مقاومت اسلامی

تحلیلگران صهیونیست: نصرالله پیروز شد / دبیرکل حزب الله به هر آنچه از توافق ترسیم مرزهای دریایی می‌خواست، دست یافت

به نقل از تلویزیون المیادین، در حالی که محافل امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند توافق احتمالی بین لبنان و این رژیم را گنبد آهنین تل آویو در برابر تهدیدات حزب الله بخوانند، کارشناسان صهیونیست در تحلیل سخنرانی اخیر دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کردند دبیر کل حزب الله به هر آنچه از توافق می‌خواست، دست یافته و راضی است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند نصرالله به هر آنچه از توافق می‌خواست، دست یافت. صهیونیست‌ها سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله را با دقت گوش دادند. وی در این سخنرانی به تحولات توافق ترسیم مرز‌های دریایی بین لبنان و رژیم اشغالگر اسرائیل پرداخت. اهتمام رسانه‌های رژیم اشغالگر به سخنرانی سید حسن نصرالله، در تحلیل بخش به بخش این سخنرانی نمود یافت.

 

گیلی کوهن کارشناس مسائل سیاسی کانال کان رژیم اشغالگر اسرائیل گفت: «سخنانی که از نصرالله شنیدیم، در اسرائیل خوشبینانه مورد توجه قرار گرفت و آن را مقدمه‌ای برای امضای توافق بین اسرائیل و لبنان پس از سال‌ها مذاکرات دانستند. اکنون درباره احتمال رسیدن به توافق در روز‌های آینده و شاید در هفته‌های آینده خوش بینی وجود دارد.»

 

شتاب اسرائیل که در حرف و حدیث‌ها درباره تعیین جدول زمانی و اجرایی برای امضای توافق، نمود یافت؛ در پی مطرح شدن مسائلی درباره تلاش‌های محافل امنیتی و سیاسی برای نشان دادن توافق به عنوان دستاوردی راهبردی برای اسرائیل و موازنه‌ای باثبات برای بازدارندگی در برابر تهدید‌های حزب الله صورت گرفت.

 

اور هیلر خبرنگار مسائل نظامی کانال ۱۳ رژیم اشغالگر اسرائیل گفت: «بنی گانتس وزیر امنیت در بحث و گفتگو‌هایی پشت در‌های بسته در موسسه امنیتی و نظامی گفت وقتی که نوعی توازن بازدارندگی بین سکوی کاریش و سکوی قانا وجود داشته باشد، عملا توازن بازدارندگی متقابل ایجاد خواهد شد و آرامش امنیتی به نفع دو طرف است. ازین رو، این موضوع به منزله منفعتی برای اسرائیل است. به همین سبب باید این کار‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به پایان برسانیم.»

 

در حالی که موسسه امنیتی و نظامی به تبلیغات درباره فواید توافق امنیتی و گنبد آهنین خواندن آن در برابر تهدیدات حزب الله تمایل دارد، کارشناسان اعلام کردند اسرائیل بیش از لبنان امتیاز ارائه کرده است. کارشناسان همچنین گفتند سید حسن نصرالله به هر آنچه از توافق می‌خواست، دست یافت. به همین سبب احساس رضایت می‌کند.

کارشناس صهیونیست: در زمینه ترسیم مرز‌های دریایی، حسن نصرالله برنده اصلی مذاکرات بود
کارشناس مسائل عربی کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت در مسئله مذاکرات ترسیم مرز‌های دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی، دبیر کل حزب الله لبنان برنده اصلی مذاکرات بود، زیرا تهدید‌های وی نتیجه بخش بود.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه‌های اسرائیلی تاکید کردند تهدید سید حسن نصرالله علیه اسرائیل نتیجه بخش بود.

تسفی یحزقلی کارشناس مسائل عربی کانال ۱۳ اسرائیل گفت اسرائیل ابتدا موضع سختی داشت، اما در پی تهدیدها، به خط پایانی عقب نشینی کرد.

 

تسفی یحزقلی گفت: «این تهدید‌های نصرالله بود که کار خود را کرد. در غرب آسیا مهم نیست که مذاکرات چطور پیش می‌رود. اگر به نقشه نگاه کنیم، می‌بینیم که چطور همه خطوط به دستاورد لبنان منجر شده است. خطوط بیانگر اوضاع است. ابتدا اسرائیل اعلام کرد تا آنجا که ممکن است خطوط باید در شمال قرار بگیرد. می‌توانید خط سفید در بالا را مشاهده کنید. لبنانی‌ها گفتند تا آنجا که ممکن است می‌خواهیم به میدان گازی «قانا» نزدیک شویم. در آن زمان و پیش از آنکه نصرالله به این حوزه ورود کند، لبنانی‌ها بر منطقه بین خط سفید و آبی (در تصویر رنگ سیاه دیده می‌شود) اعمال فشار کردند.

 

آن زمان و همچنین از زمان مذاکرات سال ۲۰۲۰، نصرالله اسرائیل را تهدید کرد. اسرائیل هم تا حد موافقت با خط پایانی عقب نشینی کرد. در نهایت، با بررسی اتفاق‌هایی که در طرف دیگر روی داد، به این نتیجه می‌رسیم که تهدید‌های نصرالله کار خود را کرد و اسرائیل را در شرایط اعمال فشار قرار داد و در پی تهدید‌های نصرالله، اسرائیل گاز استخراج نکرد. می‌خواهم بر این بخش تاکید کنم که لبنان در ازای منطقه‌ای که به آن دادیم، به اسرائیل پول می‌دهد. به نظرم این اتفاق روی نخواهد داد. وقتی که نصرالله گاز زیادی به دست آوَرَد، جایگاه وی در لبنان تقویت خواهد شد و برنده اصلی این ماجرا نصرالله است چرا که تهدید‌های وی نتیجه بخش بود.»

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا