اخبار جمعیتخبر یک

پنجمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، یادواره شهید محمد الدره در تهران برگزار شد

پنجمین اجلاس بین المللی «همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، یادواره شهید محمد الدره» با حضور مهمانان داخلی و خارجی ،فعالان حوزه فلسطین، نمایندگان جنبش های جهاد و حماس و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، پنجمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان ونوجوانان فلسطینی، یادواره شهید محمد الدره ، با مشارکت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، جمعیت دفاع از ملت فلسطین، خبرگزاری قدس، مجمع فعالان و سازمان های غیر دولتی حامی قدس شریف، کمیته انقلاب اسلامی فلسطین ریاست جمهوری، آموزش و پرورش و دبیرخانه کنفرانس بین المللی انتفاضه مجلس شورای اسلامی در روزهای 8و9 مهرماه جاری در تهران برگزار شد.

مدعوین این اجلاس سازمان های غیر دولتی فعال از 4 قاره جهان هستند که با هزینه شخصی، در هر دوره برای شرکت در این اجلاس سفر می کنند.

آیت الله اختری در سخنان خود تاکید کرد که اساس رژیم صهیونیستی بر پایه جنایات، تبعیض و نژادپرستی بنا نهاده شده است و این رژیم همچنان به این اقدامات خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه دولت‌های مسلمان با دید مسئولیت‌پذیرانه به مسئله فلسطین نگاه نمی‌کنند، گفت: دو مسئله مهم است که باید به آن توجه شود؛ یکی مسئله کودک‌کشی رژیم صهیونیستی که باید تبیین شود و دیگری دوگانه‌نگری سازمان‌های حقوقی نسبت به مسئله فلسطین.

رئیس این اجلاس با بیان اینکه بیش از ۵۵ کشور اسلامی در جهان داریم اما حتی دولت‌های مسلمان با دید مسئولیت‌پذیرانه به مسئله فلسطین نگاه نمی‌کنند، افزود: در برابر این جریان‌ها، رژیم اشغالگر جنایت می‌کند و مؤسسات ناظر بی‌مسئولیت هستند.

آیت الله اختری خاطرنشان کرد: یک چهارم شهدای فلسطینی، کودکان و نوجوانان هستند و مسئله جنایات و وحشی‌گری‌ها و کشتارهای وحشیانه رژیم اشغالگر امری نیست که قبلاً انجام شده باشد و امروز فقط درباره آن گفت‌وگو کنیم بلکه امری فعلی است دیروز هم یک کودک فلسطینی دیگر به خیل شهدای کودک فلسطینی پیوست.

وی تصریح کرد: در این هشت ماه ۳۵ کودک فلسطینی شهید شده و جنایات ادامه‌دار است و در مقابل دیدگان جهانیان صورت می‌گیرد و اکنوت در پنجمین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی باید برای بازداشتن رژیم اشغالگر از جنایت‌هایش با یکدیگر همکاری کنیم.

آیت الله اختری با انتقاد از تحریف وقایع در برخی رسانه های جهانی گفت رسانه های غربی واقعیت ها را در حوزه فلسطین تحریف و جای قاتل و مقتول را عوض می کنند و پیشنهاد می کنم رسانه های حاضر در این کنفرانس حقایق صحنه فلسطین را برای افکار عمومی جهان منتشر و تنویر کنند.

وی افزود: قضایایی که در فلسطین اتفاق می‌افتد برای مردم دنیا دروغین جلوه داده و حقایق دگرگون می‌شود و مظلوم را ظالم و ظالمان و جنایتکاران، تکفیری‌ها، کودک‌کش‌ها و صهیونیست‌ها را مظلوم جلوه می‌دهند ما باید دست به دست هم دهیم و حقایق را درست منتقل و افکار عمومی جهان را روشن کنیم. اگر بتوانیم قضایا را درست منتشر کنیم، افکار عمومی علیه رژیم اشغالگر بسیج خواهند شد و این مسئله ما را به آزادی قدس نزدیک می‌کند.

رئیس ستاد اجلاس پنجمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، یادواره شهید محمد الدره در ادامه سخنان خود همچنین تاکید کرد که رژیم صهیونیستی علیرغم همه حمایتها رو به نابودی است و این حمایتهای جهانی هم نجات دهنده این رژیم نیست.

وی گفت: امید است بتوانیم با همکاری و همفکری یکدیگر، برنامه‌هایی برای ایستادگی در برابر اسرائیل اجرا و زمینه نابودی اسرائیل را که فرموده امام(ره) و از اندیشه‌های امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) است، محقق کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی دبیرکل مجمع سازمان های مردم نهاد و فعالان حامی آزادی قدس شریف نیز سخنران بعدی این اجلاس بود که وی به جزئیات جنایت رژیم صهیونیستی در حق محمد الدره  و برخی کودکان دیگر فلسطینی پرداخت.

 

در ادامه «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش هم در سخنانی در این  اجلاس به نقش برجسته نوجوانان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت امام خمینی(ره)، درباره شهید حسین فهمیده فرمودند رهبر من آن طفل دوازده ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.

وی افزود : رژیم کودک‌کُش اسرائیل پس از شهادت محمد الدره جنایات خود علیه کودکان فلسطینی را تشدید کرد، اما شهدای فلسطینی سبب تنومند و قوی تر شدن درخت مقاومت می‌شود.

نوری با اشاره به مخالفت قاطع دولت سیزدهم با سند 2030 که دشمنان به دنبال اجرای آن از طریق آموزش و پرورش با هدف سلطه بر جهان هستند، مهمترین مولفه‌ها و نمادهای انقلابی را شامل ایثار و شهادت، نفی سلطه، مبارزه با تهام فرهنگی و جنگ نرم و حمایت از مستضعفان و التزام به ولایت فقیه عنوان کرد و گفت باید این مولفه‌ها را در سند تحول بنیادین به بروز و ظهور برسانیم و همه نوجوانان و جوانان را به میدان بیاوریم که بستر آن فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در کشور ما، 36 هزار شهید دانش آموز تقدیم انقلاب و ملت شدند، در پایان چند بیت شعر را به زبان عربی تقدیم کودکان فلسطینی کرد.

در بخشی از این برنامه، یک هنرمند لبنانی به اجرای سرودی درباره شهید محمد الدره کودک فلسطینی پرداخت و سرودی دیگر از تقدیمی از مردم لبنان به مردم ایران اجرا کرد که با  استقبال حاضران در سالن اجلاس روبرو شد.

در پایان برنامه نیز روسای کمیسون‌های تخصصی اجلاس بین  المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی به ارائه گزارش‌ و نتایج جلسات این کمیسیون‌ها پرداختند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا