اخبار جمعیتخبر یک

زهرا مصطفوی در همایش ویبناری« روز قدس در جهان»: جبهه مقاومت معجزه شهید سلیمانی در ذیل مکتب امام خمینی(ره) / تمامی اسطوره های حدوث و بقای رژیم صهیونیستی، یا فرو پاشیده و یا در حال فرو شکستن است

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دکتر زهرا مصطفوی فرزند امام خمینی(ره) و رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین در پیامی به همایش ویبناری در گرامیداشت روز جهانی قدس که در افریقای جنوبی با عنوان « روز قدس در جهان»برگزار شد، تاکید کرد که حمایت از آرمان فلسطین و تضاد با رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل از سطح منطقه فراتر رفته و به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. متن پیام  به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

تحولات این روزهای صحنه فلسطین عزیز این امید را می دهد که آزادی این سرزمین اشغال شده بسیار نزدیک است. امروزه وحدتی که‌ در جامعه فلسطین پدیدار شده ، هرگز سابقه نداشته است.  از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در متزلزل ترین شرایط به سر می برد که هرگز در 74 سال گذشته سابقه نداشته است.

 

یقینا دوران افول رژیم غاصب اسرائیل که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و طرح تئوری نابودی اسرائیل از سوی امام خمینی (ره) آغاز شده بود، امروز شتاب لازم را یافته است.

جامعه فعلی صهیونیستی در چنگال واگرایی و از هم گسیختگی گرفتار است. رژیم صهیونیستی پس از ۷ دهه اشغالگری سرزمین فلسطین و حضور در محافل بین المللی بجای فلسطین هنوز نتوانسته یک هویت فراگیر ایجاد کند(درگیری صهیونیست های روس تبار و اوکراینی پس از جنگ اوکراین مصداقی از این واگرایی محسوب می شود) و علی رغم همه حمایت هایی که از سوی غرب و به تعبیر امام خمینی(ره) «استکبار جهانی» دریافت کرده و می کند، نه تنها موفق نشده تا تهدیدات موجودیتی خود را مرتفع کند بلکه رشد و ارتقاء مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق به رهبری ایران این تهدیدات را گسترش و عمق بخشیده است.

در سوی دیگر جامعه فلسطین که زمانی از بی افق بودن مبارزات ضد اشغال گروه های چپگرای فلسطین در رنج بود و با خیانت اسلو انشقاق یافته بود، امروز وارد فرایند تازه ای شده که می توان از آن به عنوان «اجماع جامعه فلسطین حول محور مقاومت» یاد کرد.

تحولات یکسال اخیر سرزمین های اشغالی فلسطین (رمضان تا رمضان) شاخص مهمی در این ارتباط محسوب می شود. گسترش عملیات های مقاومتی، حضور یکپارچه مردمی در جزایر منفصل جمعیتی فلسطین در میدان مقاومت که نمونه عالی آن در نبرد سال گذشته «سیف القدس» دیده شد، همچنین کثرت سلاح در کرانه باختری و قدس شریف در کنار نمایش همبستگی اضلاع دیگر جبهه مقاومت با مقاومت فلسطین معادله درگیری را به نفع مقاومت و به ضرر رژیم صهیونیستی تغییر داده است.

امروز حمایت از آرمان فلسطین و تضاد با رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل از سطح منطقه فراتر رفته و به یک پدیده جهانی تبدیل شده است که جنبش تحریم ضد صهیونیستی بی دی اس شاخص مهمی در این ارتباط به شمار می آید.

 

همه اسطوره هایی که حدوث و بقای رژیم جعلی  اسرائیل بر آنها استوار است ، یا فرو پاشیده و یا در حال فرو شکستن است. ارتش حمایت شده اسرائیل توان یکسره کنندگی خود را از جنگ سال 2006 لبنان از دست داده است و پس از آن در هیچ جنگی پیروز نشده و به نظر می رسد که امکان بازگشت به وضعیت قبل هم از آن سلب شده است.

جمعیت که رکن اصلی بقای رژیم موقت اسرائیل است روند نزولی شدید یافته است. گسترش پدیده «مهاجرت معکوس» در کنار کاهش اقبال جوامع یهودی برای انتقال به فلسطین، صدای پایان این رژیم استعمار اسکانی را به گوش همه رسانده است.

مسئولان رژیم صهیونیستی با مدیریت جامعه به سمت افراط گرایی و نگران سازی جامعه در بعد امنیتی تلاش دارند روند واگرایی اجتماعی را کنترل کنند. به همین دلیل تجاوزات صهیونیست ها به مسجد الاقصی را با پلیس و ارتش حمایت می کنند و تلاش دارند تا با حذف حرم شریف قدس، این مهمترین و مقدس ترین نماد هویتی فلسطین به زعم خود جامعه فلسطین را از هم بگسلند و با ساخت یک معبد موهوم به جای آن واگرایی جامعه صهیونیستی را به سوی همگرایی سوق دهند.

اما جامعه فلسطین با اشکار شدن خیانت برخی رژیم های عربی غیر عربی در فرایند سازش موسوم به صلح ابراهام، به این نتیجه رسیده اند که تنها باید به ظرفیت های خود متکی باشند، با گسترش عملیات های ضد صهیونیستی و نمایش این نکته مهم که برای صیانت از آرمان ها و مقدسات و نمادهای دینی و هویتی خود، حاضر به پرداخت هر هزینه ای هستند، عملا نشان دادند که طرح خطرناک صهیونیست ها علیه مسجدالاصی نتیجه معکوس داده و شرایط را به ضرر رژیم صهیونیستی تقویت کرده است.

 

بی تردید شرایط امروز حوزه فلسطین به برکت انقلاب اسلامی ایران و راهبرد مبارک «روز جهانی قدس» و حمایت آزادیخواهان جهان است که موضوع فلسطین را احیاء کرده و آن را به عنوان یکی از مهمترین مطالبات جوامع اسلامی و غیر اسلامی فراگیری بخشید.

 

همچنین جمهوری اسلامی ایران با تشکیل « نیروی قدس» در سطح عملی هم تلاش کرد تا ظرفیت های فلسطین و منطقه را علیه اشغالگری اسرائیل و استعمارگری امریکا و غرب تقویت کند.

بی شک، شکل گیری« جبهه مقاومت» که قدرتمندترین کنشگر منطقه ای به شمار می آید« معجزه شهید قاسم سلیمانی در ذیل گفتمان مکتب امام خمینی» است و  امیدواریم و یقین داریم  این معجزه بزودی با رهبری حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)هدفی را که برایش شکل گرفته یعنی آزادی سرزمین فلسطین ، رهایی قدس شریف و نابودی رژیم اپارتایدی اسراییل تکمیل خواهد کرد. ان شاالله.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا