اخبار جمعیتخبر یک

دوازدهمین همایش بین المللی «غزه؛ نماد مقاومت» برگزار شد

سید حسن نصرالله : غزه امروز نماد است | حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان: طوفان الاقصی تسریعی بر نابودی رژیم صهیونیستی بود| سردار فلاح زاده: مقاومت قهرمان، رژیم صهیونیستی را در جبهه های گوناگون دچار فروپاشی کرد | سفیر یمن در تهران: در طوفان الاقصی ائتلاف و همبستگی حول مسجدالاقصی به‌ وجود آمد

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دوازدهمین همایش بین المللی «غزه؛ نماد مقاومت» به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین با پیام اختصاصی سید حسن نصرالله آغاز بکار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در دوازدهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» که در تهران برگزار شد، در ابتدا ضمن عرض خیر مقدم خدمت به میهمانان به ویژه خانواده معظم شهدا و میهمانانی که از جبهه مقاومت لبنان، فلسطین، سوریه و یمن قهرمان در مراسم شرکت کردند، یاد همه شهیدان راه حق به ویژه شهدای مقاومت و بالاخص شهدای غزه مظلوم و شهید القدس شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و شهید عماد مغنیه  را گرامی داشت.  وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی از آغازین روزهای نهضت، همزمان، با مبارزه با طاغوت، اسراییل و شاه را سرلوحه نهضت اسلامی قرار دادند گفت: زمانی که حضرت امام (ره) در نجف اشرف بودند، قبل از جنگ شش روزه، جمعی از فدائیان فلسطین به ایشان نامه ای به ایشان نوشتند و درخواستهایی را مطرح کردند و امام پاسخی به این مضمون دادند:  قبلا هم تذکر دادم که دولت غاصب اسراییل با هدف هایی که دارد برای اسلام و ممالک اسلامی خطرات عظیمی دارند و اگر مسلمین به آنها مهلت دهند فرصت را از دست می دهند و چون احتمال خطر متوجه اصل اسلام است، لازم است بر دول اسلامی و سایر مسلمین که این جرثومه فساد را به هر نحوی که ممکن است دفع کنند و از کمک به مدافعین کوتاهی نکنند و از محل زکات و کمک های مادی دریغ نکنند.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان افزود: امام اولین مرجع دینی بودند که برای کمک به مردم فلسطین و رزمندگان جبهه مقاومت فتوای صریح  صادر کردند. دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین همچنین  با اشاره به جنگ شش روزه اسرائیل با سه کشور عربی شامل مصر، اردن و سوریه گفت» در آن جنگ، بلندی های جولان و کرانه باختری و بیت المقدس و صحرای سینا اشغال شد و اما نکته مهم این است که یکی از ژنرال های ارتش مصربعدها فاش گرد: که جنگ شش روزه دروغ است چون نیروی هوایی اسرائیل، در همان دو ساعت اول جنگ، ماشین جنگی مصر، سوریه و اردن را از کار انداخت و در شش روز تا هر آنجا که می توانست جلو رفت و پیشروی کرد.
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: اسرائیل نسبت به چهل سال گذشته، دهها برابر قوی تر و پیشرفته تر و به انواع تجهیزات مدرن نظامی مجهز مانند ناو ساعر و تانک مرکاوا مجهز شد اما با این همه در جنگ سی و سه روزه،  اولین بار طعم تلخ شکست را چشید و از آن زمان در جنگ های پی در پی نتوانست مقابل حماس و جهاد اسلامی به جنگ ادامه دهد و هر بار مجبور شد آتش بس را بپذیرد، و امروز که معجزه بزرگ طوفان الاقصی اتفاق افتاده، همه دنیای استکبار یعنی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان و دیگران در حمایت از اسرائیل یکپارچه شدند و پشت سر رژیم صهیونیستی و مقابل گروه اندک حماس ایستادند و بیش از ۱۰۰ روز همه توانشان را برای نابودی حماس ومقاومت بکار گرفتند اما همچنان ناکام و ناتوان در برابر جبهه حق هستند و در چاله ای که خود کندند، گیر افتاده اند و قطعا نابودی آنها را در آینده نزدیک خواهیم دید و این مرحله تسریع کننده نابودی اسراییل است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در پایان گفت: درود بر مقاومت و قهرمانان غزه و درود بر کسانی که از مقاومت پشتیبانی کردند و درود بر یمن قهرمان که با تمام شرایط سخت حماسه آفرید و درود بر بازوی قدرتمند مقاومت و ولایت سید حسن نصرالله و سلام بر همه شهیدان راه مقاومت و سلام برتمام پدران و مادرانی که فرزندانشان جلویشان قطعه قطعه شدند و دل سوخته آنها جهان استکبار را به آتش خواهند کشاند.
­

سردار محمد رضا فلاح زاده جانشین فرمانده سپاه قدس در ابتدای سخنان خود با درود بر رزمندگان حزب الله، مقاومت عراق و مقاومت فلسطین قهرمان گفت: پیامبر به رسالت مبعوث شد که همه زشتی ها را کنار بزند و همه خوبی های عالم را مستقر کند.

وی با بیان این که در طول تاریخ همیشه اصحابی بودند که به یاری حق شتافتند افزود: اگر اصحابی نبودند که در صدر اسلام و در جنگ ها و مشکلات به پیامبر اسلام یاری رسانند خیمه و پایگاه پیامبر جمع می شد و رسالت ایشان به ثمر نمی رسید.

سردار فلاح زاده رزمندگان مقاومت در افغانستان، لبنان، یمن و فلسطین قهرمان را نسل ادامه دهنده اصحابی خواند که به یاری پیامبر شتافتند افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای می فرمایند اکنون تمامی کفر در مقابل تمامی باطل صف آرایی کردند اشاره به  نبردی دارد که از زمان پیامبر آغاز شده است و اکنون به اوج خود رسیده است.

وی رژیم صهیونیستی را رژیمی خواند که بر پایه نسل کشی بنا شده است و افزود: رژیم صهیونیستی از روزی که تشکیل شد در دیر یاسین، صبرا و شتیلا و حالا و از شروع نبرد الاقصی نسل کشی کرده است و در بیش از 100 روز  ۱۰۰ هزار نفر را شهید و مجروح کرده است.

جانشین فرمانده سپاه قدس، عملیات طوفان الاقصی را یک عملیات شاخص خواند و افزود: در این عملیات، مقاومت تا نزدیک پایگاه هاتسریم پیش رفت و با اصل غافلگیری در غلاف غزه، شهرک نشینان را محدود کرد و پنجمین ارتش جهان را به شکست ترمیم ناپذیر کشاند.

وی با بیان اینکه دشمن صهیونیستی در مرحله دوم از نبرد و تجاوز زمینی به غزه نیز شکست خورد افزود: دشمن در زمان تجاوز زمینی به یمن اعلام کرد قصد دارد غزه را اشغال کند و اسرایش را از طریق نظامی آزاد کند و بازهم با مقاومت رزمندگان حماس و جهاد یک شکست تاکتیکی خورد و آبروی و اعتبار خود را در سطح بین الملل از دست داد.

سردار فلاح زاده با بیان اینکه در مرحله سوم نبرد هم رژیم صهیونیستی شکست خورده است افزود: در کرانه غربی، عراق و لبنان، پایگاه های رژیم صهیونیستی مورد هجوم قرار می گیرد. ایلات، حیفا و جولان زیر موشک مقاومت می رود و این رژیم در این مناطق محدود می شود، یمن در تنگه باب المندب و دریاری سرخ، کشتی های راهی رژیم صهیونیستی را از مسیر منحرف می کنند و یا مورد هدف قرار می دهد.

جانشین فرمانده سپاه قدس افزود رژیم صهیونیستی از سرناتوانی دست به ترور می زند و شهید رضی و العاروری را به شهادت می رساند.

وی ادامه داد: مقاومت قهرمان، رژیم صهیونیستی را در جبهه های گوناگون دچار فروپاشی کرد و داعش سازماندهی شده آمریکا را به نابودی کشاند و در آستانه فروپاشی قرار داد.

سردار فلاح زاده با بیان اینکه نظم جهانی فرو ریخت و داعش نابود شد و آمریکا از افعانستان فراری شد و در غزه و عراق و سوریه دچار شکست راهبردی شد افزود: آمریکا باید بداند ما پیروان پیامبر و حمزه سیدالشهدا طالب شهادتیم و وارثان همه مظلومان تاریخیم و پیروان همه شهیدان هستیم و به دنبال نابودی استکبار جهانی هستیم و تا نابودی استکبار ازپا نخواهیم نشست.


ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در این همایش گفت: در مرحله حساس و مهمی قرار دادیم و چهارمین ماه مبارزه با رژیم صهیونیستی و شاهد مقاومت صبر افسانه ای مردم غزه هستیم.

ابو شریف افزود: ما نیازمند حمایت همه امت اسلامی هستیم و مردم فلسطین همه تلاش خود را انجام می دهند و نیازمند اطلاع رسانی و دعا برای مردم فلسطین هستیم.

وی افزود: به دنبال مقاومت، در ۴۵ کشور تظاهرات هایی در حمایت از فلسطین انحام شده اما در عراق و الجزایر و برخی کشورها، از ما  آنچنان که مورد انتظار بود حمایت نمی کنند و شاهد پسرفت حمایت ها هستیم.

ابوشریف ادامه داد: بر اساس آخرین نظر سنجی ها،  مردم جهان، بی سابقه از مردم فلسطین حمایت میکنند و حمایت خود را  از آرمان فلسطین و مسئله قدس اعلام کردند.

وی افزود: مشکل ما برخی حکام عرب هستند که توطئه می کنند و خواستار خلع سلاح مردم غزه هستند و امیدواریم پس از جنگ انشالله شاهد یک تغییر در کشورهای عرب باشیم و انشالله مردم ما حمایت شوند چون تاثیر مستقیمی در روند مقاومت و مبارزه دارند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی رو به زوال است و با بحران های متفاوتی  مواجه است و بیش از دو دهه دوام نخواهد آورد و برای شتاب این روند، باید مبارزه را تشدید کنیم.

مشکلات بین احزاب و طبقات اجتماعی در سرائیل زیاد است. یک تنفر بزرگ در آنجا وجود دارد و جایگاه خود را در کشورهای غربی از دست داده و کشورهای غرب دیگر مثل سابق آن را حمایت نمی کنند و مردم اروپا دیگر احترامی برای اسراییل قائل نیستند.

وی با بیان اینکه  برای متوقف کردن رژیم صهیونیستی باید یک جبهه قوی تشکیل دهیم افزود: هم اکنون نبرد در نوار غزه ادامه دارد و هر روز شاهد پایداری هستیم و کرانه در آستانه انفجار قرار دارد و هر روز تعداد زیادی بازداشتی و شهید داریم و این مقاومت در لبنان و عراق یمن این چنین است و باید جبهه ها را گسترش دهیم و این رژیم را از روی زمین محو کنیم.