اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

«محمد الدره» کودک فلسطینی نماد مظلومیت و انتفاضه مسجد الاقصی است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ،سید ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل اتحادیه  در آستانه روز نهم مهرماه مصادف با سالروز شهادت محمدالدُرَّه در مصاحبه با قدسنا تاکید کرد: نام انتفاضه الاقصی بیش از هر چیز یادآور شهید « محمدالدُرَّه » کودک ۱۲ ساله فلسطینی است که در دومین روز انتفاضه ، مظلومانه و در آغوش پدر و در منظر دوربین های تلویزیونی بدست سربازان رژیم کودک کش و صفاک صهیونیستی به شهادت رسید و  حمایت مالی پشت پرده صهیونیست ها از رسانه های غربی مانع از برملا شدن این جنایت و انعکاس خبر شهادت محمدالدُرَّه نشد .

وی گفت : تصویر شهادت این کودک فلسطینی ، در حالی که پشت پدر خود پنهان شده بود تا از شر حمله نظامیان کودک کش صهیونیست در امان باشد ، بارها از شبکه‌های تلویزیونی جهان پخش شد و رسوایی رژیم اشغالگر قدس و حامیان این رژیم را در دنیا به دنبال داشت و شهادت محمدالدُرَّه  منجر به آن شد تا هم‌سالانش را به مبارزه‌ای بی‌امان‌تر و آگاهانه‌تر با اشغالگران متجاوز و زورگو تشویق کرده و صدها محمدالدُرَّه پا به میدان جهاد بی‌امان گذاشتند.

رحیمیان در ادامه گفت : متاسفانه جنایات رژیم اشغالگر قدس بر علیه کودکان فلسطینی زیان های مادی ، انسانی ، اخلاق و فرهنگی فراوانی را بهمراه داشته است  و در مورد این کودکان بی دفاع بی هیچ تردیدی ، همه ی حقوق آنان را هدف قرار داده اند . از جمله : حق حیات ، حق بودن با خانواده و اجتماع، حق بهداشت و درمان  ، حق رفاه وآسایش ، حق پیشرفت و تحصیل، حق بیطرف ماندن و تحت حمایت بودن و دهها حقوق دیگر که مورد بی توجهی قرار گرفته است .

در واقع صهیونیستها در حالی این جنایات را مرتکب شده اند که بر اساس کنوانسیون حقوق کودک ، حقوق کودکان در زمان جنگ و اشغال یک کشور باید حفظ شود . اما متاسفانه قوانین بین المللی در همه موارد و به طور یکسان رعایت نمی شود و با استانداردهای دوگانه ای با آنها برخورد می شود. رژیم اسرائیل یکی از این نمونه ها محسوب می شود که پا را از قوانین بین المللی فراتر گذاشته است و بدون هیچ واهمه ای از عواقب منفی و دغدغه محاکمه در دادگاه های بین المللی هر از گاهی صفحات ننگین تاریخ جنایات خود را قطورتر می کند.

رحیمیان در پایان خاطرنشان کرد : جهان با شهادت محمدالدُرَّه اقدامی که تکلیف بود را انجام نداد و آپارتاید و تبعیض نژادی و نژادپرستی همچنان در فلسطین جاری و ساری است. کودکان زیادی پس از شهادت شهید الدره به شهادت رسیدند مانند شهید محمد ابو خضیر که صهیونیست‌ها در دهانش بنزین ریختند و آتش زدند. یا شهید نوزاد دوآبشه که منزلشان را به آتش کشیدند و همراه پدر و مادر در آتش نژادپرستی صهیونیست‌ها سوختند و به شهادت رسیدند و ما امروز همراه و همگام با ملت مظلوم فلسطین ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و پرخاطره، صراحتا از جامعه جهانی خواستاریم تا نسبت به جنایات صهیونیست‌ها سکوت پیشه نکرده و به وظیفه انسانی خود در مقابله با صهیونیست‌ها اقدام کنند.

 

شایان ذکر است 9 مهر که سالروز شهادت محمد الدره  از سوی مجلس شورای اسلامی در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان «روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی » نامگذاری شده است.

اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری چند سالی است به همین مناسبت مراسمات مختلفی را به صورت ملی و بین المللی برگزار می کند.

 

امسال به دلیل شرایط همه گیری بیماری کرونا و ضرورت رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، این مراسم در بعد از ظهر روز شنبه 10 مهر ماه 1400  به صورت یک رویداد ورزشی دو میدانی (یادواره شهید محمد الدره)با همکاری فدراسیون دو میدانی و برخی سازمان های مردم نهاد و دولتی در مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا