اخبار جمعیتخبر یک

در نشست تخصصی «انقلاب اسلامی ایران و شکل گیری نظم نوین منطقه ای» مطرح شد؛ ابوشریف: ویژگی مهم انقلاب اسلامی ایجاد پیوند میان معنویت و عقلانیت بود/ باید خط انقلاب را با صلابت ادامه دهیم/ فلاحی: انقلاب اسلامی به ملت‌ها حیات دوباره بخشید

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست تخصصی «انقلاب اسلامی ایران و شکل گیری نظم نوین منطقه ای» صبح امروز چهارشنبه در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در ابتدای این نشست تاکید کرد:  لازم است که در آغاز سخنانم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک بگوییم، انقلابی که تغییر و تحولاتی جدی نه فقط در ایران بلکه در سطح منطقه و جهان ایجاد کرد.

انقلاب اسلامی برای تغییر دنیا از شرایطی که گرفتار آن بود، عمل کرد. انقلاب آمد تا روح معنویت و اسلام را احیا کند. که متاسفانه در اثر گرفتاری بشر در طغیان های معنوی برخی این جنبه مهم انقلاب اسلامی را نادیده گرفتند.

در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، جهان اسلام دچار مشکل جدی بود و از هویت اسلامی دور شده بود. انقلاب اسلامی آمد و این هویت اسلامی را زنده کرد و توانست یک توزانی میان ارزشهای مادی و معنوی ایجاد کند.

ویژگی مهم انقلاب اسلامی که با رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی به ثمر نشست ایجاد ارتباط میان معنویت و عقلانیت بود. همچنین یکی از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی، زنده کردن مبحث ایمان و اعتقاد به خداوند بود.

یکی از وظایفی که ما در شرایط کنونی بر عهده داریم همین است که این ویژگی ایمانی انقلاب اسلامی را حفظ کنیم. انقلاب اسلامی دو بال عقلانیت (مادی) و معنویت (ایمانی) دارد و وظیفه اصلی ما حفظ اصول این انقلاب است.

انقلاب اسلامی با وجود مواجهه با خطرات وتهدیدات بسیار سنگین و خطرناک به دلیل رهبری صحیح توانسته در برابر همه این فشارها مقاومت کرده و قد علم کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی حمایت از فلسطین است. انقلاب اسلامی در واقع با حمایت همه جانبه از فلسطین، رژیم صهیونیستی و حامیان آن را به عنوان دشمن درجه یک خود قرار داد.

ما همه باید تلاش کنیم که با حفظ اصول انقلاب اسلامی، مقدمات شکست کامل رژیم صهیونیستی را فراهم کنیم و نابودی این غده سرطانی به حول و قوه الهی شاهد حاکم شدن اسلام بر سرتاسر جهان خواهیم بود.

من تاکید دارم که مهمترین وظیفه ما استواری در پیروی از خط انقلاب اسلامی و تقویت آن است چون پیروزی نهایی اسلام قطعی و حتمی است ، مسیر طولانی است اما باید خودمان مسیر را حفظ کنیم و ثابت قدم باشیم.

در دهه های اخیر تلاش بسیاری شده است که انقلاب اسلامی را مسیرش منحرف کنند اما در نهایت تلاش های آنها به جایی نرسیده است.

در ادامه این نشست «حجت الاسلام فلاحی» نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی طلیعه ای بر حرکت جدید وحوادث نوین در جهان بود. ما هم اکنون اثرات انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم را شاهد هستیم ، همه کسانی که به دنبال آزادیخواهی هستند را جان تازه ای بخشد و ملت ها را دوباره زنده کرد. از همان ابتدا حرکت حضرت امام به نحوی بود که خیلی از علمای جهان اسلام با وی همراهی و اعلام همبستگی کردند. در پیروزی انقلاب اسلامی و جریانات پس از آن تا به امروز همراهی جریانهای اسلامی همواره وجود داشته است.

در واقع می توان گفت یکی از پیامدهای انقلاب اسلامی، تسریع تحرکات آزادیخواهانه در جهان با الهام گرفتن از انقلاب بود. یکی از ملت هایی که از این انقلاب الهام گرفت، ملت مظلوم فلسطین بودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد قدرت گرفتن روند مبارزاتی آنها بودیم.

در مقابل رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر روز ضعیف تر شده است و مجبور به کشیدن دیوار حائل به دور خود شده است. آنها در سالهای اخیر برخی از سرزمین های اشغال شده را نیز از دست داده اند که این مسائل بیانگر روند رو به افول رژیم صهیونیستی است.

یکی از اهداف انقلاب اسلامی که لازم است بر آن تاکید کنیم بحث نابودی و محو رژیم صهیونیستی که هیچ وقت کنار گذاشته نشده است. حتی می توان گفت هر کسی که به ظهور اعتقاد دارد به این اصل نابودی رژیم صهیونیستی نیز اعتقاد دارد و آن را به عنوان پیش فرض و پیش نیاز این حرکت می داند.

امروز شاهد هستیم که فلسطین خود تسلیحات مورد نیاز خود را تولید می کند و در برابر رژیم صهیونیستی تا بن دندان مسلح ایستادگی می کند تا جایی که صهیونیستها خودشان در هر نبرد و درگیری مجبور به ارائه پیشنهاد آتش بس می شوند.

این در حالی است که صهیونیستها در شرایط کنونی هیچ امنیتی در داخل اراضی اشغالی ندارند و آینده ای نیز در این سرزمین نخواهند داشت و آنها باید بدانند که محور مقاومت نیز در پی فرصتی برای از بین بردن این غده سرطانی است.
در برهه اخیر هم تلاش دشمنان انقلاب اسلامی برای ایجاد گروه تروریستی نظیر داعش در راستای مقابله با انقلاب با شکستی مفتضحانه روبرو شد.

در واقع اهداف تفرقه افکنانه دشمنان انقلاب اسلامی تاکنون دستاوردی برای آنها نداشته است، آثار آن این است که جریان انقلاب اسلامی که ماهیتی جهانی دارد همچنان در حال پیشروی و در مسیر رسیدن به اهداف خودش گام برمی دارد.

در شرایط فعلی شاهد هستیم که جریانهای اسلامی در دیگر کشورها با تفکر انقلاب اسلامی عمل می کنند و این خود بیانگر تحقق اهداف مهم انقلاب اسلامی است.

امروزه ملت های منطقه از جمله ملت فلسطین و مردم یمن این واقعیت را دریافته اند که با تمسک به اصول انقلاب اسلامی می توان در برابر دشمنان صف آرایی کرد و به نتیجه رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا