اخبار جمعیت

روح‌الله زاد: تا اسرائیل حیات دارد، روند توسعه در منطقه با مشکلات فراوانی روبرو است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دبیرکمیسیون سیاسی و امور بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین که به مناسبت سیزده آبان، روز ملی مقاومت و روز دانش‌آموز در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کرمان حضور یافته بود ضمن تاکید بر اینکه رژیم‌صهیونیستی به مثابه یک رژیم پادگانی با ماموریت بسط سلطه استعمار غرب در اراضی فلسطین تاسیس شده است، گفت: تا زمانی که رژیم‌صهیونیستی حیات دارد منطقه روی آرامش نخواهد دید و ناگزیر از قطار توسعه و پیشرفت عقب خواهد ماند.

احمدرضا روح الله زاد افزود: هدف اصلی از انتقال یهودیان به اراضی فلسطین و تاسیس رژیم نامشروع صهیونیستی، کنترل منطقه راهبردی خاورمیانه، مدیریت تولید و صادرات انرژی منطقه، بازگشت دلارهای نفتی به بانک ها و جوامع غربی، جلوگیری از فرایند استقلال کشورهای منطقه، جذب جوانان نخبه منطقه به غرب و مختل سازی فرایند توسعه در جهان اسلام است.

وی در سخنان خود با اشاره به حوادث روزهای اخیاین اتفاقات یک اقدام برنامه ریزی شدن از سوی جریان سلطه به رهبری امریکا و اسرائیل و برخی کشورهای غربی و منطقه است. هدف آن هم استمرار ناامنی در جامعه و افزایش هزینه های امنیتی است تا سبد رفاه و توسعه کشور با کمبود منابع و سرمایه گذاری روبرو شود. لذا جوانان باید از اشتباه خارج شوند و بدانند به هر میزان که هزینه‌های امنیتی کشور افزایش یابد به همان میزان و شاید بیشتر رفاه و توسعه جامعه را با تاخیر روبرو می‌سازند و در حقیقت این اقدامات ضربه‌ای به خود جوانان و آینده آنان است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به جمله مشهور ژان پل سارتر، فیلسوف یهودی-فرانسوی مبنی بر اینکه” نگاه دیگری زندان است”  ادامه داد: از آنجا که مدیریت شبکه‌های اجتماعی در دست کشورهای استعماری قرار داد، آن‌ها از این بستر در واقع به مثابه یک زندان برای کاربران خود استفاده می کنند و این کاربران آن چیزی را حقیقت می‌پندارند که این شبکه‌ها برای آنها ترسیم می‌کنند.

روح الله زاد در پایان سخنان خود گفت؛ نسل امروز اگر حقیقتاً به دنبال حق و مفاهیم ارزشمند و آرمانی است باید خود را از این زندان با مطالعه زیاد و تمرین اندیشیدن، رها کند. زیرا شبکه‌های اجتماعی نه تنها هیچ دانش ارزشمندی به مخاطبان خود نمی‌دهند بلکه آنان را به مانند بردگانی در کنترل خود می‌گیرد و ذهن و مغز کاربران خود را هر روز کوچک‌تر می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا