اخبار جمعیتخبر یک

نشست بازتاب و ابعاد منطقه ای و بین المللی تنبیه رژیم صهیونیستی

عملیات تنبیهی ایران، آغازی بر محو رژیم صهیونیستی بود / ابعاد و آثار عملیات ایران به مرور روشن خواهد شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست بازتاب و ابعاد منطقه ای و بین المللی تنبیه رژیم صهیونیستی از سوی ایران، صبح امروز (دوشنبه) به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین با حضور حجت الاسلام والمسلمین «محمد حسن رحیمیان» دبیرکل این جمعیت، سید عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران و دکتر ابراهیم متقی استاد دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدای نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به سیلی محکم جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی به دلیل جنایتی که در دمشق مرتکب شد، گفت: شگفتی طوفانی که ایران در تنبیه رژیم صهیونیستی به راه انداخت ثابت کرد، ایران توان آن را دارد که اهدافی را در سرزمین های اشغالی مشخص کرده و با اطلاع قبلی و پس از بسیج شدن تمامی امکانات دنیای غرب و عوامل منطقه ای آنها، از موانع عبور کند و این اهداف را مورد هدف قرار دهد.
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: جمهوری اسلامی ایران، آن تنبیهی را که باید انجام می داد، انجام داد و باعث تقویت و شادی محور مقاومت، امت اسلامی و کل انسان هایی شد که دلشان از نسل کشی و جنایت صهیونیست ها در غزه به درد آمده بود.


حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه گفت: امروز این جریان مقاومت برخاسته از اسلام ناب است که از هر سو، رژیم صهیونیستی را محاصره کرده و مورد تهاجم قرار می دهد و دستاوردش در غزهِ مقتدرِ مظلوم، غزهِ محصور در مرزهای محدود این است که « فئة قلیلة» ای از مبارزان مقاومت در آن بیش از شش ماه در مقابل نه فقط رژیم صهیونیستی، بلکه تمام دنیای استکبار می ایستند و اجازه  نمی دهند هیچ کدام از اهدافشان محقق شود و تنها دستاورد صهیونیست‌ها و آمریکا و غرب وحشی از این جنگ وحشیانه خونین، منفور شدن در دنیا می شود.
وی با بیان اینکه برای قدرشناسی و مشخص شدن وضعیت امروز، نیاز است اشاره و مقایسه ای به گذشته داشته باشیم همانگونه که در قرآن کریم، بارها گذشته یادآوری شده است تا  نعمت شرایط موجود بیشتر مشخص شود، به بیان خاطره ای از نفرت افکار عمومی علیه ایران و هتاکی بچه های نجف به ما  همراه مرحوم حاج آقا مصطفی خمینی و حاج آقا مرتضی تهرانی به خاطر پشتیبانی رژیم شاه از رژیم صهیونسیتی در جنگ شش روزه در سال  ۱۹۶۷میلادی پرداخت.
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: راهی که حضرت امام خمینی (ره) با احیای اسلام ناب محمدی ترسیم کرد، ایران را به محبوب قلوب آزادگان جهان و  محور مقاومت در مقابل مستکبران تبدیل کرد و با پرده برداری از چهره زشت اسلام آمریکایی ، مدعیان و مسلمان نماهایی را که آشکار و پنهان در خدمت استکبار جهانی و صهیونیست‌ها هستند، رسوا کرد .
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در پایان گفت: اطمینان داریم این عملیات شکوهمند  و پایداری غزه مظلوم نویدبخش پیروزی نهایی  محور مقاومت و محو رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار می‌باشد.

سید عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در ایران، در این نشست مقاومت کنونی را حاصل چهار مرحله تاریخی برشمرد و گفت: مقاومت فلسطین، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا حدودی وجود داشت اما در میانه راه منحرف گردید. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) مرحله جدیدی از مقاومت در فلسطین آغاز شد و  شعار اصلی و محوری که «می توان رژیم صهیونیستی را نابود کرد» در اذهان نهادینه شد در این زمان مرحله اول مقاومت شکل گرفت.

نماینده حزب الله لبنان با بیان خاطره ای از دیدار مسئولان لبنانی با امام خمینی (ره) به مرحله دوم شکل گیری مقاومت اشاره کرد و گفت: بعد از اشغال لبنان، عده ای نزد امام خمینی (ره) آمدند و ایشان فرمودند به لبنان بازگردید، از ابتدا شروع کنید و به مقاومت ادامه دهید که قطعا پیروزی از آن شما خواهد بود. لبنان از آن زمان با مقاومت و توکل بر خداوند و حمایت جمهوری اسلامی ایران به نتیجه رسید و اسرائیل بدون گرفتن هیچگونه امتیازی از لبنان عقب نشینی کرد و این گونه مرحله دوم مقاومت شکل گرفت.

وی مرحله سوم مقاومت را شکل گیری انتفاضه در داخل فلسطین عنوان کرد و افزود: مقاومت در فلسطین گسترده تر شد و مرحوم فتحی شقاقی که پیرو حضرت امام خمینی (ره) بود، جنبش جهاد اسلامی را راه اندازی کرد از آن پس غزه آزاد شد و تفکر «ما م