اخبار جمعیتخبر یک

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین: به مناسبت چهلمین سالگرد کشتار فلسطینیان در صبرا و شتیلا

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، بمناسبت چهلمین سالگرد کشتار مردم فلسطین در صبرا و شتیلا جمعیت دفاع از ملت فلسطین با  صدور بیانیه ای تاکید کرد: اگر جهان جنایتکاران صهیونیست و مزدوران محلی آنها را محاکمه می کرد امروز شاهد این همه جنایت در سرزمین فلسطین نبودیم.

در تاریخ 16 سپتامبر سال 1982 (۲5 تا ۲7 شهریور۶۱) شبه نظامیان افراطی مسیحی با نظارت ارتش رژیم اسرائیل به فرماندهی آریل شارون، وزیر جنگ وقت این رژیم به اردوگاه آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا در غرب پایتخت لبنان حمله و بیش از سه هزار فلسطینی را قتل عام کردند. جمعی از بازماندگان قتل عام صبرا و شتیلا، 18 ژوئن 2001 علیه آریل شارون، نخست وزیر وقت اسرائیل به دلیل جنایت علیه بشریت در دادگاهی در بلژیک شکایتی را مطرح کردند اما با فشارهای دولت آمریکا و اسرائیل، بلژیک مجبور به تغییر قانونی شد که به این افراد اجازه طرح شکایت علیه شارون را می داد. در نتیجه در 15 ماه مه 2002 این پرونده به دلیل عدم صلاحیت دادگاه مختومه اعلام شد.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه افزوده: رفتار دوگانه جوامع غربی و سازمان های بین المللی در برخورد با جنایتاکاران صبرا و شتیلا، زمینه استمرار این فجایع را فراهم ساخت و مانع از برقراری عدالت و صلح و ثبات در جهان شده است.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه، ارتقای آریل شارون جلاد صبرا و شتیلا تا بالاترین مسئولیتها در رژیم صهیونیستی را نشانی از ماهیت این نامشوع این رژیم دانست که به جنایتکاران پاداش می دهد و با سبعیت،نا امنی و جنایت را در منطقه و جهان می گستراند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا