اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

رویداد ورزشی دو و میدانی یادواره شهید محمد الدره در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه نوجوانان و جوانان و مخالف اشغالگری رویداد ورزشی دو میدانی یادواره شهید محمد الدره روز شنبه 10 مهر در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد.

در این مراسم که به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، جمعیت دفاع از ملت فلسطین و هیئت دو میدانی استان تهران با همکاری برخی از سازمان های غیر دولتی و دولتی برگزار شد، بیش از 100 کودک و نوجوان در رشته های مختلف دو میدانی با یکدیگر مسابقه دادند و در پایان طی مراسمی با حضور برخی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی، نمایندگان گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی، فعالان حوزه فلسطین و برخی از قهرمانان و مدال آوران ورزشی، جوایز شرکت کنندگان به آنان اهدا شد.

در این مراسم عبدالسلام اسماعیل هنیه نایب رئیس شورای عالی جوانان و ورزش فلسطین و عضو دفتر اجرایی کمیته المپیک فلسطین طی پیامی ویدیویی به رویداد ورزشی دو و میدانی یادواره شهید محمد الدره، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این رویداد ورزشی از همه ورزشکارانی که در این رویداد با هدف همبستگی با ملت فلسطین بویژه کودکان فلسطینی مشارکت کردند، صمیمانه قدردانی نموده است.

 

وی در این پیام اعلام کرد: به نیابت از همه ورزشکاران فلسطینی از همه ورزشکاران از کشورهای عربی و اسلامی بویژه ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران که با اشغالگری رژیم صهیونیستی و تلاش های برخی از کشورها برای عادی سازی روابط با این رژیم اشغالگر مخالفت می کنند، تشکر و سپاسگزاری می کنم .

هنیه همچنین خطاب به تمامی ورزشکاران حاضر در این رویداد ورزشی اعلام کرد: برادران ورزشکاری که در این رویداد ورزشی دو و میدانی مشارکت کرده اید،این مایه فخر و مباهات ما است که اعلام نمائیم که شما ورزشکاران در جمهوری اسلامی ایران با برگزاری چنین رویدادها و برنامه های بزرگ ورزشی به ما کمک می کنید تا اعلام کنیم که با یهودی سازی قدس و عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر مخالف هستیم. از مقام معظم رهبری و ملت دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و همه جوانان این کشور بویژه ورزشکاران ایرانی که در کنار ورزشکاران فلسطینی و سایر ورزشکاران آزادی خواه ایستاده اند و با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت می کنند ، سپاسگزاری می کنم.

همچنین ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی سخنانی کوتاه در این مراسم از جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مبارزات ملت فلسطین و نیز برگزار کنندگان این مراسم و همچنین کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این رویداد ورزشی تشکر کرد و تاکید کرد که که ملت فلسطین طرح های رژیم صهیونیستی را در فلسطین ناکام خواهد گذاشت و در این مسیر حمایت های مردمی از ملت فلسطین ارزشمند و یاریگر است.

شایان ذکر است روز نهم مهر مصادف است با شهادت محمد الدره کودک فلسطینی که در دومین روز انتفاضه مسجد الاقصی در سال 1379 (2000 م) با تیر مستقیم نظامیان رژیم کودک کش صهیونیستی و در حالی دوربین های تلویزیونی او پدرش را که پشت یک برامدگی پناه گرفته بودند، هدف قرار گرفته و به شهادت رسید. مجلس شورای اسلامی این روز را به عنوان روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری کرده است و اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان اشغالگری همه ساله مراسماتی را به همین مناسبت برگزار می کند.

متاسفانه علیرغم همه برنامه ریزی ها و اطلاع رسانی به رسانه ها جهت پوشش این مراسم مهم فلسطینی، شاهد کم لطفی مجموعه مدیریت ورزشگاه شهید شیرودی در این این ارتباط بودیم و حراست ورزشگاه از ورود رسانه های داخلی و خارجی که برای انعکاس مراسم آمده بودند جلوگیری کرده و حتی مانع فعالیت برخی که به نوعی موفق به ورود به ورزشگاه شده بودند نیز شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا