اخبار جمعیتخبر یک

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت روز جهانی مسجد،سالروز آتش زدن قبله نخست اسلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، 30 مرداد برابر با 21 آگوست سالروز آتش زدن مسجد الاقصی، قبله نخست اسلام، از سوی صهیونیست ها در سال 1348 (1969) است. این روز به پیشنهاد جمهوری اسلامی در سازمان همکاری های اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد ثبت شده است. جمعیت دفاع از ملت فلسطین به همین مناسبت بیانیه ای صادر کرده است. در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی مسجد یک روز انقلابی است. روزی است که به ما یادآوری می کند، دشمن را فراموش نکنیم. روزی است که هشدار می دهد دشمن، فرصت ها را برای دشمنی از دست نمی دهد. روز جهانی مسجد روز مسجد الاقصی است. روز یادآوری تکلیف اسلامی است. روز نمایش مسلمانی است. روز مقابله با رژیم صهیونیستی است. روز دشمنی با دشمن صهیونیست است.

مسجد در طول تاریخ اسلام پایگاه حرکت های بزرگ اجتماعی، سیاسی و انقلابی و پایگاه تصمیمات بزرگ امت اسلام بوده است. قیام رسول الله (ص) از مسجد بود. حکومت اسلام از مسجد آغاز شد. انقلاب اسلامی نیز از مسجد و با اهل مسجد جریان یافت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد و روز یادآوری تکلیف امت نسبت به قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) نسبت به خطراتی که این مسجد مقدس را تهدید می کند هشدار می دهد:

  • دشمن با شناختی که از جایگاه مهم مسجد دارد، مساجد را هدف گرفته است. دشمن صهیونیستی تعداد زیادی از مساجد را در فلسطین تخریب کرده است و سال هاست در تلاش است تا مسجد الاقصی این مهمترین نماد هویت دینی و تاریخی و تمدنی فلسطین را ازبین ببرد.
  • با انفعال جوامع اسلامی، تجاوزات دشمن به مسجد الاقصی تشدید شده است و با خیانت برخی از رژیم های عربی و اسلامی در فرایند عادی سازی، هجمه به مسجد الاقصی گسترده تر شده است.
  • بی شک مسجد الاقصی می تواند محور وحدت امت در مقابل دشمنان امت باشد و حمایت یکپارچه امت از مبارزات ملت فلسطین که در صف اول صیانت از مقدسات اسلامی در فلسطین قرار دارند، بی شک نتایج پرباری را به دنبال دارد.
  • این جمعیت به رهبران خائن عربی هم هشدار می دهد تا دیر نشده انتخاب خود را تغییر دهند و بدانند که تکیه به دشمنان امت هرگز نمی تواند تضمینی برای آنان باشد و سرنوشت صدام حسین دیروز و اشرف غنی امروز گواهی است بر اشتباه بودن انتخاب آنان.

                               جمعیت دفاع از ملت فلسطین

                                       مرداد1400

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا