اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

ششمین اجلاس رسمی بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی در تهران

ششمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یادواره شهید محمد الدره با حضور مهمانان داخلی و خارجی امروز شنبه در سالن همایش‌های فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

حضرت آیت الله محمد حسن اختری “رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین”نهاد ریاست جمهوری ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان ششمین اجلاس همبستگی با کودکان غزه، حمایت از کودکان و نوجوانان را در شرایط رسانه ای امروز ضروریی دانست و تاکید کرد ایران در کنار کودکان مظلوم فلسطین همیشه پیش قدم بوده و ما امروز باید جنایات رژیم صهیونیستی را به عنوان یک مطالبه مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگ ترین جنایات امروز جهان نشاندن ظالم به جای مظلوم است، گفت: امروز حق به جای باطل و باطل به جای حق معرفی می شود و در این شرایط ما باید با این حرکت مقابله کنیم.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با اشاره به عملیات امروز مبارزان فلسطینی با عنوان طوفان الاقصی گفت:رژیم صهیونیستی دیگر قدرت ادعایی خود را نخواهد داشت و همین امروز صبح هم دیدیم که چقدر در مقابل نیروهای مقاومت و رزمندگان فلسطین ناتوان بوده است و انشالله هرچه زودتر نابود خواهد شد.

در ادامه سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاورعالی مقام معظم رهبری بعنوان سخنران اصلی شمشمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی گفت: ما از این عملیات اعلام حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم که جبهه مقاومت نیز از این موضوع حمایت می‌کند.

رحیم صفوی با بیان اینکه ما بخاطر این عملیات به مجاهدین فلسطینی تبریک می‌گوییم، گفت: قطعا مدافعان حرم و شهیدان بزرگی چون قاسم سلیمانی نیز همراه این مجاهدان هستند و ما تا آزادی فلسطین و قدس در کنار مجاهدان فلسطینی خواهیم ماند.

رحیم صفوی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما شاهد کشتار سازمان یافته کودکان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها هستیم، گفت: کشتار کودکان و نوجوانان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها در سایه سکوت سازمان‌های بین‌المللی انجام می‌شود و ما هیچ واکنشی را از سوی سازمان‌های بین‌المللی در برابر این کشتارها شاهد نیستیم.

وی با گرامیداشت یاد کودکان شهید فلسطینی از جمله محمد الدوره تصریح کرد: ما می‌بینیم که صهیونیست‌ها به سر کودکان فلسطینی شلیک می‌کنند و این یک قساوت قلبی است. در جدیدترین آمار در سال 2023 تا کنون 37 کودک فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده‌اند و در همین چارچوب گفته می‌شود که سال 2023 طی 15 سال گذشته خونین‌ترین سال برای کودکان فلسطینی بوده است. این کودکان با گلوله مستقیم صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند و از طرف دیگر تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان فلسطینی نیز زندانی شده‌اند و احکام سنگین برای آنها صادر شده است.

مشاور مقام معظم رهبری همچنین با بیان اینکه کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی با انواع شکنجه‌های روحی و جسمی روبرو هستند و حتی تعدادی از کودکان فلسطینی در حبس خانگی به سر می‌برند و یا توسط رژیم صهیونیستی تبعید شده‌اند، گفت: صهیونیست‌ها این جنایت‌ها را در این چارچوب انجام می‌دهند که این کودکان به جریان مقاومت نپیوندند.

رحیم صفوی در ادامه با طرح پیشنهادهایی در ارتباط با حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطینی و به محکمه کشاندن صهیونیست‌ها به خاطر جنایت‌هایشان علیه این کودکان، گفت: مناسب است که از سازمان همکاری اسلامی درخواست رسمی شود که اقدامات عملی و عینی برای حمایت از کودکان فلسطینی انجام دهند و اقدامات در این راستا را ساماندهی کنند.

وی ادامه داد: ایجاد یک مرکز حقوق بشری با هدف جمع‌آوری اسناد نقض حقوق کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، تشکیل مرکز حقوقی در سازمان همکاری اسلامی برای پیگیری حقوق کودکان فلسطینی در مجامع بین‌المللی و ارائه گزارش سالانه از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در ارتباط با کودکان فلسطینی به نهادهای بین‌المللی، مشارکت فعال سازمان همکاری اسلامی در نشست‌ها و اجلاس‌های حقوق بشر در ژنو و ارائه اسناد و مدارک در مورد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی می‌تواند از دیگر اقدامات برای پیگیری این موضوع باشد.

رحیم صفوی همچنین گفت: تشکیل پرونده اختصاصی برای حمایت از حقوق کودکان فلسطینی و تشکیل یک نهاد بین‌المللی از حقوقدانان جهان اسلام و عرصه بین‌المللی برای پیگیری حقوق کودکان فلسطینی نیز می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: مناسب است که یک نقشه جامع رسانه‌ای چند مرحله‌ای نیز برای آگاه سازی افکار عمومی جهان در مورد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از جمله کودکان فلسطینی تهیه و تدوین شود تا صهیونیست‌ها نتوانند جای ظالم و مظلوم را در افکار عمومی جهان تغییر دهند.

در ادامه وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی در این اجلاس گفت: امروز انقلاب اسلامی و تفکر انقلاب اسلامی به کابوس رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
صحرایی در ششمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران و تفکر انقلاب اسلامی به کابوس رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و هر جا تفکر انقلاب اسلامی نفوذ کرده ، باعث شکست و بازندگی اسرائیل شده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی گفت: امروز اسرائیل در حضیض‌ترین شرایط خود قرار دارد و در همین چارچوب ما شاهد رشد مهاجرت معکوس در بین اشغالگران در اراضی اشغالی هستیم. صحرایی همچنین با بیان اینکه شاهد آغاز عملیات طوفان الاقصی توسط جریان مقاومت در نوار غزه هستیم گفت: امروز شاهد آغاز عملیات بی سابقه طوفان الاقصی در برابر اشغالگران صهیونیست هستیم و همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند امروز دوران بزن و در رو گذشته است و عملیات طوفان الاقصی نمادی از این موضوع است.
وزیر آموزش و پرورش همچنین با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها به صورت حساب شده و با برنامه‌ریزی اقدام به کشتن کودکان فلسطینی می‌کنند تا این کودکان به جریان مقاومت در فلسطین نپیوندند، گفت: متاسفانه در برابر این جنایت‌ها شاهد سکوت مجامع بین‌المللی هستیم.
وی با گرامیداشت یاد کودکان شهید فلسطینی افزود: ما در مدارس خود به کودکان، نوجوانان و جوانانمان یاد می‌دهیم که ظلم ستیز باشند و همواره مدافع مظلوم باشند.
وی همچنین یاد دانش آموزان شهید ایرانی که در دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند را گرامی داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا