اخبار جمعیتخبر یک

در نشست تخصصی «بررسی اهداف اقدام انگلیس در تروریستی خواندن مقاومت فلسطین» مطرح شد؛ ابوشریف: انگلیس همه گروههای مقاومت فلسطین را هدف قرار داده است/ قدومی: انگلیس همواره به عنوان نماد فاجعه آفرینی برای ملت فلسطین به علت ایجاد رژیم صهیونیستی محسوب می شود

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست تخصصی «بررسی اهداف اقدام انگلیس در تروریستی خواندن مقاومت فلسطین و اراده مقاومت در گذر زمان» امروز سه شنبه در این نشست  به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

در ابتدای این نشست «ناصر ابو شریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد:  اقدام اخیر دولت انگلیس علیه خواست مردم انگلیس، تسلیم شدن به لابی صهیونیستی برای بهره برداری از قدرت آنها در مسائل سیاسی است.

مقاومت حق مشروع مردم فلسطین است که در تمام قوانین بین المللی بر آن تاکید شده است.قدس یک منطقه اشغالی محسوب می شود که باید از آن حمایت شود.

این تصمیم لندن در واقع به چالش کشیدن قوانین و موازین بین المللی و حق مقاومت در برابر اشغالگری است.

البته ما این اقدام را محکوم می کنیم ، تصمیم انگلیس نیز تنها منحصر به حماس نیست و در واقع همه گروههای مقاومت فلسطینی را هدف قرار داده است.

انگلیس از دیر باز عامل به وجود آوردن موجودیت جعلی رژیم صهیونیستی بوده  و این حمایت ها از این  رژیم جعلی همچنان ادامه دارد.

جنایات اسرائیل در همه اراضی فلسطین هر روزه جریان دارد، حتی  در کتابهای خود صهیونیستها آمده است. در کتاب پاکسازی نژادی در فلسطین اسنادی وجود دارد که این واقعیت ها را به تصویر کشیده است.

این اشتباه انگلیس ، در ادامه اقدامات حمایتگرانه این کشور از رژیم صهیونیستی است که از یک قرن پیش آغاز شده است.

لذا ما این تصمیم انگلستان را یک اشتباه تاریخی و علیه جنبش مردمی ملت فلسطین می دانیم ، این اقدام ادامه اشتباهاتی است که انگلیس علیه ملت فلسطین انجام داده است.

رژیم صهیونیستی حتی حق حیات را از مردم فلسطین سلب کرده است. وضعیت در مناطق اشغالی به ویژه کرانه باختری بسیار بغرنج است ، تبعیض نژادی بسیار شدید علیه فلسطینی ها اعمال می شود. انگلیس به جای اینکه بیاید علیه اشغالگری، تجاوز، قتل و ترور رژیم صهیونیستی واکنش نشان دهد، آمده و علیه مردم فلسطین عمل کرده است.

سیاست تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی علیه همه فلسطینی ها در قدس، کرانه باختری، غزه، اراضی 1948 و دیگر مناطق اعمال می شود و کشورهای غربی به ویژه انگلیس به جای بازخواست رژیم صهیونیستی دست به اقدام علیه ملت فلسطین زده است.

ملت فلسطین باید به صحنه بیاید و علیه این تصمیم واکنش محکم نشان دهد، البته ما گروههای فلسطینی دست از حق خود برای مقاومت علیه اشغالگری نمی کشیم و به مقاومت ادامه خواهیم داد.

مردم فلسطین تا زمان رسیدن به همه اهداف شان به مقاومت علیه اشغالگران ادامه خواهند داد.

متاسفانه در کشورهای عربی حکام احمق و سفیه جهان عرب شاهد تصمیمات علیه گروههای مقاومت فلسطین هستیم . آنها فعالیت های مقاومت را جرم دانسته و با این اقدامات به شدت مقابله می کنند.

این حکام عرب که مشروعیت مردمی ندارند کاملا وابسته به قدرت های غربی هستند ، نمونه آن در عربستان سعودی که شیخ محمد الخضری 90 ساله به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین در زندان قرار دارد.

متاسفانه رژیم های عربی در مواجهه علیه مقاومت بدتر از انگلیس عمل کرده اند و مشابه گروههای صهیونیستی با مقاومت مقابله می کنند. اما به یاری خداوند شکست خواهند خورد.

از جامعه جهانی می خواهیم اقدامات جدی تری در محکومیت اقدام انگلیس در تروریست خواندن حماس انجام دهند.

در ادامه این نشست «خالد قدومی» نماینده جنبش حماس در ایران، تاکید کرد: این تصمیم انگلیس ادامه روند استعماری و استکباری آنها بود و آنها دهه های طولانی است که به یاری و استمداد اشغالگران آمدند.

انگلیس از ابتدا با صدور بیانیه بالفور موجد رژیم صهیونیستی بوده است. این رویه حمایتی در دهه های اخیر همچنان ادامه داده است.

انگلیس همواره به عنوان نماد فاجعه آفرینی برای ملت فلسطین به علت کاشت رژیم صهیونیستی در این سرزمین محسوب می شود.

وزیرکشور انگلیس کارنامه سیاهی دارد که در گذشته یک بار مجبور  به استعفا شده است. البته موضع وی در زمینه تروریست خواندن حماس موضع دولت و پارلمان آنهاست.

با وجود اینکه آنها حماس را تروریستی خوانده اند اما از حماس می خواهند به روند مذاکرات بیاید که این بیانگر سیاسی بودن این تصمیم است.

ما هدف از این تصمیم دولت انگلیس را فشار وارد کردن و باج خواهی از حماس برای وارد شدن به روند سازش است.

ما این اقدام را مغایر با اصول دموکراسی می دانیم مردم ما تسلیم این فشارها نمی شوند و شاهد محکومیت این اقدام به طور گسترده از سوی مردم فلسطین و دیگر کشورهای جهان بودیم.

عملیات قدس که از سوی فادی ابوشخیدم انجام شد در همین راستا انجام شد که پاسخی به این اقدام دولت انگلیس علیه مقاومت داده شد.

ما از موضع وزیرخارجه ایران در حمایت از حماس تقدیر و تشکر می کنیم. همچنین از موضع دیگر سازمان ها و نهادها به ویژه موضع دکتر مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین قدردانی می کنم.

سوال این است آیا انگلیس از این اقدام خود خجالت نمی کشند که به حمایت از اشغالگران در برابر  حمایت از خواست ملی مردم فلسطین پراخته اند؟

در ادامه این نشست «ابوعارف» نماینده مجلس اعلای اسلامی شیعیان عراق تاکید کرد: ما در حال تجربه شرایطی هستیم که در آن رژیم صهیونیستی با حمایت غربی ها در تلاش برای انجام هر چه بیشتر جنایت و تجاوز علیه ملت فلسطین است.

این درد و رنج تنها به ملت فلسطین مربوط نمی شود بلکه برای کل کشورهای منطقه که در نتیجه سیاست های رژیم صهیونیستی دچار مشکل شده اند، مهم است و آنها را تحت تاثیر  قرار داده است.

مسیر ما ملت عراق و مسیر ملت فلسطین در مبارزه با اشغالگری و سیاست های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی یکی است.

رژیم صهیونیستی همواره در تلاش برای ایجاد معضل در عراق از طریق اقدامات مزدوران وبازوهای خود در این کشور است اما این اقدامات با هوشیاری گروهها و جریانهای عراقی خنثی شده است.

عراق با هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است و تمام تحرکات صهیونیستها برای کشاندن پای بغداد به موضوع عادی سازی روابط تاکنون شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد.

ما در اینجا به عنوان نماینده ملت عراق حمایت خود را از ملت فلسطین و جهاد و مقاومت آنها اعلام می داریم و تاکید می کنیم که کاملا در کنار آنها هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا