اخبار جمعیتخبر یک

بررسی راهکارهای حمایتی از انتفاضه رمضانیه فلسطین در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مجلس

درنشستی با حضور نمایندگانی از نهادهای رسمی و غیر دولتی، راهکارهای عملی حمایت از قیام و انتفاضه اخیر فلسطینی ها در قدس در مقر دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه مجلس بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع ازملت فلسطین،  در این نشست دکتر حسین امیرعبداللهیان دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه و قدس مجلس، حمایت از انتفاضه ملت فلسطین را وظیفه همه ملتها و دولت های عربی و اسلامی و حتی ملت های آزادی خواه دانست و با یاد اوری اجتماعاتی که در حمایت از این انتفاضه در کشورهای مختلف دنیا طی روزهای اخیر برگزار شد را پیروزی بزرگ ملت فلسطین برشمرد.

 

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشریح فعالیت های نمایندگان مجلس در روزهای اخیر برای حمایت از ملت فلسطین، تلاش برای برگزاری نشست قریب الوقوع کمیته فلسطین اتحادیه بین مجالس را از جمله برنامه ها برای استمرار حمایت نمایندگان مردم در مجلس از انتفاضه فلسطینی ها توصیف کرد.

 

در این نشست دکتر مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و عضو هیات امنای دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه نیز به تشریح وضعیت منطقه و فلسطین پرداخت و ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از فلسطین خواستار تحرک بیشتر وزارت امور خارجه در رایزنی با کشورها در سطح منطقه و جهان برای جلوگیزی از جنایات رژیم صهیو نیستی شد.

 

حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهر تهران و عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز بر ضرورت تبیین وضعیت ملت مظلوم فلسطین در سطح مردمی تاکید کرد و از تلاش ها مسسولن شهری و سازمان های مردم نهاد در برگزاری تجمع مردمی برای اعلام حمایت از مردم فلسطین خبر داد.

 

 

دکتر خالد قدومی نماینده حماس در تهران و نمایندگانی از وزارت خارجه،  وزارت اطلاعات، نیروی قدس سپاه، مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، مجمع جهانی تقریب مذاهب، جمعیت دفاع از ملت فلسطین، اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی فلسطین، سازمانهای مردم نهاد و سایر نهادها در این نشست حضور داشتند و به ارایه راهکارها و پیشنهادات در این خصوص پرداختند.

 

 

شرکت کنندگان همچنین بر اعزام هیات های پارلمانی به کشورهای اسلامی و غیراسلامی برای رایزنی و استفاده از ظرفیت همه کشورها در حمایت از قیام مردم فلسطین در برابر جنایات صهیونیست ها تاکید کردند.

 

در پایان اعضای این نشست از تلاش های دکتر محمد باقر قالیباف  رئیس مجلس شورای اسلامی در حمایت از قصیه فلسطین قدردانی شد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا