اخبار جمعیتخبر یک

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت درگذشت احمد جبرئیل

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت درگذشت احمد جبرئیل دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین که شامگاه چهارشنبه در بیمارستانی در دمشق پایتخت کشور سوریه درگذشت، بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:
مرگ در غربت سرنوشتی است که توطئه استعماری – صهیونیستی به بخش اعظمی از مردم فلسطین تحمیل کرده است. جامعه ای که 73 سال است درد جانکاه آوارگی و اشغال وطن را احساس می کنند. وطنی که با توطئه استعمار انگلیس اشغال شد و بعد با انتقال یهودیان از اقصی نقاط جهان به فلسطین، نطفه شوم اسرائیل را در آن کاشته اند که نخستین ثمر آن آوارگی ملت فلسطین است.
احمد جبرئیل یک فلسطینی بود، مردی که می توانست در ساختار و جامعه سوریه به عنوان یک شهروند درجه یک مورد استقبال قرار گیرد اما ترجیح داد هویت فلسطینی اش سرنوشت وی را رقم زند. ابوجهاد مبارزه برای وطن را برگزید و چشم بر همه امتیازاتی که می توانست کسب کند بست.
تاسیس جبهه مردمی برای آزادی فلسطین( فرماندهی کل) از سوی وی تاکیدی بود بر اعتقادش که مبارزه برای آزادی وطن نباید منحرف شود. این باور عمیق وی در استقبال از انقلاب اسلامی ایران موثر بود زیرا دریافت که این انقلاب نیاز جوامع اسلامی بود تا از غفلت فرو رفته در آن خارج شوند.
همانگونه که در وصف انقلاب اسلامی و امام آن گفته است:«  امام خمینی، اسلام را از انزوا نجات داد. دیدگاه مرتجعانه نسبت به این دین را از میان برد و مقوله دین افیون ملت‌ها را منسوخ کرد و اسلام را در سطح بین‌المللی به‌عنوان یک نیاز انسانی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مادی و معنوی مطرح کرد.درواقع  سید روح‌الله خمینی توانست جهان اسلام را از خواب بیدار کرده، به مسلمانان حیات جدیدی ببخشد»
همین باور بود که عملیات های استشهادی را علیه اشغالگران وطن می ستود و همین باور و بازگشت به اسلام انقلابی بود که پس از ترور فرزندش «جهاد» توسط سازمان تروریستی موساد اسرائیل( ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۱ برابر با ۲۰ می ۲۰۰۲) قامت استوار داشت و آن را شهیدی چون شهدای کربلا دانست. همین باور بود که به وی بصیرت بخشید تا حق را در زمان فتنه از باطل تشخیص دهد و با شروع جنگ تروریستی در سوریه، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین را فورا در کنار مردم و دولت و ارتش سوریه قرار دهد تا با جریان تروریستی به مبارزه بپردازد.
اینک او همچون بسیاری دیگر از ملت فلسطین مرگ در آوارگی  و غربت از وطن را تجربه کرد. اما در کارنامه اش سال ها جهاد برای آزادی وطن نقش بسته است و دور نیست آن زمان که ملت فلسطین ترانه آزادی سر دهد و نماز پیروزی در مسجد الاقصی را اقامه کند.

روحش شاد

روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا