اخبار جمعیتخبر یک

نشست تخصصی آخرین تحولات منطقه درباره غزه، فلسطین و لبنان

نگاه امامین انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قرآن و حقایق وحی است | یهودیان اشغالگر در طول تاریخ همواره پشت پرده جنگ ها بودند

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست تخصصی آخرین تحولات منطقه درباره غزه، فلسطین و لبنان، امروز (چهارشنبه) ساعت 10 صبح در دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در تهران آغاز شد.

 

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین «محمد حسن رحیمیان» دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن عرض خیرمقدم و همچنین تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، به موضوع نگاه حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فلسطین و جریان صهیونیسم پرداخت و گفت: از آنجا که نگاه امامین انقلاب به پدیده‌ها همواره مبتنی بر قرآن و حقایق وحی است، لذا هیچ تفاوتی بین نگاه انها به موضوعات مختلف از جمله موضوع حمایت از مظلومان و مقابله با ظالم و اشغالگر وجود ندارد.

وی افزود: بنابراین اگر بخواهیم به مبانی نگاه امامین انقلاب پی ببریم، باید به قرآن رجوع کنیم. در قرآن کریم، بیشترین مطالب در ارتباط با اقوام، مربوط به بنی اسرائیل است. امام خمینی (ره) فرمودند قرآن، کتاب تاریخ نیست و آنچه به عنوان سرگذشت اقوام گذشته آمده است، بیان چشم‌انداز آینده بشر است. با این موارد می توان پی برد مسئله یهود و صهیونیسم مسئله مستمری است که بشریت تا آخر با آن مواجه است.

 

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان اینکه در آیات متعدد بر مسئله عداوت یهود تاکید شده است گفت: در بطن تاریخ اسلام، بخش عمده جنگ ها یا مربوط به یهودیان است یا یهودیان پشت پرده آن جنگ ها بودند و در آن دخالت داشتند. یهودیان چه در جنگ هایی با پیامبر اکرم (ص) در آن زمان داشتند و همچنین در طول تاریخ تا امروز، نقش پررنگی داشتند و دارند.

وی با اشاره به آیه مبارکه «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا» افزود: از این آیه در می یابیم، یهود سرسخت ترین دشمنی اهل ایمان است و بعبارت دیگر می‌توان گفت، عداوت یهود، شاخص مهم و اساسی برای داشتن یانداشتن ایمان است.

 

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین خاطرنشان کرد: امروز اگر براساس قرآن، جریان ایمان را در برابر جریان نفاق و یهود ارزیابی کنیم، می بینیم یهود با چه جریانی، سرسخت دشمنی دارد و چه جریان های دیگری هم هستند در پشت پرده با آنهاست.

وی با بیان اینکه یهودی که در ذمه اسلام زندگی می کند با یهود محارب متفاوت است، گفت: امروز مصداق بارز یهود محارب، یهودیانی هستند زبر علم صهیونیسم، اشغالگرانه وارد فلسطین شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه به بیان خاطره ای از دیدار شهید فتحی شقاقی دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین با حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: حضرت امام (ره) در این دیدار به مساله شرعی مبارزه فلسطینی ها علیه صهیونیستها پرداختند و تاکید کردند: یکایک یهودیانی که از خارج سرزمینهای اشغالی، اشغالگرانه وارد سرزمین فلسطین شده است در حکم محاربند.

جنگ غزه یه فروپاشی صهیونیست ها سرعت بخشید
دکتر حسین رویوران کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در ادامه نشست با بیان اینکه رژیم صهیونیستی پس از طوفان الاقصی با انواع بحران ها روبرو شد که به صورت مداوم در حال افزایش است افزود: هدف اولیه رژیم صهیونیستی برای حمله به غزه، بازیابی نیروی ارتش و هیمنه از دست رفته آن بود، اما بعد از حملات جنایت کارانه به غزه، نتوانست خود را بازیابد و به بحران های این رژیم نیز افزوده شد.

 

کارشناس ارشد مسائل فلسطین با بیان اینکه مقاومت فلسطین در میدان نبرد، صهیونیست ها را غافلگیر کرد افزود: مقاومت در غزه از تاکتیک تله گذاری به جای مبارزه رو در رو استفاده کرد که نتیجه ان تلفات بالای ارتش صهیونیست بود که به آمار روزانه حدود پنجاه نفر رسیده است.

 

دکتر رویوران با بیان اینکه امروز و پس از 10 ماه جنگ این رژیم با اختلافات زیادی در داخل خود رو به رو است و نتانیاهو در تلاش است تا جنگ را طولانی کند تا شاید به دستاوردی دست یابد افزود: در حال حاضر اختلافات به حدی رسیده است که  مقامات صهیونیست یکدیگر را متهم به ناکارآمدی می کنند و شاهد استعفای ۹۰۰ افسر صهیونیست هستیم که نشان از مشکلات جدی در اردوگاه صهیونیست ها است.بسیاری در داخل این جنگ را جنگ نتانیاهو می دانند نه اسرائیل.
رویوران در ادامه به مذاکرات آتش بس و کارشکنی صهیونیست ها اشاره کرد و گفت: حماس دو شرط برای آتش بس اعلام کرده و پایبند به آن است، عقب نشینی نظامیان صهیونیست از غزه و اتش بس کامل و دائمی، اما مقامات صهیونیست بارها از شروط خود عقب نشینی کردند و یا آن را تغییر داده اند  که این نشان می دهد اعلام کردن پایان مرحله دوم جنگ از سوی صهیونیست ها، یعنی یک شکست بزرگ برای آنها چرا که نتوانستند به اهداف اعلامی خود برسند و دستاوردی داشته باشند. آیزنگوت از فرماندهان نظامی صهیونیست اعلام کرد پیروزی نصیب اسراییل نخواهد شد. شخصی که شکست رژیم صهیونیستی  را اعلام کرده کسی است که پسرش در ابتدای عملیات طوفان الاقصی به هلاکت رسیده  و در جامعه صهیونیست از اعتبار بالایی برخوردار است.

اگر مدیریت جنگ غزه از سوی آمریکایی ها نبود، رژیم صهیونیستی تاکنون فروپاشیده بود

دکتر مجتبی فردوسی پور سفیر سابق ایران در اردن در ادامه نشست با اشاره به نسل کشی انجام شده در غزه گفت: بعد از عملیات طوفان الاقصی، آنچه از سوی صهیونیست ها در غزه در حال انجام است جنگ نیست بلکه توحش و جرم و جنایت صهیونیست ها علیه مردم مظلوم غزه است.

وی افزود: ورود مقاومت عراق، یمن و لبنان به این عملیات برای کم کردن فشار نقطه ثقل حملات رژیم صهیونیستی به غزه بود تا عطف توجه و تلاش اطلاعاتی و عملیاتی صهیونیست ها در غزه از بین برود و اگر  ورود و مدیریت اتاق عملیات جنگ از سوی امریکایی ها انجام نمی شدکه شامل ورود ناوهای هواپیمابر آمریکایی در مدیترانه ، شاهد فروپاشی نظامی و سیاسی صهیونیست ها بودیم و بیش از 9 ماه به طول نمی انجامید؛ چون  کابینه صهیونیستی انسجام خود را از دست داد و کابینه ویژه جنگی تشکیل شد و مشابه این شرایط در جنگ 1967 و 1973 وجود داشت اما زمان آن ها خیلی محدود و جزئی بود اما در این جنگ کابینه جنگ بیش از 9 ماه است برقرار است و شرایط بحرانی را طی می کند.

 

وی ادامه داد:حزب الله در این ۱۰ ماه حدود ۴۰۰۰ موشک به سرزمین های اشغالی شلیک کرده است که این تعداد  به غیر از پهپادهایی که به سرزمین های اشغالی نفوذ کرده اند. عمق حملات حزب الله ده کلیومتر در گستره ۱۰۰ کیلومتر بوده است که این به معنای آن است که حدود ۴۵ شهر و شهرک، هدف موشک های حزب الله قرار گرفته است.
دکتر فردوسی پور افزود: حملات حزب الله به شمال سرزمین های اشغالی به اذعان مقامات صهیونیست ۱۰۰ هزار نفر و  به استناد رسانه ها ۲۰۰ هزار نفر را از شمال سرزمین های اشغالی فراری داده است.
کارشناس ارشد مسائل بین الملل افزود: نتانیاهو قصد دارد جنگ را تا انتخابات آمریکا طولانی کند تا شاید فرصتی جدید برایش خلق شود، اما این رژیم با چنان وضعیت آشفته ای روبرو است که حتی نمی تواند در مقابل مشکلات طاقت بیاورد چه برسد بخواهد شرایط را تغییر دهد.

 

جنگ غزه بحران های رژیم صهیونیستی را افزایش داده است
در ادامه نشست سلمان رضوی کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه جنگ غزه بحران های رژیم صهیونیستی را تشدید کرد افزود: جنگ در هر حوزه ای، در هر جای تاریخ، موجب انسجام جامعه آن جامعه می شود، اما در سرزمین های اشغالی با گذشت زمان اندکی از شروع جنگ، شاهد افتراق وحدت در این منطقه هستیم.

 

وی با بیان اینکه، اختلاف نتانیاهو با اعضای افراطی کابینه و همچنین اختلاف بر سر مدیریت مشکلات در سرزمین های اشغالی جز بحران های اساسی این روزهای رژیم صهیونیستی است افزود: از دست دادن حمایت های بین المللی یک چالش جدی رژیم صهیونیستی در عرصه معادلات بین المللی است و طولانی جنگ برای رژیم صهیونیستی به ضرر آن تمام خواهد شد.

 

کارشناس ارشد مسائل فلسطین افزود: نتانیاهو از ابتدای جنگ شعار مهار ایران و برقراری رابطه با عربستان را سر می داد اما با گذشت زمان نه تنها شعار وی محقق نشد بلکه شرایط برعکس شده است. پس از 10 ماه از جنگ، نتانیاهو حامی اجتماعی جدی ندارد چرا که بسیاری از صهیونیست ها معتقدند این جنگ برای منافع نتانیاهو است نه برای اسراییل.

سلمان رضوی در ادامه به برخی از مشکلات جدی که جنگ برای صهیونیست ها ایجاد کرد اشاره کرد و گفت: عملیات طوفان الاقصی موجب بیمار شدن حدود ۳۰ درصد از زخمی های نظامی به لحاظ روحی است، رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی با ادامه جنگ در غزه رو به کاهش است و ادامه جنگ به ضرر این رژیم است. مقامات صهیونیست در این جنگ اثبات کردند در مواقع بحرانی مانند جنگ، از منافع حزبی خود دست نمی کشند و فرقه های افراطی – مذهبی صهیونیستی هم اثبات کردند منافع قشری شان در جنگ بالاتر از منافع اسرائیل است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا