اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

مقاومت تنها گزینه آزادسازی فلسطین از اشغال است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، در این بیانیه آمده است : مقاومت تنها گزینه آزادسازی سرزمین فلسطین از چنگال رژیم اشغالگر صهیونیستی است و ملت مظلوم و مقاوم فلسطین باید تا بازپس گیری سرزمین خود از رژیم صهیونیستی به مقاومت در مقابل این رژیم نامشروع ادامه دهند .

در ادامه این بیانیه آمده است: بی تردید مقاومت ملت فلسطین در مقابل جنایات رژیم اشغالگر ، کودک کش و غاصب صهیونیستی بی نتیجه نخواهد ماند و طبق وعده الهی پیروزی در مقابل این رژیم نامشروع در سایه وحدت و اتحاد نزدیک خواهد بود .

این بیانیه می افزاید: مسأله فلسطین، مسأله اصلی و محوری همه مسلمانان و ملت های آزاده جهان خواهد ماند و تمامی ایستادگی‌ها و جهادگری های فلسطینیان که  روز زمین  نماد بارز آن است، در تاریخ جاودانه باقی خواهند ماند.  لذا تاکید داریم که آنچه رفتنی است محو شدن حامیان رژیم صهیونیستی از صحنه سیاست است که نمونه بارز آن دونالد ترامپ طراح و حامی اصلی طرح ننگین معامله قرن است که برای همیشه به زباله دان تاریخ پیوست .

اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ضمن گرامی داشت روز زمین و تاکید بر مقاومت ملت فلسطین تا بازپس گیری سرزمین خود از رژیم اشغالگر صهیونیستی، از همه آزادگان جهان به ویژه ملت‌های عربی و اسلامی می خواهد تا به حمایت از ملت مظلوم فلسطین تا آزادسازی سرزمینشان، بازپس گرفتن مقدسات، بازگشت آوارگان به سرزمین خود و تشکیل دولت رسمی فلسطینی به پایتختی بیت المقدس ادامه دهند.  

به گزارش قدسنا، رژیم صهیونیستی در مارس سال ۱۹۷۶ (  فروردین 1355) هزاران هکتار از زمین‌های فلسطینیان در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند.

در اعتراض به  این اقدام جنایتکارانه، مردم فلسطین 30 مارس(10 فروردین) را روز اعتراض و اعتصاب نامیدند و همه فلسطینیان ضمن اعتصاب سراسری تجمعات اعتراضی و تظاهرات را در مناطق مختلف برگزار کردند که ه درگیری با نیروهای امنیتی و ارتش صهیونیستی انجامید.

 در درگیری‌های شدید بین فلسطینیان  و نظامیان اشغالگر صهیونیست ۶ فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیده و هزاران نفر دیگر زخمی شدند.

فلسطینیان این روز را به عنوان “روز زمین”(یوم الارض) نامگذاری کرده و همه ساله مراسمات مختلفی را در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی و نیز کشورهای میزبان آوارگان فلسطینی، برگزار می کنند.

همه ساله این مراسم با درگیری با نیروهای امنیتی و نظامیان رژیم صهیونیستی همراه بوده است که بسیاری در این چند سال شهید و مجروح شده اند.

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا