اخبار جمعیتخبر یک

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محکومیت قبح زدایی از رژیم صهیونیستی در محافل ورزشی

بسم الله الرحمن الرحیم

 

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ  بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ  وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ  إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

 

رژیم غاصب اسرائیل چون رژیمی نامشروع است همواره تشنه کسب مشروعیت نیز بوده است. از این رو با نفوذ در ساختارهای بین المللی و حضور معنا دار در عرصه های مختلف مانند ورزش و هنر تلاش دارد تا به نوعی در افکارعمومی جهان که تاکنون از پذیرش آن سرباز زده اند برای خود مشروعیت عمومی کسب کند.

اما هنوز افکارعمومی حاضر به پذیرش این موجودیت نامشروع نیست. اقدام ورزشکاران کشورهای مختلف در مسابقه ندادن با نمایندگان رژیم صهیونیستی علیرغم همه تهدیداتی که برای آینده ورزش قهرمانی آنها وجود دارد، شاخص مهمی در این ارتباط به شمار می رود.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین اقدام فوتبالیست های الجزایری را که در مسابقات ملت های عرب با به اهتزاز درآوردن پرچم فلسطین، همبستگی خود با ملت فلسطین و در سوی دیگر آن مخالفت با اسرائیل جنایتکار را به جهانیان نشان دادند را اقدامی شجاعانه و انسانی و عدالت خواهانه دانسته پیامی رسا برای همه ورزشکاران جهان می داند که جامعه ورزش نباید به ظلم تاریخی و مستمری که در جغرافیای فلسطین جریان دارد، بی تفاوت باشد.

همچنین از اقدام هوشمندانه سه فوتبالیست پیشکسوت الجزایری که حاضر به حضور در تیم ستارگان جهان که مربیگری را آن تعمدا به یک صهیونیست اشغالگر سپرده بودند، با برافراشتن پرچم فلسطین، نشدند، حمایت کرده و آن را اقدامی شایسته تقدیر می داند.

همچنین مطلع شدیم که متاسفانه یکی از فوتبالیست های سابق تیم ملی که مسئولیتی نیز در تیم های ملی دارد با حضور در تیم اساطیر عرب در مقابل منتخب جهان به مربیگری یک صهیونیست و پوشیدن لباسی منقش به پرچم رژیم غاصب، جنایتکار و کودک کش صهیونیستی، رذیلانه عدالت را لگد مال کرده و موجب تکدی ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی شده است.

جمعیت دفاع ازملت فلسطین این اقدام نابجا را به شدت تقبیح و محکوم می کند و تاکید دارد چنانچه نامبرده با اطلاع از این آبروریزی اقدام به حضور در تیم منتخب جهان کرده از نظر ملت فهیم ایران شایستگی معلمی امیدهای ایران را ندارد و اگر سهوا مبادرت به این اقدام کرده مسئولان فدراسیون فوتبال می بایست در پیشگاه ملت ایران پاسخگو باشند. همچنین از مسئولین کشور در همه عرصه های تقنینی، اجرایی و قضایی مصرانه خواستار است تا دیر نشده، ساختارهای فرهنگی و خصوصا ورزشی کشور را از نفوذ جریان وابسته صهیونیسم پاکسازی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا