صورت شعارها، پوسترها، دست نوشته ها و برنامه های رسانه ای بسیار ارزشمند است.

 

وی افزود: از وزارتخانه ها و دستگاههای مرتبط خواسته ایم که برنامه هایی را برای روز قدس در جهت زنده نگهداشتن این شعار انجام دهند تا همه مردم در سراسر کشور یکصدا ابراز انزجار و تنفر از رژیم اشغالگر را انعکاس دهند و از قدس و مسئله فلسطین و فلسطینیان برای تداوم راهشان تا آزادی کامل فلسطین حمایت کنند.

 

گزارش اختصاصی قدسنانشست سازمان های مردم نهاد با هدف هم افزایی فعالیت‌ها در «روز جهانی قدس» برگزار شد 2

 

مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیته حمایت انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با ارائه پیشنهادی گفت: از حالا برای سال آینده فکر کنیم تا با همکاری چندین نهاد و وزارتخانه یک فیلم خوب، زنده و جدید در مورد مسئله فلسطین و انتفاضه و آزادی قدس تهیه شود تا سال آینده در روز قدس پخش شود و یقینا هزینه هایی که از طریق سرمایه گذاری انجام شود، باز می گردد، این اقدامات بسیار مهم است و در سطوح مختلف می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

آیت الله اختری در بخش دیگری از این سخنان تصریح کرد: الان در داخل کشور اقدامات خوبی انجام می گیرد که جای تقدیر دارد اما در حدی که نظر حضرت امام(قدس الله نفس الزکیه) بوده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بر آن تاکید داشته اند، نتواسته در جامعه انعکاس داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه ان شاء الله ثمرات این اقدامات پیروزی نهایی باشد که زوال اسرائیل است، گفت: باید با کمک فلسطینیان در کشورهای مختلف، مراکز و جمعیت های فعال در را در سطح بین الملل همصدا کنیم که این امر از طریق رسانه ها و فضای مجازی امکانپذیر است و می تواند در مقابله با رژیم صهیونیستی موثر باشد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/sdpn/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/sdpn/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/sdpn/pub...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/sdpn/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52