مسجد الاقصی

درخواست فلسطین از شورای امنیت برای توقف جنایت اسرائیل در مسجدالاقصی

وزارت خارجه فلسطین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به مسئولیت سیاسی، قانونی و اخلاقی خود برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی عمل کند.

وزارت خارجه فلسطین امروز دوشنبه در بیانیه حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف دیوار براق(دیوار غرب مسجدالاقصی) و نزدیکی باب‌المغاربه را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف دیوار براق در راستای طرح یهودی‌سازی منطقه صورت می‌گیرد.

وزارت خارجه فلسطین همچنین در بیانیه خود آورده است که رژیم صهیونیستی به منطقه سلوان چشم طمع دارد و این منطقه در معرض تجاوزات روزانه این رژیم قرار دارد که هدف از آن بیرون راندن فلسطینیان از این منطقه با استفاده از تخریب منازل آن‌ها و سیطره بر اراضی فلسطینی است.

در این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده است تا به مسئولیت سیاسی، قانونی و اخلاقی خود برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی عمل کند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، وزارت خارجه فلسطین با اشاره به خطرات حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف دیوار براق آن را در ادامه طرح‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی مسجدالاقصی و محیط اطراف آن و نیز نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی دانست.

منابع فلسطینی روز یکشنبه(دیروز) اعلام کردند که رژیم صهیونیستی عملیات‌های حفاری‌های در اطراف دیوار براق و نزدیکی باب‌المغاربه را شدت بخشیده‌اند.

دایره اوقاف اسلامی قدس نیز درباره خطرات حفاری‌های اسرائیل هشدار داد و تأکید کرد که این رژیم از شرایط به وجود آمده در نتیجه شیوع ویروس کرونا برای استمرار تجاوزات علیه مسجدالاقصی و قدس بهره می‌برد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا