اخبار جمعیتخبر یک

به مناسبت «روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین» در سفارت فلسطین مطرح شد: حجت الاسلام امرودی: رسانه های غول پیکر جهان در مسیر وجه سازی برای اسرائیل شکست خوردند/نماینده حماس: انقلاب اسلامی ایران کلیدگشای مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی بود/نماینده جهاد اسلامی: قضیه فلسطین قضیه حق مطلق در برابر باطل مطلق است

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، امروز به مناسبت 29 نوامبر روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، جمعی از نمایندگان گروه های مقاومتی از جمله حماس و جهاد اسلامی فلسطین در کنار دیگر فعالان و صاحب نظران حوزه فلسطین و مقاومت از جمله حجت الاسلام و المسلمین «میثم امرودی» دبیر کل مجمع سازمانهای مردم نهاد و فعالان حامی فلسطین و رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، «مهدی شکیبایی» قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین و رئیس فرهنگسرای رسانه و حسین رویوران معاون بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نشستی با صلاح زواوی سفیر فلسطین در سفارت این کشور در تهران حضور بهم رساندند.

در ابتدا «صلاح الزواوی» سفیر فلسطین در تهران از تمامی میهمانان، خبرنگاران و نمایندگان دستگاه ها به علت حضورشان در این مراسم بشردوستانه تشکر و قدردانی ویژه کرد و در ارتباط با این روز گفت: «حماس و جهاد اسلامی از مفاخر فلسطین و جهان اسلام هستند. در برهه کودکی پدرم به من گفت روزی خواهد رسید که صهیونیستها به فلسطین خواهند آمد و کشتار بزرگی رتا رقم خواهند زد. اما در نهایت همه آن ها نابود می شوند.

الزواوی افزود:« پایان اسرائیل پایان تمامی متجاوزان جهان خواهد بود. این رژیم با حف و گفتگو و مذاکره از بین نخواهد رفت بلکه تنها با مقاومت از بین خواهند رفت.

حجت الاسلام و المسلمین «میثم امرودی» دبیر کل مجمع سازمانهای مردم نهاد و فعالان حامی فلسطین  در ابتدای این نشست از تمامی مجموعه های فعال در عرصه حمایت از فلسطین و نمایندگان گروه های مقاومتی فلسطین از جمله دو جنبش حماس و جهاد اسلامی تشکر کرد و گفت: امام فرمودند ببینید دشمن کجا را هدف قرار می دهد همان موقعیت را مورد حمایت قرار دهید.

امرودی افزود: ماه نوامبر یادآور حوادث تلخی برای آزادگان فلسطینی است کسانیکه هیچگونه اشرافی بر قضیه فلسطین ندارند، خواستند اسرائیل را مشروعیت ببخشند و این در سایه حمایت های انگلیس از اسرائیل با امضای توافقنامه بالفور انجام شد علی رغم تمامی تلاش های غرب، ملت فلسطین بیدار و آگاه در مقابل اشغالگری ایستادند. ما هم از تمامی آرادگان جهان میخواهیم که در مقابل این دشمن بایستند.علت نام نهادن این روز (29نوامبر) به نام همبستگی از ملت فلسطین نیز به همین علت و در راستای حمایت از حقوق ملت فلسطین انجام شد.

وی افزود: یکی از چالش هایی که طی 30 سال گذشته با آن روبه رو بوده ایم، تلاش برای تبیین اسرائیل و تعریف ماهیت غده سرطانی بودن این رژیم است. رژیم صهیونیستی می خواست القا کند که اینگونه نیست اما امروز چهره فلسطین و اسرائیل به شکل واقعی آن به دنیا نمایان شده است آن ها (رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آن) مجبور هستند این وضعیت را با توان رسانه ای خودشان جبران کنند.

او گفت: ما در جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی طعم شیرین مقاومت را چشیده ایم. مقاومت مردمی در هر کجا که مردمی بوده به پیروزی رسیده است. این روزها نهادهای مردمی در سرتاسر جهان حرف اول را می زنند ما هم باید تلاش کنیم این رسانه های غول پیکر صهیونیستی را به کمک همین شبکه جهانی از پای در بیاوریم.

حجت الاسلام و المسلمین امرودی توضیح داد:«این خرده ریز کشورهایی که به اصطاح دم در آورده اند در مقابل اذهان عمومی باید جواب پس بدهند. این فلسطینی را که کشورش از بسیاری از کشورهای غربی تاریخچه ی طولانی و غناتری دارند چگونه می توانند کشورهای غربی این حق و تاریخچه را نادیده بگیرند. اینکه اینها به گروه های فلسطینی لقب تروریست می دهند و تلاش دارند جای شیطان و شهید را با یکدیگر عوض کنند همیشه به همین شکل باقی نخواهد ماند.»

معاون فرهنگی و هنری شهرداری تهران توضیح داد:«ملت فلسطین تنها نیست نه تنها در یمن نه تنها در لبنان و عراق و سوریه و ایران بلکه در دنیا حمایت های مردمی وسیعی در پشتیانی از ملت فلسطین تشکیل شده است. امروز دیگر پیروزی مردم فلسطین آرزو نیست امری عینی است که محقق شده است. حق بازگشت فلسطینیان محقق شده است و در آینده نیز محقق خواهد شد.ظلمی که بر مردم فلسطین و گروه های مردمی اهل مقاومت روا شد نتیجه و تاثیری بر روند پیروزی مردم فلسطین و گروه های مقاومتی آن ها نخواهد داشت.»

در ادامه «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران تاکید کرد:«به سفارت فلسطین آمددیم تا در کنار برادران ایرانی مان با ملت فلسطین اعلام همبستگی کنیم. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروه های مقاومتی منطقه به نوعی کلید گشایش بحران قضیه فلسطین و اشغالگری در منطقه را دریافت کردند و مسئله فلسطین کلید واژه انقلاب شد.

وی افزود: «میخواهیم به دنیا بگوییم که ملت فلسطین می خواهد مانند دیگر ملت های جهان در سرزمین خود با صلح و صفا زندگی کند در تمدن دیرینه خود که ریشه دارد زندگی کند. مشکل ما بیش از 70 سال پیش با حمایت های انگلیس از اسرائیل آغاز شد. امروز هم بریتانیا در راستای از بین بردن فلسطین و حماس و همچنن تثبیت ریشه های اسرائیل در سرزمین فلسطین تلاش می کند و این کار با تروریستی خواندن حماس و حزب الله صورت گرفته است. آن ها حتی یاسر عرفات رئیس ساف را تروریست اعلام کردند شخصی که حتی با آن ها وارد مذاکره شد ولی تا آخرین لحظه بازهم او را تروریست خواندند.»

او گفت: «ما از دنیا می خواهیم به وظیفه خود در قبال قضیه فلسطین عمل کنند. اعلام حمایت برخی قدرت های جهانی از فلسطین چه معنایی می دهد وقتی آمریکا دفتر جنبش آزادی بخش فلسطین (ساف) را در کشورش برای 6 ماه با عذاب و نگرانی اجازه گشایش می دهد بعد دوباره به آن ها استرس وارد می کند که شاید دوباره بسته شود!»

در ادامه «ناصر ابو شریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تشکر از تمامی صاحب نظران و فعالان حوزه فلسطین حاضر در نشست توضیح داد: «بزرگترین گام همبستگی با ملت فلسطین با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه و حمایت از گروه های فلسطینی صورت گرفت. متاسفانه نژادپرستی و قتل و غارت علیه ملت فلسطین از 72 سال پیش تاکنون در جریان بوده است اما ما به عنوان ملت فلسطین از تمامی آزادگان جهان میخواهیم که با این مردم اعلام همبستگی کرده و حمایت های خود را از این ملت اعلام دارند.»

او گفت: «سفارت فلسطین سمبل یک تحول بزرگ است. زمانی که پیمان کمپ دیوید میان مصر و اسرائیل منعقد شد ایران جای این کشور را براساس اصول دینی و مرجعیت اسلام و به رهبری امام خمینی در مسیر مبارزه علیه اشغالگری اسرائیل  در منطقه گرفت. قضیه فلسطین قضیه حق مطلق در برابر باطل مطلق است. رژیم صهیونیستی از سال 1917 تاکنون حق فلسطینیان را به رسمیت نشناخته است.»

در ادامه «مهدی شکیبایی» رئیس فرهنگسرای رسانه و معاون دبیر کل دفاع از ملت فلسطین افزود: «امروز 29 نوامبر است و ما جمع شده ایم تا بنابر نام گذاری این روز توسط سازمان ملل متحد با ملت فلسطین اعلام همبستگی کنیم. دو روز به نام فلسطین و دیگری به نفع اسرائیل نام گذاری شده است یکی روز هلوکاست و دیگری فلسطین. نام گذاری روز فلسطین هم در راستای خدمت به روز هلوکاست و رژیم صهیونیستی صورت گرفت،اسرائیل تنها به سرزمین فلسطین بسنده نخواهد کرد. اسرائیل از سال 1948 تاکنون سعی کرده منطقه را مدیریت کند، عجیب است که ما در هر دهه دو جنگ داشته ایم! در اصل تاسیس رژیم صهیونیستی در راستای خدمت به آمریکا و شیب دهی ثروت های منطقه به سوی غرب صورت گرفت.

شکیبایی در پایان تاکید کرد که اعلام همبستگی با فلسطین در حقیقت همبستگی با خودمان است.

در بخش دیگری از این نشست فاطمه میرلوحی دختر شهید صفوی به بیان خاطره کوتاهی از پدرش پرداخت و گفت: پدرم بر اثر سخنرانی هایی که زمان انقلاب انجام دادند 5 هزار نفر از جوانان ایرانی برای رفتن به فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی نام نویسی کردند اما متاسفانه به آن ها پاسپورت ندادند.

ایشان همچنین تاکید کردند که اگر جلوی اسرائیل را امروز در منطقه نگیریم بدون شک توطئه های این رژیم به همراه غرب علیه دیگر سرزمین های اسلامی از جمله ایران به طور موثرتری بکار گرفته خواهد شد.

«حسین رویوران» کارشناس مسائل منطقه در ادامه افزود: حضور ما در اینجا (سفارت فلسطین) یک عبادت است. شیعیان ده رکن عبادت ویژه دارند از جمله نماز، روزه، حج، جهاد، خمس، زکات و چهار اصل به عنوان امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری. حضور ما در اینجا بر اساس یک اعتقاد است. بودن ما در اینجا یک همبستگی سیاسی و مدنی نیست بحث، بحث اعتقاد است. ما به فرموده خداوند متعال که تاکید می کند «در صف واحد بایستید» اعتقاد داریم. ما با گرامیداشت این روز در حقیقت با خودمان همبستگی نشان می دهیم. حضورمان یک حضور عبادی است و سعی داریم در این مسیر به معبود نزدیک شویم.

«حسن خاکرند» معاون بین الملل بنیاد بین المللی عاشورایان و نماینده ریاست جمهوری در نشست امروز گفت: بسیار مفتخریم که امروز در سفارت حاضر شده ای. همبستگی عمیقمان را با ملت فلسطین اعلام می داریم. حمایت از فلسطین یک قضیه اخلاقی و دینی است. حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای این توطئه مردم و ملت های مسلمان را بر حذر داشتند و همچنین علمای اعلام از جمله نواب صفوی ایشان هم پرچم مبارزه با اسرائیل را بر افراشتند همچون دیگر علما.

شیعیان همواره در راستای حمایت از ملت فلسطین فعال بوده اند و فتواهای بسیاری در این زمینه صادر شده است که بایستی در راستای جمع آوری این فتاوی تلاش مستمر ضورت گیرد تا از تحریف تاریخ جلو

گیری شود. بنده این افتخار را داشتم که از اول پیروزی انقلاب و ورود یاسر عرفات در تهران همراه این هیئت بودم و این افتخار را داشتم که در بحث ترجمه گفتگو ها و مناقشات عرفات در تهران کارها را بر عهده داشته باشم.

وی در پایان افزود: باز هم تبریک می عرض می کنم به این دلیل که بازهم استعمار پیر انگلیس گروه مقاومتی فلسطین را تروریستی معرفی کرد چراکه میداند مقاومت مهم ترین نقش را در راستای حمایت از فلسطینیان و مبارزه با رژیم صهیونیستی و نقش بر آب کردن نقشه های روباه پیر برعهده دارد. وعده ی بالفور و سایکس پیکو و نقشه راه خاورمیانه جدید توطئه ای است که توسط این استعمار و همراهان این کشور طراحی شده است و هیچ راهی نیست جز مقاومت و مقاومت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا