اسناد و انتشارات

متن نامه شهید هاشمی‌نژاد به امام خمینی قدس سره الشریف و پاسخ ایشان

بسم اللّه الرحمن الرحیم
محضر مبارک پیشوای مجاهد و عظیم الشأن حضرت مستطاب حجه الاسلام والمسلمین آیت‌الله العظمی آقای خمینی ادام ظله العالی پیشوای جلیل القدر: از نظر مبارک پوشیده نیست که دست خیانت و جنایت پیشه کفار حربی یهود بر مسجد اقصی و زمینهای اسلامی دیگری مستولی گشته و مسلمانان بی گناه آن سامان را آواره بیابان‌ها نموده است و اکنون بمنظور استخلاص اماکن مقدسه و استرداد زمینهای اسلامی جز مقاومت مسلحانه – که بنام عملیات فدائی خوانده میشود ـ چاره ای نیست و در چنین شرائط و زمینه ای آیا مسلمانانی که توانائی حمل سلاح و جهاد داشته یا آنانکه قدرت کمک مالی با مجاهدین را دارند میتوانند از این خدمت دینی سرپیچی نموده و اوضاع را نادیده بگیرند؟

و آیا جایز است که متمکنین در مقابل این خطر خانمان برانداز ه آرام نشسته و از برای راندن کفار از زمینهای اسلامی قدمی برنداشته و اقدامی نکنند؟ و در صورت وجوب مقاومت آیا جایز است از مورد حقوق شرعیه از قبیل زکوه و غیره در مورد مسلح نمودن مسلمانان و تربیت آنان استفاده کرد یا خیر؟ همچنان تمنی است رأی مبارک را در این باره بیان فرمائید.
ادام اللّه ظلکم.
دسته ای از فدائیین

پاسخ امام خمینی(ره)

بسم اللّه الرحمن الرحیم
قبلاً هم تذکر داده ام که دولت غاصب اسرائیل با هدف‌هائی که دارد برای اسلام و ممالک مسلمین خطر عظیم دارد و خوف آن است که اگر مسلمین به آنها مهلت دهند فرصت از دست برود و جلوگیری از آنها امکان پذیر نشود و چون احتمال خطر متوجه باساس اسلام است لازم است بر دول اسلامی بخصوص و بر سائر مسلمین عموما که دفع این ماده فساد را بهر نحو که امکان دارد بنمایند و از کمک به مدافعین کوتاهی نکنند و جایز است از محل زکوات و سائر صدقات در این امر مهم حیاتی صرف نمایند.

از خداوند تعالی مسئلت مینماید که موجب تنبه و بیداری مسلمین را فراهم فرماید و دفع شر اعداء اسلام را از بلاد مسلمین بفرماید والسلام علی من اتّبع الهدی بتاریخ ۳ جمادی الثانی ۸۸ روح‌اللّه الموسوی الخمینی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا